زبان انگلیسی راحت تر و سریع تر از همیشه  یاد بگیرید .

همیشه واسه بیشتر افرادی که دیدم تسلط به یه زبون دیگه یه رویا بوده و وقتی که تونستن به این رویا برسن این رویا به یکی از نقاط قوت اون دوستان تبدیل شده . معمولا دانشجوها و قشر تحصیل کرده تر دو دسته هستن . دسته اول که زبون انگلیسی یکی از نقاط قوت اونهاست و همیشه باعث پیشرفتشون میشه . چه در کنکور چه در دانشگاه و چه در محل کار همیشه فرق بوده بین کسی که تسلط کامل به زبون انگلیسی داشته و کسی که خیلی در زبون عالی نبوده .  دسته دوم کسائی هستن که زبون انگلیسی پاشنه آشیل اونهاست . همیشه از زبون ترسیدند و نتوستند که این مشکل رو حل کنن . این دوستان همیشه چه در کنکور و چه در دانشگاه و چه در محل کار تلاش کردن تا از زبون فرار کنن اما بدیش اینه همین زبون ضعیف همیشه دردسر اونها میشه .

هم در دانشگاه و هم در محل کار بارها این دو دسته از دوستان رو دیدم . بزارید بیشتر براتون توضیح بدم : دسته اول در زمان مدرسه و کنکور خیال آسون تری داشتن و  در دانشگاه بیشتر توی چشم بودن و با استاد آسون تر بودن و همیشه تلاش میکردن کلاس بزارن ( حتما دیدید ) هر جا یه متن انگلیسی بود سریع ترجمش رو میگفتن و ژست قهرمانی میگرفتن . بعدا در محل کار هم کسی که زبون بهتری داشت جایگاه شغلی بهتری داشت حتی در شرایط برابر حتما کسی که زبونس بهتر بود اولویت داشت . البته اگه همین الان به سایتای کاریابی سر بزنید تسلط زبون انگلیسی غیر از چیزای مهم هست .

مطلب مشابه :  وایکینگ‌‌های دیجیتال

دسته دوم اما زبون درس جهنمی کنکورشون بود . دانشگاه هم که دیگه نگو , نمیتونستن اصلا توی جمع باشن ( البته به دانشکده و رشته هم خیلی در ارتباط هست ما دانشکده فنی و رشته مهندسی بودیم   و زبون خیلی مورد نیاز بود.  )  محل کار هم فقط به یاد اینکه زبانشون ضعیف تر بود باید جایگاه پایین تر رو قبول میکردند . این دوستان خیلی دوست داشتن که پیشرفت داشته باشن اما همیشه سر در گم بودن . خیلی هاشون اصلا نا امید بودن و یه گروه اصلا علاقه ای به زبون نداشتن  و یه سری دیگه بهانهای دیگه داشتن .

اما چه کنیم :

این که چکار کنیم یه جواب خیلی زیاد داره و ترجیح میدیم به پست بعدی منتقلش کنیم اما بزاری اول یه منبع عالی رو معرفی کنم که خیلی وقته با اون آشنا هستم . یکی از منابع خیلی خوب که در دسترس دوستان در فضای اینترنت هست سایت دیپ انگلیش هست ( deepenglish.ir ) .این سایت که یه منبع فو ق العاده واسه یادگیری زبون هست با روشهای جدید و کاربردی زبون انگلیسی رو تدریس میکنند . مجموعه deep english  که یکی از بهتری متریالا واسه لیسنینگ و درک مطلب هست و پایه اون براساس داستان کوتاه انگلیسی با روش دیپ انگلیش ساخته شده. همچنین ارائه بهترین متریالا در مورد دایره لغات انگلیسی و اصطلاحات انگلیسی یکی از نقاط قوت این گروه موفق هست آموزش کامل نوشتن نامه انگلیسی که کمتر جایی خود من خود شاهدش بودم یکی از نقاط قوت این سایت هست .

امیدواریم که از هر کدوم از دو دسته هستین از منبع معرفی شده استفاده کنین و بتونید در هر جایگاهی در زبون انگلیسی هستین جایگاه خودتون رو کامل تر از قبل کنین و در هر مرحله از زندگیتون روش رو به رشدی رو تجربه کنین .

مطلب مشابه :  اجاره ابزار: اجاره بتن کن ، زمین کوب ، سنگ فرز و...