چه کسانی در اسکار رای میدهند ؟

امسال هم مثل سالای گذشته اسامی نامزدهای اسکار اعلام شد، حدود یه ماه دیگه هم اسامی برندگان این مراسم مشخص می شه، این فرایندیه که هرساله طی می شه ولی کمتر کسی می دونه که رای دهندگان آکادمی علوم و هنرهای سینمایی چه کسائی هستن؟!

 

 

اسکار 2013

 

دومین مراسم هرساله اسکار

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی تا سال ۲۰۰۴ هیچ فهرستی در این باره منتشر نکرد و وجود این آدما به طور کامل مخفی بود ولی از این سال به بعد فهرست و آمارهایی در این رابطه منتشر شد که در این گزارش به اونا می پردازیم:

تعداد اعضاء آکادمی علوم و هنرهای سینمایی هر ساله زیاد می شه، امسال این آمار به ۵ هزار و ۷۶۵ نفر رسیده.

براساس آمارهای منتشر شده، از نظر سنی، ۵۴ درصد از اعضای آکادمی بالای ۶۰ سال، ۳۶ درصد بین ۴۰ تا ۵۰ سال و تنها ۲ درصد از اونا زیر ۴۰ هستن.

 

اسکار 2013

 

۶۳ درصد از این افراد تا الان حتی نامزد جوایز اسکار نشده ان، ۱۹ درصد تنها تا مرحله نامزدی این جوایز پیش رفته ان و ۱۴ درصد از اونا از بین برندگان اسکار انتخاب شدن.

 

 

اسکار 2013

 

 

از نظر جنسیتی و نژادی ۷۷ درصد از اعضاء آکادمی مرد و ۲۳ درصد بقیه زن هستن هم اینکه ۹۴ در صد از اونا سفید پوست و تنها ۶ درصد از اونا از بقیه نژادها هستن.

 

 

اسکار 2013

 

 

 

اسکار 2013

 

همه اعضاء آکادمی علوم و هنرهای سینمایی از بین کسائی انتخاب شدن که در بخشای جور واجور صنعت سینما مشغول به کار بودن.

بازیگران با ۲۰ درصد آراء بخش اعظمی از این افراد رو تشکیل میدن که ۵۹ درصد از اونا بازیگران مرد و ۴۱ درصد بازیگران زن هستن.

 

اسکار 2013

 

 

پس از اون جفت و جور کنندگان و مجریان با در بر گرفتن ۸ درصد از این آمار و صدابرداران و نویسندگان با ۷ درصد آمار، بیشترین سهم رو در میان رای دهندگان اسکار به خود دادن.

 

 

اسکار 2013

 

 

نمودار مربوط به آمار نویسندگان

 

صنف کارگردانان هم با ۶ درصد از آمار در کنار سازندگان فیلم کوتاه، کارگردانان هنری و مدیران روابط عمومی قرار گرفتن.

 

 

اسکار 2013

 

آمار مربوط به کارگردانان هنری

 

اسکار 2013

 

آمار مربوط به کارگردانان

 

 

اسکار 2013

 

آمار مربوط به سازندگان فیلم کوتاه

 

پس از این افراد، مدیران جلوه های خاص ۵ درصد، تدوین کنندگان و فیلمبرداران ۴ درصد، مستند سازان ۳ درصد و گریمورها تنها ۲ درصد از نزدیک به ۶ هزار عضو آکادمی علوم و هنرهای سینمایی رو به خود دادن.

 

 

اسکار 2013

 

نمودار مربوط به آمار مدیران جلوه های خاص

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *