چه مواد غذایی کالری منفی دارند؟

میوه های چربی سوز واسه لاغری !

این مواد غذایی نسبت به بقیه مواد، انرژی بیشتری واسه هضم خود نیاز دارن، یعنی بدن انرژی بیشتری واسه هضم اونا می سوزونه و در عین حال بدن نمی تونه کالری خیلی از اونا واسه خود ذخیره کنه.

آری، بعضی از میوه ها قند دارن و باعث چاقی می شن و یه سری های دیگه برعکس لاغر می کنن اما تا کنون درباره میوه هایی که چربی رو بسوزونن شنیدین و این میوه ها رو می شناسین؟

یه سری مواد غذایی هست که به نام ” غذاهایی با کالری منفی ” (NEGATIVE CALORIE FOODS) معروف هستن، این مواد غذایی نسبت به بقیه مواد، انرژی بیشتری واسه هضم خود نیاز دارن، یعنی بدن انرژی بیشتری واسه هضم اونا می سوزونه و در عین حال بدن نمی تونه کالری خیلی از اونا واسه خود ذخیره کنه، پس علاوه بر اینکه باعث سوخت چربیا می شن، کمتر به چربی تبدیل شده و ذخیره می شن.

مواد غذایی دارای چربی ، پروتئین ، کربوهیدرات ، کالری ، ویتامین و املاح هستن، ویتامینا ، بافتای بدن رو تحریک می کنن تا آنزیم تولید کنن که این آنزیما باعث تجزیه و مصرف انرژی موجود در غذاها می شن، پس غذاهایی با کالری منفی، غذاهای غنی از ویتامین و املاح هستن که نه فقط باعث مصرف انرژی حاصل از خود می شن ، بلکه انرژی اضافی موجود درزمان عمل هضم رو مصرف می کنن که مصرف این جوری مواد غذایی وقتی در کاهش وزن مؤثره که غذاهای پُرکالری و بدون مواد مغذی مثل شکل های جور واجور تنقلات، چیپس و … رو مصرف نکنین.

مواد غذایی با کالری منفی (NEGATIVE CALORIE FOODS) یاچربی سوز شامل شکل های جور واجور مختلفی از میوه ها و سبزیا هستش که شامل مواد غذایی زیره:

از سبزیا:

مارچوبه – چغندر – کلم – کلم بروکلی – هویج – گل کلم – کرفس – کاسنی – فلفل قرمز – خیار – شاهی – سیر – لوبیا

سبز – کاهو – پیاز – تربچه – اسفناج – شلغم و کدو سبزه.

از میوه ها:

سیب – زغال اخته – طالبی و گرمک – گریپ فوروت – لیمو ترش – انبه – پرتقال – هلو – آناناس – تمشک – توت فرنگی – گوجه فرنگی – نارنگی و هندوانه س.

 

جمع آوری: آلامتو

 

بازنشر تغذیه سلامت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *