راهنمای خرید عینک آفتابی

در مقاله نکاتی رو واسه انتخاب بهترین عینک آفتابی بازگو کردیم که خوندنش میتونه ایده های خوبی واسه خرید به شما بده. اگه هنوزم به دنبال اصلاح خریدتون هستین تا به بهترین نتیجه برسین می تونین ۶ مورد گفته شده در ادامه این مقاله رو مورد به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین تا عینک نامناسبی رو نخرید.

به گزارش آلامتو به نقل از پروشات؛ عینک آفتابی یه سپر محافظ واسه چشمون شماس که چشم ها رو در برابر گرد و خاک و آلودگی اشعه های مضر آفتابی مواظبت می کنه. به کار گیری عینکای آفتابی در بین بانوان به جهت مواظبت چشما از مشکلات جانبی نور خورشید، عادی تره. بیشتر در برچسبای نصب شده روی عینکای آفتابی قید شده که چشما رو در برابر اشعه های غیر طبیعی و ماورا بنفش مواظبت می کنه.شما می تونین برندی رو انتخاب کنین که مطمئن شید با کیفیت ترین عینک آفتابی رو خریدین. نگهداری چشم از هرگونه نور مضر واسه حفظ سلامتی چشم لازمه.

در ادامه ویژگیای مهم یه عینک افتابی خوب قید گردیده.هیچوقت عینک آفتابی رو نخرید که:

  1. نتونه اشعه های ماورا بنفش رو بسته کنه.

اگه چشمون شما به مدت طولانی در برابر اشعه های uv قرار دارن ، همیشه عینک افتابی رو بخرین که توانایی بستن دست کم ۹۹ درصد از اشعه های مضر رو داشته باشه، چون اشعه های مضر می تونه موجب بروز آب مروارید و تورم چشم شه. هم اینکه می تونه موجب بروز سرطان شه. نورای uvb شرایط خطرناک تری رو در مقایسه با اشعه های uva واسه چشم و پوست بوجود میاره.

اگه از لنزای شیشه ای و یا پلاستیکی استفاده می کنین یادتون باشه که اونا مقداری از اشعه های uv رو جذب  می کنن . تولید کنندگان می تونه اندازه جذب اشعه uv رو با اضافه کردن مواد شیمیایی در طول روند تولید بهبود بخشن. هم اینکه می تونن کیفیت رو از راه ایجاد پوششای خاص روی لنز بهبود بخشن.واسه اطمینان حاصل کردن از اینکه عینکای افتابی می تونن اشعه ای مضر رو ببندن ،بررسی کنین که در برچسب روی اون قید شده باشه که توانایی جذب اشعه uv تا ۴۰۰nm رو داره. این معنیش اینه که اون عینک توانایی جذب ۱۰۰ % اشعه uv رو داراه.

  1. توانایی جلا دادن نداشته باشه

کیفیت شیشه بعضی از عینکای بدون نسخه می تونه از راه جلا دادن بهبود یابد.

واسه کنترل کیفیت عینک آفتابی باید دنبال مواردی بگردین که دارای الگوای مستطیل شکل باشن. عینک رو در فاصله ایمن بذارین و به یه چشم خود نزدیک کنین. عینک رو به ارامی به دور و بر و بالا  و پایین حرکت بدید. اگه خطوط به صورت راست مشاهده شدن معنیش اینه که عینک آفتابی دارای کیفیت خوبیه و اگه خطوط  به صورت غیر راست مشاهده گردید ،یعنی کینک دارای کیفیت بالایی نیست.

چه عینک آفتابی بخریم

  1. در برابر ضربه مقاوم نباشه.

واسه همه عینکای افتابی بسیار لازمه که بتونه تموم چیزای مهم سازمان غذا و دارو رو جفت و جور کنه و این اقدامی مناسب واسه رسیدن به ایمنی مطلوبه.

همه لنزا توانایی شکسته شدن رو دارن .اما لنزایی که از پلاستیک ساخته می شن در مقایسه با لنزای شیشه ای سخت تر می شکنن .لنزای بدون نسخه بیشتر از پلاستیک ساخته می شن. در ورزش، ادما از لنزایی که از پلاستیک پلی کربنات ساخته می شن استفاده می کنن که دارای پوشش مقاوم در  برابر خراشه.

  1. پولاریزه نباشه.

خرید لنزای پولاریزه یه انتخاب عالیه، چون باعث نابود کردن تابش شدید می شه. نور خورشید که از سطوح صاف مانند شیشه خودرو، آب و اسفالت و چیزای دیگه ای به جز اینا مشخص می شه مضره. لنزای پولاریزه می تونن در جلوگیری از هر گونه آسیب به درد بخور باشن، چون واسه جلوگیری از بازتابای خیره کننده موقع رانندگی بسیار کارا هستن.

هیچ ارتباطی بین این لنز و جذب اشعه uv وجود نداره، اما الان اونا با همدیگه تو یه سطح صاف ترکیب می شن که می تونه اشعه های uv رو بسته کنه. شما همیشه باید برچسبای نصب شده رو کنترل کنین تا مطمئن شید که عینک شما می تونه بیشترین حد حفاظت در برابر اشعه uv رو جفت و جور کنه.

بهترین مدل عینک آفتابی

  1. فتوکرومیک نباشه.

این لنز به گونه ایست  که در برابر نور تیره می شه و بلعکس. اونا بیشتر به شکل رنگای گرادیان و یا یکنواخت ارائه می شن.

این جور لنزا در رفع اشعه های uv بسیار عالی هستن. شما می تونین با کنترل برچسب از توانایی حفاظت خوب این لنزا در برابر اشعه های مضر مطمئن شین. مقداری زمان می بره تا این لنزا بتونن خود رو به شرایط جدید نوری تطبیق بدن.

  1. لنزای تک گرادیانت و دو گرادیانت

این جور لنزا دارای یه سایه دائم از بالا به پایین و یا از بالا به پایین که به سمت وسط متمایله هستن. لنزای تک سایه می تونن تابشای خیره کننده مشخص شده از آسمون رو کم کنن و اجازه میدن که دید واضحی داشته باشین.به کار گیری اونا در هوای برفی و ساحل مناسب نیست. لنزای گرادیانت واسه رانندگی مناسب هستن چون به عنوان یه سپر واسه نور خورشید عمل می کنه و اجازه میده نور بیشتر به نیمه پایینی لنز مشخص شه. لنزای دو گرادیانت واسه رانندگی مناسب نیست، چون تصویر واضحی از داشبورد ارائه نمی ده. لنزای دو گرادیانت گزینه مناسبی واسه پوشش در بین ورزش و جایی که درخشش نور آب یا برف هست هستن.

توجه به این امکانات موقع خرید عینک آفتابی، چشمون شما رو در برابر اشعه های مضر آفتاب مواظبت می کنه و سالم نگاه می داره.

چیجوری یه عینک آفتابی مناسب انتخاب کنیم؟

عینک آفتابی چه رنگی بهتره؟

عینک پروشات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *