مدارک لازم جهت ثبت شرکت در گرجستان

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در گرجستان

علتای مهاجرت میتواند واسه هر شخص با در نظر داشتن موقعیت و شرایط متفاوت باشه.یه عده از شرایط اقتصادی و اجتماعی محیط فعلی خود ناراضی هستن و بعضی از آدما واسه رسیدن به آینده روشن تر و پیشرفت روز افزون خود و فرزندانشان به کشورهای مورد نظرشان مهاجرت میکنند.به هر صورت دلیل مهاجرت هر چه که باشه میتواند به عنوان نقطه عطفی در زندگی افراد حساب شه و بنا به اینکه چه تصمیمی و چجوری تصمیمی میگیرند میتواند موفق باشه و یا باعث شکست شه.پس شرکتای مهاجرتی متفاوتی ایجاد شده ان که متقاضیان رو واسه رسیدن به هدف خود کمک میکنند.این مقاله واسه آشنا شدن هر چه بیشتر افرادیه که خواهان مهاجرت به کشور دیگه واسه ادامه زندگی هستن.امیدواریم که راهنماییای ما مفید واقع شه.

قسمت اول: مهاجرت به بالکن اروپا

شاید تا قبل از لغو روادید کشور گرجستان واسه ایرانیان،آشنایی زیادی با این کشور نداشتید.اما الان که درحال خوندن این مقاله هستین گرجستان به کشوری مهاجرپذیر تبدیل شده که بیشتر مهاجران اونو ایرانیان ایجاد میدهند. گرجستان با استفاده از میراث فرهنگی باستانی، تاریخ منحصر به فرد و یکی از چشمگیر ترین حومه های این سیاره مطرح میشه.مهاجرت به طرف این کشور بهترین راه واسه تجربه فضای منحصر به فرد اینه. این کشور به داشتن مردم مهربون و صمیمی، بازارهای تولید تازه و چشم اندازای قشنگ معروفه. تفلیس، پایتخت این کشور هنوز خیلی سنتی و همینجور که چند فرهنگیه که به جذابیت اون افزودهه. جامعه اینجا خیلی کوچیک و نزدیکه. این به اون معنیه که شما می تونید از طرفداری افرادی که پیش از شما به این کشور مهاجرت کردند اطمینان حاصل کنین

اکثریت ۴٫۹ میلیون نفر از ساکنین این کشور کوچیک (فقط ۶۹٫۷۰۰ کیلومتر مربع) گرجی صحبت می کنن ، و این زبون منحصر به فرد برای گروه زبون باستانی خود این کشوره. پس ممکنه کمی وقت بذارین تا زبونتون واسه تلفظ الفبای ۳۳ حرفی روان شه.

اگه به دنبال مهاجرت به گرجستان هستین، باید توجه ویژه ای به درآمد خود داشته باشین. در حالی که کشور دارای بعضی از بازارهای فو ق العاده تولید جنسا و مغازهای محلیه با این حال خیلی وابسته به وارداته.

این کشور کوچیک تحت تأثیرات آب و هوای نیمه گرمسیری قرار داره و محدوده قفقاز بزرگ به عنوان یه مانع در برابر بادای سرد شمالی و کاهش درجه حرارته. دشتا به شرق کشور هیچ وقت دمای زیر انجماد رو تجربه نمیکنند، و این باعث می شه که حتی در زمستون هم واسه پیاده روی مناسب باشه. ساحل دریای سیاه دارای درختان نخل و دارای رطوبته، با اینکه حتما آب و هوای گرمسیری به این معنیه که بارش باران سنگین در هر لحظه امکان پذیره.

سخت ترین قسمت مهاجرت، یافتن یه خانهه، بی در نظر داشتن جایی که به اون مهاجرت می کنین. اگه مهاجرت شما به جورجیا طبق کاره، پس مطمئن باشین که از وکیل یا مشاور خود در مورد مناطق خوب و بازار ملک محلی بپرسید. خیلی از مسئولان باور دارن اگه واسه کار و کاسبی به گرجستان مهاجرت میکنید بهتره قبل ازینکه به خرید فکر کنیم به اجاره ملک مناسب و آسون بیاندیشیم. اجاره ملک مسکونی در گرجستان خیلی متفاوته. یه آپارتمان یه خوابه در مرکز تفلیس، ممکنه به اندازه ۱۵۶۰ لاری (حدود ۶۰۰ دلار) در ماه می پردازد، آپارتمانا در بعضی از مناطق مطلوب به ۲۶۰۰ لاری می رسد. یه ملک شبیه و کوچیک در خارج از شهر میتواند واسه حدود ۴۰۰ لاری در هر ماه تأمین شه. اگه شما با خونواده خود مهاجرت میکنید و یه اتاق واسه شما کافیه، طوری که مهمونا شما مجبور نباشن در هتلا بمونن، پس شما متوجه می شید که قیمت اجارها تقریبا مناسبه و بستگی به شرایط جورواجور داره. آپارتمان مرکز شهر سه خوابه در ماه حدود ۴۱۶۰ لاری هزینه در بر داره و کسائی که در خارج از شهر دارای ملک هستن کم نیستن.

مطلب مشابه :  راهنمای خرید انواع ریبون رول حرارتی و استفاده صحیح از آن

بازار املاک، مخصوصا در تفلیس، جایی که ساختمانای باستانی با سازه های جدید محدود می شن، به گونه اختصار سخته. تنوع خاص در بازار املاک به این معنیه که قیمت هر متر مربع متغیره. در سالهای گذشته قیمت ملک افزایش یافتهه و قیمت اجاره بهای بیشتری برخورداره، به این معنی که اگه مهاجرت شما به گرجستان کوتاه مدت یا نامطمئنه اجاره ملک ممکنه گزینه پولی مناسب تر باشه. باید اینم بگیم که که خواسته واسه خرید املاک در همه کشور افزایش یافتهه. این خواسته افزایش یافته به این معنیه که مناطقی مثل شهر تفلیس الان در حال رشد بازار هستن . اگه هدف دارین واسه مدت زمان مهم ای در این کشور بمونید، خرید ملک می تونه در صورت افزایش ارزش املاک و مستغلات، بازده زیادی رو نشون بده.
مدارک لازم جهت ثبت شرکت در گرجستان

قسمت دوم: زندگی در کشور گرجستان

زندگی در گرجستان تجربه ای بی نظیره .خیلی از مهاجران موافقند که مهاجرت به این کشور قشنگ یه مجموعه منحصر به فرد از چالشا رو ارائه میده. در این مورد، آموزش و پرورش، مراقبتای بهداشتی و موردها دیگه رو در مقاله ما در مورد زندگی در گرجستان مطالعه کنین. همه کسائی که تجربه زندگی در خارج از کشور رو دارن ممکنه با مسائل مختلف در این کشور در اختلاف باشن. واسه  همین، خیلی از آدما پیشنهاد می کنن که هر کسی که در این کشور زندگی می کنه، اطمینان حاصل کنه که کمه کم دارای یه مشاور معتمد و قابل اطمینان باشن.

خدمات بهداشتی

بهداشت و درمان در گرجستان دارای استاندارد خیلی بالاییه؛ با این حال، دسترسی به دکتر کمتر از حد کامله. بیشتر امکانات موجود در تفلیس و باتومی (یکی دیگه از شهرهای مهم در ساحل دریای سیاه ) می باشه. مهاجرین حق ندارن خدمات بهداشتی رایگان یا یارانه بگیرند.انواع شرکتایی هستن که بیمه های تخصصی واسه افرادی که خارجی حساب میشوند رو پوشش میدهند. اما به این وجود حتما اطلاعات کافی واسه بیمه کردن خود و خانوادتان رو از مشاور قابل اطمینان خود بگیرین.

تحصیل در گرجستان

تجربه مهاجرینی که واسه تحصیل به این کشور وارد میشوند متفاوته.مهم ترین مشکلی که والدین مهاجر در کشور دیگه دارن یافتن مدرسه مناسب واسه فرزندانشانه این به این معناست که تحصیل میتواند به عنوان مهمترین دلیل واسه مهاجرت به کشور دیگه حساب شه. مدرسه دولتی در گرجستان فقط بین سن های ۶ تا ۱۴ سالگی اجباریه. کودکان تا ۱۲ سالگی در محیط مدرسه ساده اموزش میبینند . پس از اون به متوسطه می روش، در اونجا می تونن آموزش بالاتری واسه سه سال آینده، با مدارک تحصیلی با نام Arasruli Sashulo Ganaltebis Motsmoba در ۱۵ سالگی دریافت کنن. کسائی که گرجستان رو واسه اقامت انتخاب می کنن، می تونن پس از دو سال تحصیل در مدرسه واسه کسب گواهینامه Sashualo Ganatlebis Atestasi، قبل از ادامه تحصیل در موسسات عالی و دانشگاها اقدام کنن.

چندین مدرسه بین المللی در تفلیس هست که به نیازای جامعه مهاجرین می پردازد.مدرسه انگلیسی باکس وود،به علم آموزا این فرصت رو می ده که انگلیسی رو با کیفیت مدارس بریتانیا آموزش ببینند.شهر تفلیس همچنین دارای مدارس گرجی-فرانسویست که که در اون علم آموزا واسه امتحان دوره لیسانس فرانسه و مدرسه بین المللی گرجستان، که واسه مهاجران و گرجیا در نظر گرفته شده تهیه شده.مدرسه آمریکایی qsi هم در تفلیس برنامه های درسی آمریکا رو آموزش می ده.

مطلب مشابه :  خرید ممبر تلگرام

گرجستان دارای تعدادی از دانشگاهای دولتی و خصوصیه. بیشتر اونا در تفلیس مستقر هستن و بقیه در شهرها مثل زوگدیدی، فوری، روستاوی و کوتایسی .

فرهنگ این کشور

در حالی که مهاجرت به گرجستان چندین رقابت رو در پیش میگیرد، این کشور هم به تموم کسائی که به اندازه کافی شجاع هستن که در این مورد سرمایه گذاری می کنن، دارای امتیازات خاصه. این کشور واقعا یه جای منحصر به فرد، پر از کلیساهای باستانی قشنگ، غذای عالی و آبجو ارزانه. کوهنوردان ناامید نخون گردید، نه که شما می تونید محدوده قفقاز بزرگ رو کشف کنین، بلکه شما همچنین می تونید از پارک ملی توشیه در دامنهای شمالی کوهای قفقاز استفاده کامل کنین. از تپهای سبز تیره به آسمانای کریستال روشن و کلیسای عجیب و غریب محدود شده ، گویا که شما یه قدم به عقب در زمان برگشته اید.

جلو، تفلیس، مخصوصا در شب، پر از جنب و جوشه. با انتخاب کلابای شبونه، کافها و محلای موسیقی زنده، همیشه چیزی واسه نگه داشتن شما هست.

قسمت سوم:کار و کاسبی در گرجستان

یافتن کار در گرجستان واسه مهاجران لازم نیس. با این تفاصیل، تعدادی از دانشجویانی که زبون رو آموزش می دن. صنعت گرجستان خیلی وابسته به وارداته که در مرکز اون زمینه کشاورزی و معدن قرار داره. این ظرفیت قابل توجه هیدروژنی داره که با اکثریت نیازای انرژی جمعیت برابری داره. هر سه در بهبود اقتصاد کشور پس از ۱۹۹۰ اثر مهمی اعمال کردند و به دلیل تولید ناخالص داخلیه.

سلامت اقتصادی و رشد تولید ناخالص داخلی جورجیا از دستاوردهای هر دو بخش صنعتی و خدماتی، مخصوصا صنعت گردشگری، طرفداری شده. خیلی از کسب و کارهای خارجی و موسسات خیریه الان خارج از تفلیس فعالیت می کنن و مشاغل رو واسه مردم محلی ایجاد می کنن. بعضی از این شرکتای بین المللی افرادی رو از خارج از کشور استخدام می کنن .با وجود حضور بین المللی، فرصتای شغلی واسه مهاجران محدوده، آموزش زبون انگلیسی به عنوان یکی از معدود فرصتای مستقیم واسه خارجیا در گرجستانه. گردشگران بازدید کننده از کشور، کارکنان آزاد، روزنامه نگاران و کسائی که در جلسات و کنفرانسای کار و کاسبی شرکت می کنن، حالا می تونن از ویزای گردشگری معمولی استفاده کنن. با این حال، اگه هدف دارین که در گرجستان کار کنین، یه کار و کاسبی رو در اونجا بگنجانید یا خدماتی رو به یه شرکت گرجستانی ارائه بدین، باید با یه ویزای طولانی سفر کنین. بسته به دلیل اقامت شما، مدارک مختلف واسه خواسته اینجور ویزایی مورد نیازه. یه ویزای دراز مدت همچنین یه پیش شرط واسه اخذ مجوز اقامته.با ثبت شرکت در این کشور مجوز کار و اقامت در این کشور رو در پیدا کرد میکنید.
مدارک لازم جهت ثبت شرکت در گرجستان

زندگی و کار در هر کشور خارجی می تونه یه تجربه مهم باشه. جورجیا چالشای بیشتری نسبت به بعضی کشورهای دیگه داره، اما دارای مزایاییه که بقیه نمی میتونن با اون رقابت کنن.از معماری منحصر به فرد وظاهری فراموش نشدنی تا غذای خوب، مهاجرت به گرجستان ممکنه یکی از تجربیات پرطرفدار زندگی شماست.

مطلب مشابه :  وایکینگ‌‌های دیجیتال

اخذ اقامت دائم گرجستان طبق قوانین جاری این کشور یعنی اینکه فرد خواسته کننده می تونه واسه همیشه در خاک گرجستان بمونه ، کار ، زندگی و تحصیل کنه اما شهروند گرجستان حساب نمی شه و حق رای نداره و همچنین جهت اخذ وامای بانکی با محدودیتای خاصی روبروه. مثلا بانک به شهروندان گرجی وام ۲۰ساله می ده اما به افراد ساکن وام ۵ ساله می ده، همچنین در اقامت دائم گرجستان به فرد خواسته کننده کارت اقامت دائم داده می شه در صورتی که در شهروندی گرجستان به فرد دلخواه علاوه بر کارت اقامت ، پاسپورت گرجستان هم اعطا می شه و فردی که شهروندی گرجستان رو می گیرد از تموم حقوق یه شهروند برخورداره مثل : حق رای ، دریافت وامای بانکی با شرایط آسانتر وطبق قوانین جاری کشور گرجستان فقط افرادی که دارای یکی از شرایط زیر هستن می تونن جهت اخذ اقامت دائم گرجستان اقدام کنن.
۱ – هر فرد خارجی که با یکی از آدما کشور گرجستان ازدواج کنه می تونه یه ماه پس از ازدواج، جهت اخذ اقامت دائم گرجستان خواسته دهد. البته در این حالت معمولا به خانوم ایی که با آقایان گرجی ازدواج می کنن، آسون تر اقامت دائمگرجستان می دن و با آقایان خارجی که همسر گرجی اختیار می کنن مقداری سخت گیرانه تر برخورد می شه.
۲ – هر فرد خارجی پس از پنج سال تمدید کارت اقامت گرجستان و حضور کافی در طول سال در خاک این کشور می تونه جهت اخذ اقامت دائم گرجستان خواسته دهد.

نکته : شرایط استثنایی هم هست که بشه زودتر اقامت دائم گرجستان رو اخذ نمود و اون پرداخت مالیات به موقعه. با در نظر داشتن اینکه دولت گرجستان بیشتر بودجه هرساله خودش رو براساس مالیاتای دریافتی از مردم و شرکتها تامین می کنه، پرداخت مالیات از مهمترین موردها مورد نظر دولت گرجستانه. شما می تونید با پرداخت مالیات به موقع و راه اندازی یه تجارت خوب و قابل قبول بعنوان یه فرد مطلوب واسه کشور گرجستان شناخته شید و مثلا در مدت دو سال هم بتونین اقامت دائم گرجستان رو اخذ کنین.
شما از راه ثبت شرکت خود در گرجستان می تونید خواسته اقامت خودشو بدید ، این روش یکی از بهترین روشای اخذ اقامت در گرجستانه که شما به عنوان کارآفرین نامیده شده و شروع به فعالیت اقتصادی کرده، البته این مورد نیاز به نگهداری حسابا و مالیات شرکت داره . ثبت شرکت در گرجستان و فعال کردن شرکت یاد شده و گرفتن کارت اقامت گرجستان در مدت زمان یه ماه که معمولا این کارت اقامت یا همون آی دی کارت گرجستان در شروع یه ساله و پس از اون سه ساله و پنج ساله هم صادر می شه

واسه ثبت شرکت درگرجستان شما نیاز به مدارک زیر دارین به این شکل که شما مدارک لازم جهت ثبت شرکت در گرجستان رو به وکیل مربوطه شركت تحویل داده وپس از ۵ روز کاری شما مدارک شرکت مثل برگه ثبت و کد مالیاتی و مهر شرکت رو تحویل می گیرین. همچنین توضیح در مورد وکالت نامه که این وکالت نامه فقط و فقط واسه ثبت شرکت بوده و ارزش قانونی دیگری نداره. مثل مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در گرجستان ترجمه پاسپورت به زبون گرجی و دادن وکالت به زبون گرجی جهت ثبت شرکت در گرجستان می باشه.

Author: 92