پایان نامه حقوق در مورد : شورای حقوق بشر

را برای ۱۲ ماه آینده تنظیم کند. برای بررسی وضعیت کشورها به ایجاد سیستم گزارشگران ویژه، کمیسیون های فرعی، رویه شکایت محرمانه ۱۵۰۳و مکانیسم بررسی دوره ای جهانی دست زد. مشارکت و همکاری سازمانهای غیر دولتی با شورا همچنان حفظ شد. از طریق گفتگو و مذاکراتی با کمیساریای عالی و نمایندگان دولتها، شورا هفت تصمیم گیری، ۵ قطعنامه و دو بیانیه را به تصویب رسانید. دو اقدام در زمینه مسائل ماهوی و اساسی نیز صورت گرفت، تنظیم متن استاندراردهای جدید حقوق بشری، پیش نویس کنوانسیون بین المللی حمایت از همه اشخاصی که دچار ناپدید سازی اجباری شده و یک بیانیه غیر الزام آور بصورت پیش نویس اعلامیه ای در رابطه با حقوق افراد بومی صورت گرفت. همه این بیانیه ها و اعلامیه ها برای اجرا در جلسه پاییز ۲۰۰۶ به مجمع عمومی ارجاع شدند. پس از مشاوره های طولانی در طول جلسه سرانجام منجر به توافق در ۵ مساله اساسی بطور مشخص شدند: مناطق اشغالی فلسطین، تعصب های مذهبی، توافقنامه ابوجا در دارفور،مهاجرت و مدافعان حقوق بشر. پاکستان به نماینندگی از طرف سازمان کنفرانس اسلامی (OIC) پیش نویس تصمیمات در مورد فلسطین اشغالی و تعصبات مذهبی را مطرح کرد. در آخرین ساعات جلسه ی شورا به تصویب رسیدند و با این عمل نشان داد که حقوق بشر نه فقط برای افراد بلکه برای مذهب هم قابل اجراست.

۶-۴- جلسات ویژه
علاوه بر جلسات عادی شورا در ۱۱ اوت ۲۰۰۶ جلسه ای ویژه برگزار کرد و به بررسی اقدامات و نقض فاحش حقوق بشر توسط اسرائیل در لبنان، از جمله قتل عام قانا، هدف قرار گرفتن گسترده غیر نظامیان بی گناه در شهر، تخریب زیر ساخت های حیاتی غیر نظامیان پرداخت. همچنین قطعنامه ای در مورد وضعیت وخیم حقوق بشر در لبنان که بواسطه عملیات نظامی اسرائیل ایجاد شده بود به تصویب رسانید.این قطعنامه یک هیات اعزامی سطح بالا را برای تحقیق در مورد کشتار غیر نظامیان، انواع سلاح های استفاده شده توسط اسرائیل و انطباق آن با قوانین بین المللی و وسعت تاثیر حملات اسرائیل بر جان انسانهاو زیر ساخت های حیاتی تصویب کرد.

بند پنجم- اصلاحات کمیسیون حقوق بشر
عناصر اصلی برای اصلاح کمیسیون حقوق بشر با خاتمه کار کمیسون و تحت عنوان اصلاحات در عضویت و ساختار و بطور خلاصه در اهداف و روش ها آغاز شد. کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، لوییز آریور از چندین ماه قبل صحبت از انقلاب آرام در حقوق بشر کرده بود.

دانلود پایان نامه

اینجا فقط تکه های از پایان نامه به صورت رندم (تصادفی) درج می شود که هنگام انتقال از فایل ورد ممکن است باعث به هم ریختگی شود و یا عکس ها ، نمودار ها و جداول درج نشوندبرای دانلود متن کامل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروژه ، پروپوزال ،سمینار مقطع کارشناسی ، ارشد و دکتری در موضوعات مختلف با فرمت ورد می توانید به سایت  ۴۰y.ir  مراجعه نمایید.

رشته حقوق همه گرایش ها : عمومی ، جزا و جرم شناسی ، بین الملل،خصوصی…

در این سایت مجموعه بسیار بزرگی از مقالات و پایان نامه ها با منابع و ماخذ کامل درج شده که قسمتی از آنها به صورت رایگان و بقیه برای فروش و دانلود درج شده اند

سازمان عفو بین الملل معتقد است که توسعه بدون امنیت و امنیت هم بدون توسعه وجود نخواهد داشت، این سازمان اجلاس سران سپتامبر ۲۰۰۵ را تنها فرصت برای جهانی مرفه تر و عادلانه تر در قرن جدید می داند. در طول دهه های گذشته، برنامه کاری کمیسیون حقوق بشر شامل طیف کاملی از حقوق مدنی، فرهنگی و اقتصادی و سیاسی و از جمله حق توسعه بوده است. مکانیسم هایی در موضوعات حق بهداشت، مسکن، آموزش و پرورش مکمل برنامه های حقوق بشر است، و حتی مسائلی مانند ناپدیدسازی اجباری و اعدام های غیر قانونی و شکنجه مد نظر شورای حقوق بشر جدید می باشد.

با تاسیس شورای حقوق بشر در بدو امر اینگونه به نظر می رسد که مجموعه حقوق بشر با اصلاح کاستیها و معایب گذشته این سیستم تقویت شده است.
اهم معایبی که در بررسی سوابق کاری کمیسیون حقوق بشر مورد توجه قرار گرفتند و لازم بود که در مکانیسم جدید رفع شوند، از قرار زیر هستند:

برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت zusa.ir مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید