چه مهارت هایی برای یافتن شغل نیاز دارید؟!

job

شغل شما یکی از مهمترین نگرانیای زندگی شماس. اینکه شغل مناسبی داشته باشین و شاید از اون مهمتر واسه خیلیا، داشتن درآمد خوب و راضی کننده از این شغل مسئله ایه که واسه دیروز، امروز یا فردا نیس و تا دنیا دنیاست، هست و باقی می مونه.

به گزارش آلامتو به نقل از بانکی، درسته که درآمد مناسب منتهای آرزوی خیلی هاست اما همین درآمد زیاد که یه جور موفقیت شغلی حساب می شه، هم نیازمند مقدماتیه که شاید در ظاهر ربطی به اون نداشته باشه، اما واقعیت اینه که تا این شرایط نباشه و نکاتی مثل این رعایت نشه، خبری از درآمد خوب نیس

از جمله پیش زمینه های لازم واسه پیدا کردن شغلی خوب با درآمدی مناسب، داشتن مهارتای گوناگونه که برخلاف تصور خیلیا، همه اونا فنی نیستن.

در گزارش پیش رو از مهارتایی می گیم که باید داشته باشین، اگه آرزوی شغل خوب دارین.

۱- تفکر منطقی و پردازش اطلاعات

داشتن تفکر منطقی و پردازش اطلاعات به این معناست که شما به عنوان یه کارجو حق آرمانگراییای بی پایه رو ندارین.

به جای خیال بافی و ترسیم شرایط شغلی غیر منطفی با به کار گیری داده هایی که در اختیار دارین و منطفی که در اندیشه تون هست، شرایط، موقعیتای شغلی و تواناییای خودتون رو سبک سنگین کنین

اینطوری هم اعصاب آروم تری در راه پیدا کردن شغل مناسب دارین و زمان کمتری رو واسه این کار هدر می دید.

۲- یادگیری فناوریای لازم

دینای امروز دنیای فناوریه. این جمله خیلی تکراریه، اما از اون تکرار مکررهاییه که یادآوری همیشگی اش به پیشرفت کمک می کنه.

یادتون باشه که امروزه درصد خیلی بالایی از کارا بدون کامپیوتر و اینترنت به آخرسر نمی رسه و مهارتای فرد در این مورد هر چی بالاتر و وسیع تر باشه در راه کاریابی به اون کمک بیشتری می کنه.

یادگیری نرم افزارهای مربوط به یه شغل، مهارت در سرچ و وبگردی و مهارتایی مثل این نقش کاتالیزور رو در پیدا کردن کار دارن.

۳- ایجاد ارتباطاتات موثر

کسائی که درارای روابط عمومی قوی هستن و در چشم به هم زدنی می تونن با یه فرد ناشناس رابطه بگیرن، معمولا زندگی اجتماعی و کاری موفق تری دارن.

این افراد دایره ارتباطات خود رو به قشر خاصی محدود نمی کنن و از اون طرف در مواقع لازم از این ارتباطات استفاده می کنن.

۴- مهارتای فردی قوی

محیط کار آداب و رفتار خاص خود رو می خواد. در واقع در پیدا کردن شغل گذشته از مهارتای فنی و دانشی لازم، مهارتای رفتاری هم مورد امتحان قرار میگیره.

در اینجور محیطی شما با شکلای جور واجور آدما و اقسام خلق و خوها طرف هستین پس به آداب سازمانی محیط کار توجه و اونو در خود تقویت کنین.

بانکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *