چه موانعی در مسیر ثروتمند شدن قرار دارد؟

مطمئنا بیشتر مردم جهان به کسب ثروت و داراییای هنگفت علاقمند بوده و رویاها و بعضی وقتا افکار دور از دسترس مختلفی رو در این مورد دارن.

این رویاها لحظات خوب و زیبایی رو واسه افراد میسازه اما وقتی که با واقعیاتای موجود روبرو می شن، راه رسیدن به ثروت رو خیلی سخت آزمایش می کنن. البته در خیلی از موارد موضوعاتی ساده افراد رو از راه مطمئن کسب درآمد و سرمایه دور می سازه.

در ادامه چند مانع ساده و راهکارهایی رو که می تونه در این مورد مورد استفاده قرار بگیره رو مورد بررسی قرار میدیم.

مشکلاتی ساده در راه پولدار شدن

نبود توجه به گردش مالی

میدونید دیروز چه چیزایی رو خریدین؟ میدونید واسه خریدهایی که از روی عادت انجام می دید چقدر پول هزینه می کنین؟ بررسی روند جریان مالی و توجه به خرید و سرمایه گذاریای انجام شده می تونه در کاهش هزینه آدما به اونا کمک کنه.

در صورت انجام این کار نسبت به امور مالی خود حساس تر بوده و تنها کالاهایی که به اونا نیاز دارین رو خریداری می کنین. ثروتمندان همیشه به دنبال انجام بهترین معامله ها و سود فراوون هستن. اونا هزینه ها، درآمدها و سرمایه گذاریای خود رو به دقت کنترل کرده و به صورت آگاهانه تلاش می کنن تا از صرف مخارج بیخود و اتلاف پول و پله و سرمایه خود جلوگیری کنن.

تحت تاثیر تبلیغات قرار گرفتن

مواقع بسیاری پیش میاد که پس از مشاهده یه آگهی تبلیغاتی و بدون توجه به نیازای شخصی خود مبادرت به خرید کالایی می کنیم. اگه تا قبل از این با اون محصول آشنایی نداشتین شاید بازم احتیاجی به اون نداشته باشین.

در واقع هدف اول تبلیغات جلب مشتری واسه خریده و در بیشتر مواقع هم خوب کار خود رو انجام میدن اما افراد پولدار همیشه انتخابای آگاهانه ای انجام داده و پول خود رو واسه اجناس و خدمات بدون استفاده هزینه نمی کنن.

آدم صبوری نیستین  

این موضوع رابطه نزدیکی با نکته قبلی داره. در واقع در این حالت نه فقط شما چیزی رو دیده و می خواین اون رو بخرین بلکه در لحظه و فوری می خواید تا هر چیزی رو به دست بیارین. بهتره چند روزی رو به خود فرصت داده و پس از اون در مورد اقدامای خود اراده کردن کنین.

بیشتر از درآمدهای خود خرج می کنین

عواملی که تا الان به اونا گفته شد خیلی راحت می تونن اندازه هزینه های افراد رو بیشتر از درآمدهایشان کنن. واسه جلوگیری از این موضوع اطلاع از اندازه دقیق درآمدها و حقوق و هم اینکه اندازه مخارج و هزینه هایی که انجام می دید از اهمیت زیادی برخورداره.

در نتیجه می تونین بودجه خود رو مدیریت کرده و هزینه های اضافی خود رو کم کنین. ثروت بحث ای نیس که خود به خود ایجاد شه و در راه کسب اون ممکنه با چالشا و تصمیم گیریای سختی مواجه شید. نکته مهم در این مورد بررسی اهداف و تمرکز واسه رسیدن به اونا هستش.

نبود آگاهی و ترس از موفقیت

نبود باخبر شدن از راهی مناسب و مناسب واسه کسب سرمایه یکی از مشکلات مهم در بحث پولدار شدنه. نبود اطلاع از موضوعاتی مانند مدیریت بودجه، راه های افزایش درآمد و یا چگونگی سرمایه گذاری می تونه حتی ترس از پولدار شدن رو در افراد بسازه. اما راه حل این مشکل هم بسیار ساده س!.

کتابای بسیاری تا به امروز در مثل این زمینه ها منتشر شده و با پیشرفت فناوری وب سایتای بسیاری هم در این مورد به سرویس دهی می پردازن. به کار گیری تجربه بقیه هم می تونه اثر داشته باشه. از این رو تا حد ممکن کسب اطلاعات جدید رو در دستور کار خود قرار داده و روند یادگیری رو هیچ وقت متوقف نسازید.

با افراد مناسبی در رابطه نیستین

البته این به معنی اون نیس که فقط با دوستان و یا آدمایی میلیونر در رابطه باشین بلکه باید رابطه با آدمایی که دیدگاه و تفکری مناسب نسبت به بحث پول و سرمایه دارن رو در اولویت بذارین.

رابطه با آدمایی که برنامه و جریان مالی مشخصی ندارن می تونه شما رو هم تحت تاثیر بذاره. در نتیجه باید از آدمایی که با مدیریت و چگونگی افزایش ثروت آشنا بوده و سرمایه خود رو به صورت آگاهانه و مناسب هزینه می کنن، پیروی کنین.

اما این نکته رو یادتون باشه تا وقتی که از تواناییای لازم در این مورد بهره مند نشدین، این کار رو انجام ندین.

 

به نقل از :

رشته های پردرآمد تجربی و ریاضی در ایران

چیجوری به پول برسیم؟

بازنشر روشای کسب درآمد پول پول نیوز پولدار شدن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *