چه کودکانی ضریب هوشی بالاتری دارند؟

چه کودکانی ضریب هوشی بالاتری دارند؟

kid

یافته های یه مطالعه جدید نشون می دهد کودکانی که وقت بیشتری رو با پدران خود می گذرونن، از ضریب هوشی بالاتری بهره مند هستن.

براساس این مطالعه، کودکانی که وقت بیشتری رو با پدر خود می گذرونن در مقایسه با کودکانی که کمتر در کنار پدر خود هستن، از ضریب هوشی بالاتر و هم اینکه روابط اجتماعی بهتری بهره مند هستن.

تحقیق انجام شده نشون می دهد که دخالت بیشتر پدر در سال های ابتدایی زندگی کودک می تونه در آینده حتی به فرصت های شغلی بیشتر هم منجر شه.

محققان دانشگاه نیوکاسل، که این تحقیق رو پیاده کردن، هم اینکه رسیدن که مردها بیشتر از اینکه به دختران خود اهمیت بدن، به پسران خود اهمیت میدن.

محققان دانشگاه نیوکاسل هم اینکه اخطار دادن که زندگی مشترک زن و شوهر واسه رشد و تعالی کودک کافی نبوده و پدر می بایست نقش فعالانه تری رو در زندگی کودک اجرا کنه. این تحقیق روی زندگی ۱۱ هزار زن و مرد بریتانیاییِ متولد سال ۱۹۵۸ میلادی تمرکز داشت.

محققان از مادران پرسیدن که پدر بچه چقدر در فعالیت ها (خوندن، برنامه ریزی واسه بیرون رفتن و وقت گذروندن در کنار کودک) مشارکت دارن.

تحقیق چاپ شده در ژورنال «تکامل و رفتار انسانی» نشون داد کودکانی که وقت بیشتری رو با پدر خود می گذرونن، از ضریب هوشی بالاتر و هم اینکه روابط اجتماعی بهتری بهره مند هستن.

آثار اختلاف بین کودکانی که زمان بیشتری رو با پدر خود سپری کرده ان و کودکانی که زمان کمتری در کنار پدرشون بودن، تا سن ۴۲ سالگی مشخص بود.

دکتر دنیل نتِل، پژوهشگر اصلی این مطالعه می گوید: «مورد باحال تحقیق همین اختلاف بین چگونگی تعامل پدر با کودکان بود. کودکانی که مورد توجه پدرشون قرار داشتن در مقایسه با کودکان بدون این توجه، اختلاف زیادی داشته و سی سال بعد این فرق خود رو نشون می دهد.»

ایشون در ادامه اضافه کرد: «داده ها نشون میدن اگر یه شخص بزرگتر دیگه [پدر، علاوه بر مادر] در کارای روزمره کودک دخالت داشته باشه، اون کودک از دید به دست آوردن مهارت و توانایی ها در دوران بزرگسالی توانمندتر می شه.»

جون دیویس، مدیر موسسه “خونواده ها به پدر نیاز دارن” می گوید: «امید داریم که دولتمردان به عاقبتای زوج های طلاق گرفته، نیاز بچه به پدر و مادر و ک پی ببرن.»

چیجوری با فرزندان خود رفتار کنیم؟

اشتباهات مالی خونواده های ایرونی

تربیت بچه جام جم آنلاین