چه کاری را شروع کنم؟ بهترین زمینه های شغلی در سال جدید

چه کاری را شروع کنم؟ بهترین زمینه های شغلی در سال جدید

با شروع سال جدید خیلی از ما به دنبال پیدا کردن یه زمینه کاری جدید واسه شروع یا تغییر کار و کاسبی خود هستیم اما انتخاب کردن بسیار مشکل به نظر میرسه.

به گزارش آلامتو به نقل از زومیت؛ در این مطلب به ۶ زمینه که در سال های آینده بازدهی بالایی دارن، می پردازیم.

با پیشرفت تکنولوژی و ظهور زمینه های جدید تجاری، هر ساله موقعیت ها و کسب و کارایی با پتانسیل بالا واسه شروع کار و کاسبی ایجاد می شن. بعضی از این موقعیت ها از پتانسیل بالاتری بهره مند هستن و در صورت سرمایه گذاری وقتی و مالی، می تونن یافته های بسیار مثبتی واسه افراد داشته باشن. در ادامه ی این مطلب به بررسی ۶ مورد از کار و کاسبی های با پتانسیل بالا می پردازیم.

۱. سرویس های پزشکی هوشمند

شرکت های بررسی و تحقیقات بازار مانند IBISWorld، فکر می کنند سرویس های پزشکی هوشمند تا سال ۲۰۲۰ رشدی برابر با ۳۹ درصد دارن. دلیل اصلی این رشد، سرعت بالای ظهور دستگاه ها و اپلیکیشن های کاربردی هوشمند در این مورد و افزایش درخواست واسه خدمات پزشکی هوشمنده.

۲. نرم افزارهای Motion Capture

این فناوری که تا الان عموما در فیلم های سینمایی استفاده می شد، درخواست های زیادی هم در صنعت بازی های ویدیویی و حتی نرم افزارهای پزشکی داره. درخواست ها واسه این فناوری و نرم افزارهای اون به حدی افزایش پیدا می کنه که رشد ۴۳ درصدی بازار اون تا سال ۲۰۱۹ پیش بینی شده.

۳. بازی های با راه و روش شبکه ی اجتماعی

کاربران بازی هایی مانند Clash Of Clans و Farmville که علاوه بر سرگرمی، هدفی مثل شبکه ی اجتماعی دارن، روز به روز در حال افزایش هستن. پیش بینی می شه صنعت این بازی ها هر ساله رشدی برابر با ۱۲ درصد داشته باشه. دلیل اصلی این رشد، افزایش کاربران گوشی های هوشمند و بهبود ارتباطات اینترنتی در سال های آینده هستش.

۴. اجناس آرایشی و مراقبت از پوست

نوآوری در اجناس جدید این صعنت و افزایش درخواست واسه این اجناس، رشدی بی سابقه واسه این بازار رقم میزنه. آینده ی اجناس آرایشی که با کاربرده های مراقبتی عرضه می شن، آینده ای روشن هستش و تا سال ۲۰۲۰ رشدی ۶ درصدی در هر سال داره.

۵. سرویس های وام دهی شخصی

این سرویس ها که چند سالی از ظهور اون ها می گذره، پتانسیل بالایی واسه رشد دارن. نیاز پایین به نیروی انسانی و هزینه های جانبی کم، باعث شده رشد مناسبی واسه این بازار پیش بینی شه. IBISWorld عقیده داره سرویسای وام دهی شخصی یا Peer-to-Peer، تا سال ۲۰۲۰ رشدی ۳۹ درصدی در هر سال تجربه می کنن.

۶. داروهای خاص و شخصی

شرکت تحقیقاتی Grand View عقیده داره افراد در سال های آینده درخواست های زیادی واسه داروهای شخصی سازی شده دارن و هزینه های بیشتری واسه درمان صرف می کنن. با اینکه این صنعت ممکنه الان کمی مبهم به نظر برسه، اما پتانسیل اون به اندازه ای بالا هستش که این شرکت رشد اون رو در حدود ۱۱.۸ درصد در هر سال تخمین زده و این رشد دست کم تا سال ۲۰۲۲ ادامه داره.

نظر شما چیه؟ هیچ کدوم از زمینه های گفته شده، در کشور ما هم پتانسیل رشد بالا دارن؟ به نظر شما چه زمینه هایی واسه شروع کار و کاسبی در سال جدید مناسب هستن؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

خبرهای داغ روز زومیت سرمایه گذاری