relationship

دوران نامزدی رو گذرونده اید و حالا فکر می کنین دیگه هیچی به زیبایی روزای اول نیس. فکر می کنین همین که نامتون در شناسنامه همسرتون ثبت شد و خیالش از داشتن شما راحت شد دیگه دوستتون نداره و قلبش واسه شما نمی تپد.

واقعیت اینه که روزای هیجان انگیز هر رابطه ای پس از گذشت زمان رو به سردی می نهد و دیگه دو طرف، اون شور اولیه رو ندارن. البته قرار نیس از اندازه عشق کم بشه، فقط هیجانا کاهش پیدا میکنن. هیجان روزای اول آشنایی، در روزای خواستگاری تغییر کرده بود و هیجان نامزدی و خواستگاری با این روزای عقدکردگی هم فرق داره. حتی وقتی زیر یه سقف برید هم شکل دوست داشتن تون تغییر می کنه و همه چیز عوض می شه.

دلیل این تغییرات اینه که آدما در طول زمان به تغییر نیاز دارن. وقتی کسی به شما میگه: «تو عوض شده ای!» حتما حرف بدی نزده س. عشق میان شما کم کم در طول زمان عمیق تر و آروم تر می شه و جاش رو به وابستگی و پیوندی همیشگی میده.

در این مطلب شما رو با تغییراتی که بعد از این در انتظارتونه آشنا می کنیم.

تکراری می شید

پس از یه مدت ظاهر و اندام و جذابیت چهره طرف مقابل دیگه اون جاذبه قبلی رو واسه زن و مردها نداره و این به طور کامل عادیه. همه آدما به ندیده گرفتن چیزایی که زیاد می بینن، عادت می کنن. کسی دوست نداره ندیده گرفته شه. با این حال این عادی شدن می تونه به قیمت سرد شدن رابطه و زندگی تون تموم شه پس تلاش کنین همیشه جذابیتای جدیدی بسازین و همیشه برگی واسه رو کردن در مواقع یه نواختی داشته باشین.

شغل به جای خونواده

گرفتاریای شغلی و مسایل مادی، عامل دیگه ایه که می تونه الان – و البته در آینده- روی رفتار همسر شما با شما تاثیر بزاره. این روزا درگیر مراسم عقد و عروسی هستین و حتما این موضوع فشار زیادی بر اون وارد می کنه. بعد از اینم نگرانی های زندگی مشترکه که شما رو گرفتار می کنه. به خود و همسرتون همیشه یاد بیاری کنین که طرز فکر و رفتارای خود رو مورد بازبینی بذارین تا از احساسات واقعی و رفتاراتون خبردار شین و ببینین چه تاثیری روی طرف مقابل می ذارین. وقتی یه شریک عاطفی واسه خود انتخاب کردین، باید نیازای اون رو هم در ردیف نیازای خود بذارین. باید درک بالایی داشته باشین. اگه می خواین تنها باشین، باشگاه برید یا بیشتر وقت خود رو در محل کار سپری کنین، این رو واسه شریکتون توضیح بدید که این شرایط موقتیه.

دلیل این تغییرات اینه که آدما در طول زمان به تغییر نیاز دارن. وقتی کسی به شما میگه: «تو عوض شده ای!» حتما حرف بدی نزده س. عشق میان شما کم کم در طول زمان عمیق تر و آروم تر می شه و جاش رو به وابستگی و پیوندی همیشگی میده

پای نفر سوم در میونه!

مشکلات به همین جا ختم نمی شه. خیلی از رابطه های عاشقانه و هیجان انگیز زن و شوهرها پس از بچه دار شدن از بین میره. اما باید این توان رو داشته باشین که اون اشتیاق رو پس از حضور بچه ها هم حفظ کنین. از همین حالا که هنوز وارد زندگی مشترک نشدین با همسرتون صحبت کنین و راه های جلوگیری از این یکنواختی رو پیدا کنین. از اون سوال کنین چیکار باید کرد تا بچه ها مانع رابطه پدر و مادر نشن و تلاش کنین همیشه راه حلی واسه با هم بودن پیدا کنین.

ازدواج سالم چیجوریه؟

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

بازنشر تبیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *