چه کسی در هواپیمای روسی بمب گذاشت؟ + عکس

روزنامه ساندی تایمز انگلیس نوشت: « ابواسامه مصری » مغز متفکر سرنگون کردن هواپیمای روسی در سینا بود که به کشته شدن ۲۲۴ سرنشین اون رسید.

ساندی تایمز به نقل از مسئولان انگلیسی نوشت: لندن آماده س به مصر یا روسیه در ماموریت کشتن یا بازداشت مصری کمک کنن که در صورت توافق شاید به ورود نیروهای خاص انگلیس به شبه جزیره سینا میرسه تا به ابواسامه و گروه ایشون ضربه بزنن.

این روزنامه می نویسه، مسئولان سازمان اطلاعات انگلیس می گن که ابواسامه کمکایی رو از داخل فرودگاه شرم الشیخ گرفت تا این بمب رو در چمدون یکی از مسافران در هواپیما جاسازی کنه و در این صورت این هواپیما به دلیل یه اقدام تروریستی و نه به دلیل یه مشکل فنی سرنگون شده.

ساندی تایمز میگه، مسئولانی در سازمان اطلاعات شدیدا به تحقیق در مورد این مسئله می پرداختن که انگلیسیای متحد با داعش در انفجار این هواپیما دست دارن یا نه. مخصوصا پس از اینکه سازمان اطلاعات تماسای اینترنتی رو میان تندروها رصد کرده که در مورد این هواپیما با لهجه دو شهر لندن و بیرمنگهام انگلیس صحبت می کردن.

منابع امنیتی گفتن که ابواسامه مصری که نام اصلی اش «محمد احمد علی» است از ساکنان استان سینای شمالیه و ۳۷ سال سن داره و از یه خونواده پرجمعیت در شهر العریشه. ایشون از چند سال قبل به اندیشه ها و افکار رادیکالی روی آورده و آموزشایی رو در سطح بالا بوسیله تروریستا در سوریه دیده.

داعش

این منابع هم اینکه اعلام کردن که ابو اسامه مصری بارها در ویدئوها به عنوان سخنگوی داعش در عملیات تروریستی ظاهر شده.

بیعت گروه زیاده روی گرای مصری «انصار بیت المقدس» با داعش در فایلی ویدئویی در ماه مه سال جاری میلادی اعلام شد که در این فایل شخصی به نام «ابواسامه مصری» در میان افراد مسلحی با یونیفرم نظامی بیانیه بیعت با خلیفه داعش رو قرائت کرد.

داعش

در میون این افراد تنها «کمال علاّم» یه تروریست مشهور مصری قابل شناسایی بود و بقیه افراد صورتشون رو پوشونده بودن.

ماه ها بعد صدای ابو اسامه که چهره اش در فایل ویدیوئی اول مشخص نبود در فایل دیگری شنیده شد.

ویدئوی جدید روز شنبه گذشته، همون روزی که هواپیمای روسی در سینا سقوط کرد، پخش شد. ایشون در این فایل گفت:«این ما بودیم که این هواپیمای روسی رو سرنگون کردیم».

فریب داعشیا با مانکن!+عکس

جوآنا پالانی؛ دختری که داعش واسه سرش جایزه گذاشت+عکس

العالم داعش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *