شرایط مهاجرت به گرجستان

georgia-holy-trinity-church-1531920_1280

بیشترین یه مدت که واسه اخذ گذرنامه گرجستان نیازه، سه ماهه. در این مرحله مدارک باید سازمان اطلاعات گرجستان بگذرد، که در ۹۰ درصد موردها با اونا موافقت می شه بجز در مورد ایی که شخص سوءسابقه خاص و قانونی داشته باشه، در این مقاله به مختصری از شرایط مهاجرت به گرجستان پرداخته شده.
هرکسی که با گذرنامه ایرونی واسه مهاجرت به گرجستان میره می تونه بی ویزا واسه مدت ۴۵ روز در این کشور بمونه. اگه می خواین بیشتر از ۴۵ روز در گرجستان بمونید، می تونید واسه ویزا اقدام کنین. ویزای ۹۰ روزه گرجستان بی هیچ سندی صادر می شه.

مهاجرت به گرجستان
مثل بقیه کشورهای دنیا، اگه فامیل درجه یه شما، مثل همسر، والدین و یا فرزندان زیر ۱۸ ساله تون ساکن گرجستان باشن، می تونید واسه مهاجرت به گرجستان و سکونت در این کشور اقدام کنین. اگه در یکی از موسسات آموزشی این کشور ثبت نام کردید، می تونید واسه ویزا به مقدار اندازه تحصیل خود اقدام کنین.

اگه تو یه شرکت گرجی کار می کنین، می تونید از کشور حق اقامت گرجستان بگیرین اگه با شرکت قرارداد همکاری دارین و درآمدتان روشنه. اگه شرکتی رو در گرجستان ثبت کرده باشین، ممکنه به شما اجازه دهند تا در این کشور بمونید. مجوز اقامت در این مورد از یه تا ۵ سال بطول میرسه.

اگه شرکت جدیدی در گرجستان تاسیس کنین، به شما این اجازه داده می شه تا در این کشور ساکن شید. شما باید حساب بانکی در گرجستان باز کنین و باید سالیانه کمه کم ۳۰۰۰ لاریس داشته باشین تا بتونین با در نظر داشتن حساب بانکی تون واسه اقامت خواسته بدین.
شرایط مهاجرت به گرجستان

واسه مثال، اگه واسه اقامت سه ساله خواسته کردین، شما باید کمه کم ۹۰۰۰ لاریس در حساب بانکی خود داشته باشین.

توجه داشته باشین که مدارک ابتدایی شما ممکنه با ارسال کارت اقامت تو یه ساله اول تایید نشه و نیاز داشته باشین تا بعد از یکسال خودشو نشون بدین.

اقامت دائم گرجستان
مجوز سکونت دائم در گرجستان صادر می شه اگه واسه مدت کمه کم ۵ سال در این کشور سکونت داشته باشین.

وقتی واسه تحصیل به گرجستان می روید، روی پنج سال حساب باز نکنین. اگه واسه سفر درمانی به این کشور می روید، اقامت شما واسه این مدت پنج ساله محاسبه نمی شه.

توجه داشته باشین که قانون مهاجرتی گرجستان مثل بقیه کشورها، استثناهای زیادی داره.

اخذ اقامت گرجستان
هرکی که واسه مدت ۵ سال در گرجستان می موند، ممکنه واسه اخذ ملی بودن گرجی خواسته دهد. از خواسته کننده خواسته می شه که در آزمون مهارت زبانی و هم آزمونای تاریخی مربوط به کشور گرجستان شرکت کنه.

ملی بودن گرجی ممکنه بعد از سالگرد دوم ازدواج بدست آید. زوج باید هنوز با هم باشن و داشتن بچه این شرایط رو محکم تر می کنه.

مجوز اقامت موقت

کسی که به کشورهای گرجستان با گذرنامه معتبر میره (کارت ملی اروپایی و یا ترکیه ای) و ویزا (در صورت ضرورت) ممکنه واسه اقامت موقت خواسته دهد که ممکنه این مدت به ۶ سال تمدید شه. تصمیم دادن حق سکونت به اون منطقه بستگی داره. عموما مردمی که واسه درمانای پزشکی و یا کار به گرجستان بین، خوب مورد استقبال قرار می گیرند.

مجوز سکونت دائم گرجستان
هرکی که واسه مدت ۶ سال در گرجستان به شکل موقت سکونت داشته باشه ممکنه واسه اخذ مجوز اقامت دائم اقدام کنه.
شرایط مهاجرت به گرجستان

ملی بودن خاص

مدارک و فرما باید به وسیله ریاست جمهوری گرجستان نوشته شه. ایشان این حق رو داره که تابعیت گرجستان رو به هرکی که می خواهد اعطا کنه. رئیس جمهور گرجستان می تونه ملی بودن رو به افراد خارجی، ملیتای دو گانه اعطا کنه، اگه فرد خواسته کننده رو واسه کشور خود مفید و سودمند می انگارد. پس، با مجوز ریاست جمهوری گرجستان، ملی بودن خارجی با دادن ملی بودن گرجی به وسیله ریاست جمهوری، ملی بودن خارجی و یا ملی بودن دو گانه خودشو حفظ کرده و این واسه گرجیا تنها در موردها خاص امکان پذیره. این راه دادن ملی بودن گرجی همچنین راهیه واسه ریاست جمهوری تا گرجیا رو که در گذشته در طول زمان شوروی بوده ان، و هم گذشتگان رو که در خارج از گرجستان به دنیا اومده ان، به سرزمین مادری خود بکشونن که این خود هدف ملی و جذب سرمایه ملی گرجستانه.

مطلب مشابه :  مدارک لازم جهت ثبت شرکت در گرجستان

در نظر داشته باشین که دادن ملی بودن به شخص خاص واسه گرجیا سودمنده، اینجور ملی بودن خاصی بی نیاز به پُر کردن احتیاجات و شرایط اقامت و زبون اعطا نمی شه. اما شما باید هزینه زندگی در گرجستان رو در نظر داشته باشین .

شما قبل از زندگی در گرجستان باید از شرایط مهاجرت به گرجستان ۲۰۱۸ هم خبر داشته باشین.گرجستان یه کشور در اروپای شرقیه که در ساحل دریای سیاه قرار داره و از جنوب با روسیه و از شمال به ترکیه، ارمنستان و آذربایجان هم مرز هست.این کشور مرز قاره آسیا رو در بر می گیرد و به سرعت در حال پیشرفته همچنین فرهنگی جدا و تاریخی غنی داره و سابقه طولانی در مورد باغداری هم در صفحات تاریخچه خود داره.

زندگی و شرایط مهاجرت به گرجستان ۲۰۱۸
گرجستان تقریبا به اندازه ایرلنده. این کشور مناظر و اقیانوسهای زیادی مثل قلهای بلند و سواحل دریای سیاه رو شامل می شه . گرجستان کشوری در حال پیشرفت و پیشرفته و سطح جرم و فساد پایینی داره. از وسطای سال ۲۰۰۰ تا الان، زیرساختای گردشگری گرجستان به گونه مهم ای افزایش یافتهه و تعداد گردشگران بازدید کننده از دریای سیاه هم چندین برابر شده.

مذهب در گرجستان
اکثریت گرجیا مسیحی ارتدوکس شرقی هستن که شامل یونانی، روسی و دیگه ادیان اروپاییه. صرف نظر از روسیه، گرجستان تنها کشور مسیحی ارتدوکس در منطقهه (بر خلاف باور عمومی، ارمنستان ارتدکس شرقیه که یه کلیسای جداگانهه). فرهنگ گرجستان خیلی تحت اثر مسیحیت قرار داره، اما گرجستان به همون اندازه مذهبیه که ممکنه خارجیا نمایان شه.مذهب در گرجستان
بخش بزرگی از گرجیای مذهبی به گونه معنا داری اکثرا ایمان خودشو ندیده نمی گیرند و با دین به علتای تاریخی و فرهنگی شناخته می شن. بیشتر آدما تنها در موردها خاص به کلیسا می روش و تعطیلات مذهبی بیشتر در مورد جشنا و حفظ سنت ایی از سنت دینیه. خیلی از تابوتهای مذهبی در جامعه عمومیت یافته ان، اما به گونه گسترده در مورد میراث تاریخ پیچیده گرجستان، مورد استفاده قرار می گیرند.

فرهنگ در گرجستان
در دکوراسیون قرون وسطایی، حکاکی و نقاشیای تزئینی ، حتی حروف الفبای جغرافیایی فعلی، با اشکال خاص خود، مثل انگوره که نشون میده انگور یکی از نمادهای ملی گرجستانه .مردم گرجستان فرهنگ خودشون رو دارن و با مردم کشورها و ملتای دور خود رابطه قومی و زبانی ندارن. طبق دلایل و نظریهای علمی،گرجستان رو به ساکنان باسک و کورسیک در جنوب غربی اروپا پیوند می دن، اما دلایل قطعی در مورد این هنوز مورد تایید نیس.جهت کسب اطلاعات در مورد هزینه زندگی گرجستان با مشاوران موسسه حقوقی انتخاب اصطهباناتی(پیشرفت گرون مهر)تماس بگیرین.

مطلب مشابه :  وایکینگ‌‌های دیجیتال

باخبر شدن از هزینه زندگی در گرجستان و هزینه اقامت از مورد هاییه که مورد سوال افرادی خواسته کننده مهاجرت به گرجستان یا هزینه تحصیل در این کشور می باشه، موسسه حقوقی پیشرفت گرون مهر شیراز از موسسات حقوقی برتر مهاجرت کشور راه ورود و مهاجرت به گرجستان رو از راه حل و تخصص، مهاجرت به گرجستان رو از راه سرمایه گذاری و ثبت شرکت ، مهاجرت تحصیلی و همچنین ازدواج در گرجستان فراهم نمودهه. آب و هوای معتدل این کشور یکی از موضوعاتیه که باعث جذب خیلی مهاجرین به این کشور می شه. مقاله هزینه زندگی در گرجستان به تلاش همکاران ما در موسسه جمع بیاری شده. هزینه های قید شده مربوط به سال ۲۰۱۶ می باشه.

جغرافیای گرجستان

گرجستان مساحتی حدود ۶۹.۹۰۰ کیلومتر مربع داره و جمعتی بالغ بر ۴.۶۶۱.۴۰۱ نفر. این کشور در بین دریای خزر و دریای سیاه واقع شده و پایتختش تفلیسه و به دلیل زیبایی و هزینه پایین زندگی هر ساله متقاضیان زیادی واسه سفر و زندگی داره.

اقتصاد این کشور بیشتر براساس کشاورزیه و این به دلیل داشتن آب و هوای مناسب و معتدله. علاوه بر کشاورزی این کشور معادن خیلی و صنعت گردشگری هم داره.

هزینه تحصیل و هزینه زندگی در گرجستان امریه که واسه افراد خواسته کننده از اهمیت خیلی بالایی برخورداره. دلیل اونم اینه که اگه فرد با هزینه ها آشنا باشه بهتر می تونه واسه هزینه خود تصمیم گیری کرده و با آگاهی بیشتر اقدام به مهاجرت کنه.واسه  همین موسسه حقوقی پیشرفت گرون مهر با ارائه جدول هزینه زندگی در گرجستان متقاضیان عزیز رو در این تصمیم گیری کمک می کنه.
شرایط مهاجرت به گرجستان

جزییات و ریز هزینه زندگی در گرجستان
در این قسمت به مطالعه ریز هزینه ها و قیمتا در کشور گرجستان می پردازیم البته سوالاتی دور و بر قیمت و هزینه بلیط تا گرجستان ، هزینه بهداشت و درمان در گرجستان و هزینه ویزا گرجستان در ارتباط با این مقاله نمی شه و می تونید از آژانسای مسافرتی و همچنین سفارت گرجستان سوال فرمایید ، امیده که مقاله هزینه زندگی در گرجستان بتونه پاسخگوی سوالات شما باشه.

هزینه زندگی در گرجستان
هزینه زندگی در گرجستان
هزینه خوراک و غذا در گرجستان

هزینه یه وعده خوراک در رستوران ارزون قیمت ۱۲ GEL
هزینه یه وعده خوراک در رستوران معمولی (دو نفر) ۴۰ GEL
هزینه یه عدد مک دونالد ۱۳.۵۰ GEL
کافه و بار

هزینه نیم لیتر آبجو داخلی ۲ GEL
هزینه ۰.۳۳ لیتر آبجو وارداتی ۳ GEL
هزینه یه فنجون کاپوچینو ۳.۶۱ GEL
هزینه ۰.۳۳ لیتر نوشابه ۱.۰۱ GEL
هزینه ۰.۳۳ لیتر آب معدنی ۰.۴۵ GEL
هزینه یه بطری شراب ۱۱،۰۰ GEL
سوپر مارکت

هزینه یه لیتر شیر ۲.۴۳ GEL
هزینه یه قرص نون فرانسوی ۰.۷۹ GEL
هزینه یه کیلو برنج ۲.۰۵ GEL
هزینه یه شانه تخم مرغ ۳.۵۹ GEL
هزینه یه کیلو پنیر محلی ۷.۹۷ GEL
هزینه یکی کیلو گوشت سینه ۸.۶۴ GEL
هزینه یه کیلو گوشت ران ۱۳.۲۷ GEL
هزینه یه بسته سیگار ۳.۰۰ GEL
میوه و سبزیجات

هزینه یه کیلو سیب ۱.۸۸ GEL
هزینه یه کیلو موز ۳.۷۳ GEL
هزینه یه کیلو پرتقال ۲.۹۵ GEL
هزینه یه کیلو گوجه ۱.۹۳ GEL
هزینه یه کیلو سیب زمینی ۱.۱۶ GEL
هزینه یه کیلو پیاز ۱.۱۸ GEL
ایاب و ذهاب

بلیط مترو ۰.۵۰ GEL
تاکسی ۳ GEL
تاکسی تا یه کیلومتر ۰.۵۰ GEL
تاکسی تا یه ساعت انتظار ۹ GEL
ورزش و تفریح

هزینه ماهانه باشگاه بدن سازی ۱۰۲.۱۷ GEL
بلیط سینما ۱۱.۵۰ GEL
پوشاک

مطلب مشابه :  راهنمای خرید انواع ریبون رول حرارتی و استفاده صحیح از آن

یه شلوار جین ۱۱۱.۹۳ GEL
یه دست لباس ورزشی ۹۳.۱۴ GEL
یه جفت کفش نایک ۱۶۱.۵۵ GEL
یه جفت کفش چرم مردانه ۱۷۱.۳۳ GEL
قیمت یا هزینه اجاره خونه در گرجستان
اجاره منزل

اجاره آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر ۷۲۵.۰۰ GEL
اجاره آپارتمان ۱ خوابه در نزدیکیا شهر ۴۳۵.۰۰ GEL
اجاره آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر ۱،۶۴۲.۸۶ GEL
اجاره آپارتمان ۳ خوابه در نزدیکیا شهر ۸۳۹.۲۹ GEL
قیمت یا هزینه خرید ملک ، خونه در گرجستان
قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر ۲،۲۹۵.۳۱ GEL
قیمت هر متر مربع آپارتمان در نزدیکیا شهر ۱،۱۵۷.۱۴ GEL
در آخر به با در نظر داشتن وجود سوالات دور و بر شرایط تحصیل و همچنین هزینه تحصیل در گرجستان به مطالعه این مسئله می پردازیم؛

شرایط تحصیل در گرجستان
دانشگاه TSV (Tblisi State University)

تحصیل در اروپا آرزوی خیلی از آدما جویای علمه اما بعضی وقتا به دلیل نبود رشته مورد علاقه اونا از این باز می مثل. در این مواقع فرد یا در ایران می موند یا رشته دیگری رو بر می گزینند. یکی از این رشته ها ادبیات فارسیه. مژده به این عزیزان که موسسه حقوقی پیشرفت گرون مهر با کمک وکلای زبده و برجسته روونه رو یافتهه. دانشگاه دولتی تفلیس یکی از بهترین دانشکدهای کشور گرجستان، با برگزاری دوره های ادبیات فارسی آرزوی ادامه تحصیل در این رشته رو واسه خیلی بر آورده کرده. باید اینم بگیم که که اهمیت به زبون فارسی و تدریس اون در این کشور قدمت دیرینه داره. حتی مدارسی هستن که به زبون فارسی تدریس می کنن. به غیر از این دانشگاها در بقیه دانشگاها زبون آموزش انگلیسی و گرجیه. البته زبون اصلی در این کشور روسی و گرجیه و خواسته کننده در صورت ادامه زندگی در این کشور باید با این زبانا آشنایی محدودی داشته باشه. باید یاد نشون نمود که در صورت تحصیل در دانشگاهی به زبون گرجی، فرد باید هفته ای ۱۸ ساعت زبون گرجی رو در دانشگاه مورد نظر بگذراند و هزینه این دوره ماهیانه ۳۰۰ لاریه.
شرایط مهاجرت به گرجستان

هزینه دانشگاه

دانشگاها در این کشور به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم میشوند. هزینه تحصیل در دانشگاهای دولتی هرساله ۴۵۰۰ لاری و دانشگاه خصوصی ۱۰،۰۰۰ لاریه.

باید یاد نشون نمود که در صورت تحصیل در دانشگاهی به زبون گرجی، فرد باید هفته ای ۱۸ ساعت زبون گرجی رو در دانشگاه مورد نظر بگذراند و هزینه این دوره ماهیانه ۳۰۰ لاریه.

لیست دانشگاهای گرجستان
دانشگاه دولتی تفلیس (جدیدا به جواخشویلی تغیر نام داده)
دانشگاه دولتی پزشکی تفلیس
دانشگاه صنعتی گرجستان
دانشگاه خصوصی قفقاز
دانشگاه آزاد تفلیس
دانشگاهای دارای زبون فارسی

دانشگاه دولتی تفلیس
انستیتو آسیا و افریقا
دانشگاه تربیت مدرس تفلیس
دانشگاه ادبیات (دانشگاه دولتی کوتاییشی)
انستیتو نسخ خطی
علاقه مندان به تحصیل در گرجستان واسه کسب اطلاعات در مورد شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو به گرجستان و اخذ ویزای تحصیلی و ویزای کار و … به شکل تضمینی در این کشور می تونن با تحویل مدارک خود که شامل: کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاهی و مدرک زبون و عکس پاسپورتی به وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی انتخاب اصطهباناتی (پیشرفت گرون مهر) واقع در شهر شیراز از بهترین موسسات حقوقی، خیلی راحت و در کمترین زمان ویزای گرجستان رو دریافت کرده و به ادامه زندگی در گرجستان بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه زندگی در گرجستان می تونید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

Author: 92