وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داده که براساس دستور ریاست جمهوری به وزارت ارتباطات و بانک مرکزی، قراره این دو سازمان جلسه مشترکی رو درباره ارزهای دیجیتال داشته باشن و پیشنهادی رو واسه اتخاذ سیاست جدید ارائه کنن و سیاست جدید درباره ارزهای دیجیتال رو اتخاذ کنن.

دیجیتال

«محمد جواد آذری جهرمی» امروز در حاشیه نشست هیات وزیران، درباره انتشار ارز دیجیتال به وسیله پست بانک گفت که تحقیقات لازم دور و بر این جریان انجام شده:

«سیاستی که تا الان بانک مرکزی داشته، ممنوع کردن همه ارزهای دیجیتال بوده. طبق درخواست بانک مرکزی همه سایتایی که رد و بدل کردن ارز دیجیتال داشتن، از راه دادستانی بسته شدن.»

جهرمی که خود از تک و توک افراد موافق استفاده درست و مناسب از موضوع ارزهای مجازی در بدنه حاکمیته نوید این رو داده که نگاه شورای عالی فضای مجازی و دولت چند وقتیست به این بحث تغییر پیدا کرده و ارزهای مجازی دیگه حتما موضوع تهدید آمیزی به حساب و از همین رو هم قراره جلسه مشترک زودتر برگزار شه:

وزیر ارتباطات همیشه موضع تقریبا مثبتی به موضوع ورود بلاکچین در ایران داشته و در سخنرانیا و اعلام نظرات جورواجور از این فناوری و اثرات آینده اش در دنیا گفته؛ طوری که از نظر اون بلاکچین در تموم ابعاد سیاسی، اقتصادی و دیگر موارد حاکمیتا تاثیر می ذاره.

اقتصادی

اون در مصاحبه های خبری خود همیشه بر ضرورت به کار گیری این فناوری تاکید داشته و اصرار ورزیده که «باید همگام با اونا در راه پیشرفت تکنولوژی حرکت کرد وجلوی اونا ایستادگی نکرد.»

قبلا معاون وزیر ارتباطات هم خبر از مشکلات تدوین قانون واسه ارزهای مجازی داده بود و گفته بود که این موارد نیاز به روشنگری داره. جهرمی هم در الکامپ امسال در جواب به دیجیاتو درباره ضرورت به کار گیری ارزهای مجازی گفته بود که بهتره کارکرد این نوع ارزها قانونی باشه و تاکید داشته بود که مقبولیت اون در جوامع بین المللی از جمله مهم ترین موارده.

مشکلات

کارشناسان باور دارن که بلاکچین در ایران و ینگه دنیا می تونه تبدیل به یه فناوری فعال ساز ریشه ای بشه و آینده صنعت تلکام و دیگه صنایع رو از این رو به اونو می سازه.

منبع: digiato.com