چهره‌های مشهوری که آشغال جمع‌کن شدند/عکس

سیلویو برلوسکنی که  قدرتمندترین و پولدارترین مرد ایتالیا به حساب میاد توافق کرده تا به جای رفتن به حبس خونگی یه سال خدمات عمومی انجام بده. حالا مرد همیشه جنجالی صحنه سیاسی ایتالیا که ولخرجی هاش حساب و کتاب نداره و بارها از زیر مجازات قسر در رفته  باید با کارایی مثل جمع کردن آشغال خیابون ها و کوتاه کردن چمن ها به مدت یه سال جواب تخلفات مالیاتی اش رو بده. اون اما تنها چهره پول دار و مشهور جهان نیس که مجبور شده تاوان تخلفاتش رو با کارای عمومی پس دهد.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: برلوسکنی،سیاستمدار پولدار ایتالیا همیشه به تخلف و زد و بند واسه فرار از تخلفاتش مشهور بوده. اون اما این بار بدجوری در هچل افتاده و ممکنه دست کم به صورت موقت مجبور به کنار رفتن از صحنه سیاسی ایتالیا شه.به  یه چند وقت پیش دادگاه عالی ایتالیا محکومیت حبس  برلوسکنی به جرم فرار مالیاتی رو تایید کرد که براساس اون سیاستمدار پول دار ایتالیا احتمال داره دست کم واسه ۵ سال از داشتن پست های دولتی محروم شه. تازگیا کمیته سنای ایتالیا هم بر اخراج اون از مجلس به خاطر این محکومیت تأکید کرده. به خاطر ۷۶ سال سن برلوسکنی  به جای ۴ سال حبس فقط به یه سال حبس خونگی محکوم شده. حالا وکیلنخست وزیر قبلی ایتالیا اعلام کرده که این مرد پول دار که چندین شبکه تلویزیونی و رسانه های جور واجور دیگه رو در اختیار داره براساس مواد قانونی ایتالیا توافق کرده که به جای یه سال حبس خونگی به انجام کارای عمومی مثل جمع کردن آشغال ها،رنگ کردن دیواره های محله ها و کوتاه کردن چمن ها بپردازه. همین این کارا هم به یه خاطره: آقای برلوسکنی نمی خواهد از دید رسانه ها مخفی باشه. اون در همه سالهای گذشته همیشه سوژه ای جنجالی واسه رسانه ها بوده و بخاطر این نمی خواهد با یه سال در خونه موندن مردم اون رو از یاد ببرن.

وکیل این میلیاردر ۷۷ ساله اعلام کرده ممکنه حتی به خاطر رفتار خوب برلوسکنی در انجام خدمات عمومی مجازات اون بتونه به ۹  ماه کاهش پیدا کنه.

مجازاتی واسه کمک به شهر

برلوسکنی تنها چهره مشهور دنیا نیس که در سالهای گذشته مجبور شده است با انجام خدمات عمومی کارایی رو انجام بده که شاید به نظر پولدارها سطح پایین باشه. پاریس هیلتون، بازیگر و خواننده آمریکایی که همیشه زندگی اش با جنجال های فراوون همراه بوده یکی دیگه از کسانیه که سه سال قبل عکس های کار کردنش در خیابون نظر مردم رو جلب کرد. نوه ریچارد هیلتون،مالک پول دار هتل های زنجیره ای هیلتون که همیشه لای پر قو زندگی کرده در سال ۲۰۱۰ به خاطر مصرف کوکائین از طرف دادگاه به ۲۰۰ ساعت کار عمومی و ۲ هزار دلار جریمه نقدی محکوم شد. هر چند این بچه لوس پول دار موقع رنگ کردن دیواره های شهر هم نشون داد که کاری بلد نیس و با رنگ کردن سر و لباس خودش مایه خنده رهگذران شد.

پاریس هیلتون ۲۰۰ ساعت مجبور به انجام کارای شهر شد

مل گیبسون،بازیگر و کارگردان مشهور هم یکی دیگه از کسانیه که محکوم به انجام کارای عمومی شده. اون به خاطر بدرفتاری به نامزدش محکوم به ۱۶ سال کار عمومی شد اما به جای انجام این کار هم به گواتمالا رفت و با بچه های بیمارستانی عکس گرفت!

کریس براون خواننده آمریکایی هم به خاطر کتک کاری ۱۸۰ ساعت کار عمومی از جمله حرس کردن درختان و بیل زدن باغچه ها رو انجام داده.

از خونه چند میلیارد دلاری تا جارو زدن خیابون 

برلوسکنی اون طور که بعضی فکر می کنن یه بچه پول دار نبوده. اون در سپتامبر سال ۱۹۳۶ در خونواده ای متوسط و معمولی به دنیا اومد و کسی فکر نمی کرد در آینده تبدیل به جنجالی ترین چهره صحنه سیاسی ایتالیا شه. وقتی که برلوسکنی در دانشگاه میلان تحصیل می کرد به همراه دو نفر از دوستانش یه گروه موسیقی داشت که روی کشتی های مسافربری برنامه اجرا می کردن. برنامه های اونا واسه کسب درآمد در دوران دانشجویی بود اما این گروه بعدا هم به کار خود ادامه داد. سرود باشگاه فوتبال میلان با همکاری برلوسکنی ساخته شده و به غیر این اون آهنگ حزب Forza Italia رو هم جفت و جور کرده. خونواده مرد جنجالی ایتالیا یه خونواده متوسط معمولی بود. پدرش، لوئیجی برلوسکنی،کارمند بانک بود و مادرش خونه دار. در واقع سیلویو با تلاش خودش ثروت رویایی فعلی اش رو به دست آورده. اولین جرقه پول دار شدن اون در دهه ۱۹۶۰ زده شد. وقتی که بازار ساخت و ساز در ایتالیا سکه بود و برلوسکنی جوون تونست با مشارکت در ساخت یه مجتمع مسکونی با ۴ هزار واحد حسابی سود کنه و پول زیادی به جیب بزنه. اون پس از اون وارد کار رسانه شد. مشهوریت کاری اون در سالهای گذشته به خاطر مالکیت بزرگترین شرکت تبلیغاتی ایتالیا و داشتن شرکت رسانه ای «مدیاست» بوده. اندازه درآمد اعلام شده شرکت «مدیاست» در سه ماهه اول سال ۲۰۱۱ حدود یه میلیارد و ۵۷۰ میلیون دلار و اندازه سود اون ۹۷ میلیون دلار بوده. با در اومد بالایش برلوسکنی به غیر از کار رسانه ای مالکیت باشگاه آ.ث.میلان هم گرفت. این مرد جنجالی بزرگترین شرکت انتشاراتی ایتالیا به نام مونادوری رو هم در اختیار داره. طبق آمار مجله فوربز در سال ۲۰۱۳،برلوسکنی حالا با ثروتی بیشتر از ۲/۶ میلیارد دلار صد و نود و چهارمین فرد پولدار دنیاس.

noindex

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *