چه چیزهایی باعث جدایی می شود؟

رفتارهایی که باعث جدایی استSeparation

اگه در رابطه ای هستین که حفظ اون واسه شما اولیت داره بهتره با بعضی از رفتارای مشکل ساز واسه روابط آشنا شید تا در صورت نیاز این رفتارها رو در خودتون اصلاح کنین.

به گزارش آلامتو و به نقل از ما؛ تقریبا هیچ کسی پس از جدایی خیلی غافلگیر نمی شه. دلیلش هم اینه که همیشه قبل از این اتفاق تلخ، هر دو طرف به مشکلاتی که بین اونا هست، واقف هستن و می تونن حدس بزنن که آخرسر یه روز باید با هم وداع کنن.

اما با همه این تفاسیر، در بسیاری مواقع ما نکات و نشونه های به طور کامل روشن رو ندیده می گیریم و شاید همین امر موجب می شه که پس از شکست عشقی، غم زیادی رو در دل خود حس کنیم.

در این رابطه، شاید بد نباشه تا با تعدادی از دلایل عادی و عمومی که خیلی از زن و شوهرا واسه جدایی اعلام داشتن رو بشناسین تا شاید با باخبر شدن از اونا بتونین از اتفاق اینجور اتفاق تلخی پیشگیری کنین. جالبه بدونین که این نشونه ها در مجله «روانشناسی اجتماعی و علوم شخصی» منتشر شده.

در ادامه با هم نگاهی داریم به این موارد. با ما همراه باشین.

  1. شخصیت شریک عاطفی: مثلا اینکه طرف مقابل شما انسانی تنبل، کسل کننده یا غمگین باشه.
  2. نقض اعتماد: مانند خیانت یا دروغ
  3. بی تفاوتی شریک عاطفی: طرف مقابل به شما میگه که دیگه به ادامه این رابطه علاقه ای نداره.
  4. مشکلات فیزیکی: نبود رضایت از روابط زناشویی و کمبود محبت
  5. نتیجه های اجتماعی: مخالفت خونواده ها، فشار اجتماعی از طرف دوستان
  6. عهدشکنی: اعتیاد، سواستفاده، مشکلات قانونی
  7. شریک جانشین – توجیه خود

در همین تحقیق، هم اینکه ۲۷ دلیل مشترک هم در مورد اینکه به چه دلیل افراد با اینکه به رابطه خود دودلی دارن، اما بازم در اون باقی مونده و به ازدواج یا دوستی شون ادامه میدن، مشخص شده.

از جمله این موارد میشه به شناخت کامل دو طرف از هم، رضایت جنسی، سود مالی، داشتن احساس گناه در صورت عهدشکنی و اعتباری که این زندگی به اونا میده، اشاره کرد.

مواردی مثل موقعیتای اجتماعی هم گاه ها مانع از جدایی دو نفر از هم می شه چون این دلهره هست که این شکست، باعث از دست دادن دوستان و دور و بری ها بشه.

پروفسور «سامانتا جوئل»، استاد دانشگاه یوتا در این رابطه بیان داشته : «خیلی از جداییای زن و شوهرا رو میشه از قبل پیش بینی کرد، حتی دلیل اینکه به چه دلیل با وجود مشکلات بازم به رابطه خود ادامه میدن هم تا حدی قابل تشخیصه، اما روند اراده کردن این افراد خیلی روشن نیس؛ یعنی معلوم نیس که امتیازات یا مشکلات هر رابطه ای واسه اون افراد چیه! که براساس اون اراده کردن می کنن که بمونن یا برن.»

به دنبال این موضوع، یه تیم تحقیقاتی، پرسشنامه ای با ۵۲ گزینه جفت و جور و در اختیار دو دسته از داوطلبان گذاشته شد. گروه اول رو زن و شوهرها و گروه دوم رو دوستا تشکیل داده بوند.

با مطالعه جواب هر دو دسته، مشخص گشت که موندن یا رفتن آدما به وضعیت تاهل اونا بستگی داره. به این صورت که، آنایی که با هم دوست هستن، بیشتر تلاش دارن تا روی نکات مثبت طرف مقابل و زیباییای رابطه خود تمرکز کنن.

اما افراد متاهل، دلیل نرفتن و باقی موندن خود در رابطه رو مشکلات قانونی، مسئولیتای خانوادگی و مشکلات مالی بیان داشتن.

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

ما عشق

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *