چه چیزی باعث پیری زودرس پوست میشود؟

چه چیزی باعث پیری زودرس پوست میشود؟

چی باعث پیری پوست میشودSkin aging

بعضی از رفتارای عادی روزانه ما مستقیما روی پیری پوست تاثیر منفی دارن که با رعایت کردن میشه جلوی پیری زودرس رو گرفت.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ عوامل زیادی هستن که منتهی به پیری زودرس می شن. بعضی از این عوامل رو تا حدودی هممون آگاه هستیم مثل آفتاب گرفتن و سیگار کشیدن. اما واقعیت اینه که اینا شدت زیادی در این مسئله ندارن. از جمله عواملی که باعث پیری زودرس می شن، بعضی عادتای روزانه شمان، که اینجا تعدادی از اونا رو توضیح میدم.

نوشیدن با نی

درسته که به کار گیری نی باعث مراقبت از دندون می شه، اما از طرفی اگه همیشه از نی استفاده کنین ماهیچه های دور و بر دهن همیشه منقبض می شن و این باعث ایجاد خطوط و چین و چروکایی در دور و بر دهن می شه. مثل خطوطی که در دور و بر دهن افراد سیگاری بسیار دیده میشه.

لنز

چگونگی استفاده لنز اینه که همیشه اونو داخل چشم گذاشته و در میارید. پس همیشه در حال بازی با پوست ظریف دور چشمتون هستین. تکرار این کار باعث می شه پوست دور چشم شما چروک و اویزان شه. اگه می خواین آسیبی به دور چشم نرسه تلاش کنین با دقت و ظرافت بیشتری لنز رو داخل چشم بذارین. و هم اینکه کرم ضد چروک دور چشم استفاده کنین.

خوابیدن روی شکم یا به پهلو

این چگونگی خوابیدن چین و چروکایی در صورت و گردن بوجود میاره. این چروکا بواسطه کشش و فشاری که بالش روی پوست اعمال می کنه درست می شن. البته در کل روز این چروکا محو می شن اما سن که بالا بره پوست صورت نازک تر شده و این خطوط به صورت دائمی روی پوست نمایان می شن. پس حتما به پشت بخوابین. اگه نمی تونین، از بالش جنس ساتن استفاده کنین چون به جای اینکه فشار روی صورت بسازه باعث می شه که سر بخوره.

خیره شدن به صفحه موبایل

اگه هنگام به کار گیری موبایل همیشه سرتون به سمت پایین باشه ماهیچه های گردن تو یه حالت بی حرکت می مانند، از اونجا که پوست گردن مثل پوست دور چشم بسیار ظریف و نازکه خطوط و چین و چروکی در اون ایجاد می شه. پس بهتره سرتون رو در زاویه ۹۰ درجه بذارین.

گرمای بیشتر از اندازه

با شروع فصل گرما خونه هاتون رو زیادتر از اندازه گرم نکنین. دمای خونه رو در حالت متعادل بذارین چون گرمای بیشتر از اندازه واسه پوست مضر بوده و چین و چروکایی در اون بوجود میاره. در این مواقع حتما از کرمای مرطوب کننده استفاده کنین.

حذف کامل غذاهای چرب

بیشتر ما معتقدیم که چربی دشمن سلامتیه. این تا حدودی درسته چون بعضی از چربیا بسیار ضرر دارن اما صورت شما به چربی نیاز داره. مخصوصا چربیایی مثل روغن زیتون، روغن ماهی و گردو تا بتونه ظاهری قشنگتر واسه پوست شما بسازه. چربی به بدن کمک می کنه تا آنتی اکسیدانا و ویتامینای محلول در چربی رو که واسه پوست بسیار به درد بخور هستن جذب کنه. هم اینکه باعث تقویت سلولای پوست شده و از ایجاد چین و چروک در پوست جلوگیری می کنه. پس اگه در رژیم خود چربی رو به طور کامل حذف کردین اونو تغییر داده و دست کم ۲۰درصد کالری از این چربیا بگیرین.

بهترین روشای کاهش چین و چروک پوست صورت

چیجوری در پیری هم جوون به نظر برسیم؟

بدونیم جوون سازی پوست سلامت پوست سرحالی پوست