چهار راه حل طبیعی برای داشتن پوست و موی بهتر

چهار راه حل طبیعی برای داشتن پوست و موی بهتر

گلرنگ

پوست ما می تونه از این نرم تر باشه؟ می تونیم موهایی ابریشمی اما در عین حال محکم و حجیم داشته باشیم؟ واسه گرفتن جواب این سوالات لازم نیس فقط با انجام هزینه، خود رو به دست آریشگران و سالن های زیبایی بسپارین.

معمولا خانوم های جوون به دنبال راه حلی جادویی هستن که با دست کم دردسر به نتیجه دلخواه شون در پوست و مو برسن. واسه رسیدن به این هدف راه هایی هست که می توان اونا رو در منزل انجام داد و هزینه زیادی هم متحمل نشد.

در ادامه مطلب به چند راه حل اشاره می کنیم که پوست و مو رو واسه رسیدن به شرایطی بهتر هدایت می کنه.

  • واسه پوست های زبر اما چرب

ترکیبی از ماست سرد و مقداری شکر آماده کنین و پوستتون رو با اون ماساژ بدید. بعد یه نیمه پرتقال رو به آرومی روی پوست بکشین تا جاییکه پالپ های اون بطور کامل محو شن. حالا پوست رو با آب سرد شستشو بدید و فرق رو احساس کنین.

  • واسه پوست های خسته و خشک

انبه دوست خوبی واسه پوست شماس. پوستتون رو با انبه ماساژ بدید و یه اسکراب با ترکیب جو دوسر و عسل و مقداری شیر سرد آماده کنین و روی پوستتون بمالید. بعد با شیر سرد و آب شستشو بدید و به آرومی خشک کنین.

  • از موهای برافراشته رنج می برید؟

کافیه این محلول ساده رو واسه اسپری کردن آماده کنین. دو تیکه لیمو رو داخل دو لیوان آب بچکانید تا جاییکه هر تیکه دست کم نصف آب خود رو از دست بده. محلول رو به یه بطری با توانایی اسپری کردن منتقل کنین و روی موهای خود اسپری کنین. نه فقط درخشندگی طبیعی و زیبایی هدیه می کنین بلکه حالت ایستا و پریشونی موها رو هم از بین می برید.

  • واسه رنگ دهی طبیعی موها

اگه رگه هایی از رنگ روشن در موهاتون ظاهر شده و فرصت کافی واسه رنگ کردنشون رو ندارین، ما راه ساده تری به شما پیشنهاد می کنیم. چند شاخه گیاه رزماری رو داخل دو لیوان آب در کنار دو قاشق چای خوری چای مشکی بجوشونین. اجازه بدید محلول خوب دم بکشه تا حجم اون به یه دوم کاهش پیدا کنه. حالا محلول جوشیده رو با یه چهارم لیوان شامپو مخلوط کنین و به تعداد دفعاتی که در حموم از شامپو استفاده می کنین، این ترکیب رو بکار ببرین. اجازه بدید این محلول ۱۵ دقیقه روی موهاتون بمونه. بعد از آبکشی تاثیر فوق العاده اون رو می ببینن.

نکاتی که در مورد پوست گفتیم هم واسه پوست صورت خوبه و هم واسه پوست دست. با در نظر گرفتن اینکه روزانه چندین نوبت از مایع دستشویی استفاده می کنیم، بکاربردن روش هایی واسه بازیابی تازگی پوست اجباری به نظر می رسد. پس به همون اندازه که به پوست صورتتون اهمیت می بدید، لازمه با پوست دستتون هم مهربون باشین.

چیجوری شوره سر رو از بین ببریم؟ روش درمان شوره سر

خواص عسل واسه تقویت موی سر