بازیکنان فوتبال همیشه به خاطر موفقیتای فنی پیشرفت می کنن اما بعضی از اونا به خاطر چهره های خاصی که دارن، معروف و یا معروف تر شده و دیرتر از اذهان هواداران فوتبال فراموش می شن.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: فوتبال پرطرفدارترین ورزش دنیا هستش که از رقابتهای جهانی تا مسابقات باشگاهی داخلی و بین المللی اش هواداران خاصی داره. اکثریت اعضای تیما، آدمایی معروف در کشورشون یا دنیا هستن اما نه به اندازه بازیکنان؛ نفراتی که بعضی از اونا به خاطر عملکردشون در مستطیل سبز و یه سریای دیگه به دلیل رفتارها و چهره هایی خاصی که دارن، معروفیت منطقه ای یا فرا قاره ای بدست آورده ان.

بعضی بازیکنان به خاطر مشکلات جسمی و اعتقادات خاص با چهره های خاص در زمین بازی حاضر شدن و یه سریای دیگه با روی آوردن به مسائل حاشیه ای، تلاش می کنن ضعفای فنی شون رو در سایه ظاهر عجیب و غریبی که واسه خود درست می کنن، مخفی کنن؛ حواشی خاصی که بیشتر از مسائل فنی مورد توجه رسانه ها و هواداران قرار میگیره. حتی «دانیل جانسون» با همکاری یکی از سایتای خبری، هر سال

«گرد مولر» با موهای بلند و خاصش، «فرانس پوشکاش» با موهای ژل زده رو به بالا، «پیتر دیژتل» با موهای پریشون و ریش عجیب که چهره اش رو ترسناک تر کرده بود و … در سالای قبل از دهه ۹۰ میلادی در مستعطیل سبز حاضر شدن اما توجه به چهره بازیکنان از یورو ۱۹۸۸ و جام جهانی ۱۹۹۰ بیشتر شد؛ جائیکه نفراتی مانند رودگولیت، کارلوس والدراما و … با چهره هایی خاص، در کنار توانایی فردی، حواشی مسابقات رو بیشتر کردن.

گولیت، مقابله با بافتن مو

فوتبالیستای بیاد موندنی

در میان ستارگان مستطیل سبز «رود گولیت» بازیکنی که س که علاوه بر معروفیت جهانی به خاطر تواناییای فردی، به خاطر حرکات انسانی اش هم معروف و مشهوره؛ بازیکنی که با هلند قهرمون یورو ۱۹۸۸ شد و جایزه بهترین بازیکن سال اروپا و جهان رو در سال ۱۹۸۷ گرفت. اون در بالاترین درجه آپارتاید، واسه مقابله با نژادپرستی و دفاع از مشکی پوستان که مورد ظلم بودن، موهای خود رو بلند کرده و می بافت و حتی جایزه خود رو به نلسون ماندلا که در اون زمان زندانی بود، تقدیم کرد. گولیت هرچند بعد از پایان دوران بازیگری موهاش رو کوتاه کرد اما هنوز چهره شاخص ورزشی و سیاسی شناخته می شه.

بکهام، فوتبالیست مدلینگ

فوتبالیستای بیاد موندنی

ستاره محبوب انگلستان در کنار ارسالا و ضربات ایستگاهی دقیق، به دلیل لهجه جذاب و مدل موهاش، طرفداران زیادی داشته و داره. «دیوید بکام» تا به امروز اون شکلای جور واجور و اقسام مدل مو و خالکوبی رو امتحان کرده و اگه به جای مدل بودن، به فوتبالش بیشتر توجه می کرد، به افتخارات بیشتری دست پیدا می کرد. یکی از غیرعادی ترین مدلای موی بکهام، مدل «خروسی» در سال ۲۰۰۷ بود اما اون خیلی زود این مدل رو عضو کرد چون باعث اخراج چندین دانش آموز از مدارس به خاطر تقلید این مدل مو شد. بکام عصیانگر در سال ۱۹۹۸، طلایی در سال ۱۹۹۹، ابرو شکافته در سال ۲۰۰۳، شکست خورده در یورو ۲۰۰۴ و خوشحال این روزا، فردیه که در کنار تغییرات ظاهری چهره، در سالای بعد از پایان دوران بازیگری بیشتر به امور خیریه می پردازه و حتی نقش مهمی در کسب میزبانی المپیک ۲۰۱۲ واسه کشور انگستان داشت.

داویدز، مرد عینکی

فوتبالیستای بیاد موندنی

«ادگار داویدز» که به «مرد عینکی» فوتبال هلند معروفه، پس از عمل جراحی روی چشمش در سال ۱۹۹۹، مجبور شد واسه ادامه فوتبالش با عینکی مخصوص در مسابقات به میدون بره. بعضی فکر می کنن بخش کلی ای از افتخارات این بازیکن به خاطر عینکشه اما خودش میگه از عینک به خاطر امنیت چشم هاش استفاده می کنه اما همین عینک اونو خاص تر کرده. داویدز که یکی از اسطوره های فوتبال هلنده، مثل رود گولیت ستاره مشهور این کشور، موهاش رو می بافه.

باجو، بودای دم اسبی

فوتبالیستای بیاد موندنی

علاقه بسیار به یوگا و آئینای بودایی و اهدای جایزه بهترین بازیکن سال ۱۹۹۳ به استاد یوگای خود، در کنار اکران همزمان فیلم بودای کوچیک به کارگردانی برتولوچی، باعث شد به «روبرتو باجو» لقب بودای کوچیک داده شه. این ستاره با موهای دم اسبی در جام جهانی ۱۹۹۴ ایتالیا رو تا مرز قهرمون جهان پیش برد اما در فینال پنالتی آخر رو از دست داد تا جام به برزیلیا برسه. اون در تیم طلایی ایتالیا که تشکیل شده از بارسی، مالدینی، کاستاکورتا، آلبرتینی، دونادونی و … به خاطر توانایی فنی و البته چهره جذابش معروفیت بسیاری بدست آورد اما به دلیل اختلاف با تراپاتونی فرصت حضور در جام جهانی ۲۰۰۲ رو از دست داد.

ریبری، صورت زخمی مشهور

فوتبالیستای بیاد موندنی

در بالاترین جایگاه فهرست بازیکنان خاص این روزای فوتبال جهان میشه «فرانک ریبری» رو قرار داد، بازیکنی که در دوسالگی به خاطر تصادف شدید با کامیون دچار مجروحیت شدیدی شد اما از مرگ برگشت ولی ۱۰۰ بخیه به صورتش زدن. این مهاجم فوق العاده تکنیکی تیم ملی فرانسه و باشگاه بایرن مونیخ آلمان بارها روی صورتش جراحی پلاستیک انجام داده اما بازم ظاهری خشن و کمی وحشتناک داره، برخلاف شخصیت تقریبا آرامش. فرانک که در سال ۲۰۱۳ بازیکن برتر سال اروپا شد اما در رقابت با کریستانو رونالدو و مسی نتونست توپ طلای جهان رو ببره، از هواداران لقب «فراری ریبری» رو گرفت اما یه سایت فرانسوی اونو به عنوان بیریخت ترین فوتبالیست جهان معرفی کرد.

چک، دروازه بانی با کلاه مخصوص

فوتبالیستای بیاد موندنی

دقیقه اول بازی چلسی – ردینگ در روز چهاردهم اکتبر سال ۲۰۰۶، اتفاق نادری در زمین فوتبال اتفاق می افته؛ برخورد شدید زانوی پای استفان هات مهاجم ردینگ با سر پیتر چک باعث مصدومیت شدید و بی هوشی دروازه بان چلسی می شه. اون بدون این دست اون دست کردن راهی بیمارستان شده و پس از ۱۰ روز بستری شدن و عمل جراحی که با تعبیه دو قطعه فلزی در جمجمه اش همراه شد، مرخص می شه. اون که بارها اعلام کرد هیچ چیزی از اون برخورد رو به یاد نمی آورد، از ژانویه سال ۲۰۰۷ میلادی با یه کلاه محافظ خاص بازی راگبی به فوتبال برگشت، کلاهی که فوم محافظ پلیمری اضافه تری نسبت به کلاه های معمولی داشت تا سرش ایمنی بیشتری داشته باشه. چک در این چند سال در تموم مسابقات با همین محافظ به میدون میاد تا به دروازه بان کلاه دار فوتبال معروف شه.

والدراما، شیر کلمبیایی

فوتبالیستای بیاد موندنی

بازیکن مشهور فوتبال کلمبیا که در سه دوره جام جهانی حضور یافت و با چهره خاص و کارزیماتیکش در میونه میدون هنرنمایی می زد. «کارلوس والدراما» کاپیتانی با شماره ۱۰ که به خاطر موهای بلند، طلایی رنگ و وزوزی به شیر کلمبیا معروف شد، بازیکن بزرگ و مودبی بود که روش پاس دادنش که به یه طرف نگاه می کرد و به سمت دیگه پاس می داد، بعدا از راه رونالدینیوی ستاره مشهور برزیل در مسابقات اجرا می شد. محبوبیت این بازیکن به حدی بود که مجسمه اش رو در کلمبیا ساخته و در یکی از میدونای اصلی پایتخت این کشور قرار دادن.

وست، با موهای همرنگ

فوتبالیستای بیاد موندنی

یکی از عجیب ترین استایلای مو بین بازیکنان فوتبال در تاریخ مربوط به «تاریبو وست» است اما تغییر مو به رنگ پیراهن تیم، کار عجیب تری بود که مدافع مشهور نیجریه ای انجام می داد و این اقدام درخشش خاصی در رسانه ها داشت، خصوصا وقتی که در اینترمیلان بود. اون به هر تیمی که می رفت، دو دسته موی بالای سرش رو به رنگ اون تیم تغییر می داد؛ حتی وقتی که از ناحیه سر زخمی و مجبور شد سرش رو بانداژ کنه، اون دو دسته موی سبز رنگ رو نپوشوند. وست دو سال قبل و در آخر دوران فوتبالش به تیم پیکان تهران ملحق شد اما به خاطر مصدومیت حتی یه بازی هم واسه این تیم انجام نداد.

لالاس، بازیکن خواننده

فوتبالیستای بیاد موندنی

جام جهانی ۱۹۹۴ به میزبانی آمریکا برگزار شد که در اون جام مدافع تیم میزبان یعنی «الکسی لالاس» با ظاهری عجیب – موها و ریشای بلند رنگ شده – در مسابقات به میدون رفت و همه اونو به خاطر این ظاهر عجیب به یاد دارن. اون عضو یکی از بهترین تیمای تاریخ آمریکا بود که در سال ۲۰۰۶ اسمش در تالار ملی مشاهیر فوتبال این کشور ثبت شد. اون در کنار فوتبال، علاقه بسیاری به موسیقی داشت و قبل از جام جهانی ۱۹۹۴ آلبومی رو از خود منتشر کرد. چهره این بازیکن بعد از پایان دوران بازیگری اش تغییر کرد و امروز با چهره ای قابل قبول به عنوان تحلیلگر فوتبال با شبکه های ورزشی آمریکا همکاری می کنه.

ژاویر، ناخدایی با چهره عجیب

فوتبالیستای بیاد موندنی

بازیکن قبلی تیم ملی پرتغال با آرایش عجیب موهاش، بیشتر به ناخدای کشتی مثل بود تا فوتبالیست. «آبل ژاویر» در زمان بازیگری هم بیشتر به خاطر مدل موهاش مورد توجه قرار می گرفت نه به خاطر کارکرد فنی اش، به خاطر همین در دنیای فوتبال کمتر چهره شد. اون فقط در یورو ۲۰۰۰ که عضو تیم ملی پرتغال بود، کارکرد خوبی داشت و در این چند سال تیمای مختلفی رو عوض کرد. ژاویر یه مدت سرمربی تیم ملی موزابیک شد و حتی سال پیش بحث حضورش در ایران واسه هدایت تیم پرسپولیس شمال هم مطرح شد که جنبه عملی پیدا نکرد.

راوانلی، پیرد جوگندمی

فوتبالیستای بیاد موندنی

وقتی به یوونتوس اومد، ۲۴ سال داشت اما موهای جو گندمی که به سفیدی می زد، سن اونو بیشتر نشون می داد. «فابریتزیو راوانلی» که خیلیا به شوخی اونو بابابزرگ مارچلو لیپی سرمربی تیم یوونتوس می دونستن، در دوران حضورش در این تیم ایتالیایی به بالاترین درجه معروفیت رسید اما به خاطر چهر ه خاصش، بیشتر مورد توجه رسانه های قرار می گرفت. اون وقتی که در تیم ملی ایتالیا بازی می کرد، به مو نقره کشور چکمه ها معروف بود و امروز هم که ۴۸ سال داره، همون چهره جوگندمی رو حفظ کرده.

سیسه، بابانوئل بدشانس

فوتبالیستای بیاد موندنی

تغییر مدل و رنگ مو و ریش و سبیل هاش، هر شش ماه یه بار عادت این مهاجم بد اخلاق فرانسوی بود. بازیکنی که در مقطعی با سفید کردن موهاش، مثل بابانوئل شد اما کمتر به هوادارانش هدیه فوتبالی می داد. البته اونو میشه یکی از بدشانس ترین فوتبالیستای دنیا هم نامید چون در سال ۲۰۰۴ و ۳ ماه بعد از پیوستن به لیورپول، استخون پایش از دو نقطه شکست. هم اینکه سال ۲۰۰۶ ور درحالیکه خود رو واسه همراهی تیم ملی فرانسه در جام جهانی می کرد، تو یه بازی تدارکاتی دچار شکستی شدید از ناحیه پا شد تا اون تورنمنت مهم رو از دست بده.

هیگوئیتا، زندانی معروف

فوتبالیستای بیاد موندنی

دروازه بان پرحاشیه تیم ملی کلمبیا که هم دوره نسل طلایی فوتبال کشور یعنی والدراما و آسپریلا بود، به خاطر حرکات عجیبش در فوتبال و قاچاق مواد مخدر در بیرون از مستعطیل سبز بسیار معروف و مشهور شد. «رنه هیگوئیتا» زننده ضربه ای که به حرکت عقرب مشهور شد، به خاطر همکاری در قاچاق مواد مخدر حتی طعم زندانی شدن و محرومیت از حضور در میادین فوتبال رو تجربه کرد. اون که به خاطر چهره و مدل موهای خشن خود هم مورد توجه قرار می گرفت، این روزا چندین عمل جراحی زیبایی روی صورتش انجام داده و قیافه جدیدش اصلا خشونت چهره سابقش رو نداره.

ویالی، کچلی با معروفیت جهانی

فوتبالیستای بیاد موندنی

ستاره دهه ۹۰ یونتوس و تیم ملی ایتالیا از اولین فوتبالیستای معروف دنیا بود که سر خود رو از ته تراشید تا بدین شکل از بقیه جدا شه. «جیانلوکا ویالی» که در اول دوران بازیگری اش با موی نیمه بلند و فرفری در مسابقات به میدون می رفت، عزمشو جزم کرد موهاش رو بتراشد تا با سر طاس جدا شده و بیشتر به چشم بیاد؛ آنهم تو روزهایی که فوتبال ایتالیا بازیکنان خوشتیپی مانند مالدینی، کاستاکورتا، آلبرتینی، باجو، کاسیراگی، پاکیلوکا و…. رو در اختیار داشت. البته بعد از اون نفراتی مثل زیدان، کاناوارو، بارتز و … به کچلای معروف دنیا ملحق شدن.

ناینگولان، تروریست اشتباهی

فوتبالیستای بیاد موندنی

بازیکن بلژیکی تیم فوتبال رم ایتالیا، در کنار نقاشی کردن بدن خود، موهای خود رو هم تازگیا به شکل عجیبی آرامش می کنه. «راجا ناینگولان» به خاطر این چهره عجیب، چند از بعد از لغو بازی بلژیک و اسپانیا به دلیل تهدید به بمب گذاری، از راه نیروی پلیس محلی به خاطر مثل بودن به نیروهای داعشی دستگیر شده اما پس از شناسایی، خیلی زود مجوز آزادی اش صادر می شه. آبجی این بازیکن که این روزا پیشنهادی از باشگاه منچستریونایتد هم داره، هم با آرایش عجیب موهاش، در مسابقات فوتبال به میدون میره.

بوگبا، جوونی با علاقه خاص

فوتبالیستای بیاد موندنی

مهاجم ۲۲ ساله فرانسوی تیم یوونتوس که آینده درخشانی رو براش متصور هستن، هم به دلیل هنرنمایی هاش در زمین فوتبال و هم به خاطر علاقه به آرایش خاص موهاش مورد توجه اهالی فوتبال قرار داره. «پل پوگبا» بعد از تغییرات که در آرایش موی خود میده، عکس اونو در صفحات شخصی اش در شبکه های اجتماعی میذاره و یا بعضی وقتا واسه این مدل موها، نامی انتخاب می کنه. بطور مثال این بازیکن آخرین مدل موهاش رو پوگبوم نامیده س.

تیم ملی رومانی

فوتبالیستای بیاد موندنی

بازیکنان تیم ملی رومانی در بازی سوم خود در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه برابر تونس با موهای رنگ شده «دکلره» به میدون اومدن تا هواداران فوتبال و رسانه های خبری رو سورپرایز کنن. اونا درحالی موهای خود رو زرد کردن که به فکر بودن این کارشون باعث اتحاد بیشتر واسه صعود به مرحله بعدی می شه. اونا که خود رو سربازان ژنرال یوردانسکو سرمربی وقت رومانی می دونستن، واسه قطعی کردن صعود و رودررو نشدن با آرژانتین در مرحله حذفی، نیاز به تساوی در اون بازی داشتن که به نتیجه دلخواه خود هم رسیدن؛ هرچند در مرحله بعد با شکست از کرواسی از دور مسابقات کنار رفتن. البته قبل از شروع اون مسابقات هم بازیکنان تیم برزیل با تراشیدن موهای سر خود، واسه قهرمانی متحد شده بودن.

چهره هایی که نباید از یاد برد

فوتبالیستای بیاد موندنی

رونالدو چهره معروف فوتبال برزیل که در جام جهانی ۲۰۰۲ مدل موهاش رو عوض کرد (عکس یه)، ماریو باروتلی مهاجم سیاهپوست ایتالیا که هر روز چهره اش رو عوض می کنه (عکس ۲)، جیمی لورنس فوتبالیستی که زندان به مستطیل سبز رسید و هر روز موهاش رو به یه رنگ تغییر میده (عکس ۳)، نیمار مهاجم برزیلی تیم بارسلونا که دوست داره مثل ستاره های دیگه مدلای موی جور واجور رو امتحان کنه (عکس ۴)، پلاسیو پالاسیو بازیکن آرژانتینی تیم اینتر (عکس ۵)، آرتور ویدال بازیکن شیلیایی تیم یوونتوس (عکس ۶)، مارک هامشیک بازیکن تیم ناپولی ایتالیا (عکش ۷)، باکاری سانیا بازیکن تیم ملی فرانسه و تیم من سیتی انگلستان که مدل بستن مویش با تاریبو وست شباهتایی داره (عکس ۸)، جیسون لی که با الهام از طبیعت مدل موهاش رو به شکل آناناس در آورد (عکس ۹)، دنیل آلوز بازیکن بغل دستی برزیلی تیم بارسلونا که تازگیا تغییرات عجیبی در موهاش بوجود میاره (عکس ۱۰)، رحیم استرلینگ بازیکن جوون فوتبال انگلیس که موهاش رو مثل بیگودی خانوما درست کرده (عکس ۱۱) و جیوانی سیمئونه که مدل موهاش بسیار عجیبه (عکس ۱۲) بازیکنانی هستن که در کنار معروفیت در زمین فوتبال، به خاطر چهره هاشون مورد توجه رسانه ها قرار گرفتن.

همسران بازیکنان رئال مادرید با حجاب در مسجد!+عکس

باحال و خواندنی درباره لیونل مسی

اخبار داغ فوتبالی خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *