چگونه آرتریت روماتوئید را کنترل کنیم؟

How to Manage Rheumatoid Arthritis at Work

آرتریت روماتوئید از جمله مریضی های خود ایمنیه که کیفیت زندگی فرد رو شدیدا کاهش می دهد اما می توان با روش های درمانی طبیعی مشکلات و علائم اون رو آرامش داد.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، آرتریت روماتوئید می تونه موجب ناتوانی، معلولیت و حتی مرگ زودتر از موعد متعارف شه و تحقیقات نشون میده که زنان بیشتر از مردان دچار اون می شن.

واسه درک روش های درمانی طبیعی این آسیب لازمه اطلاعات کافی در مورد این مریضی داشته باشیم. درمان این مریضی ممکنه دارویی یا غیردارویی باشه و بیشتر باهم مورد استفاده قرار می گیرند.

از اونجایی که آرتریت روماتوئید مریضی پیشرونده ایه و بدون اقدامات دخالت ای شدید شدن می شه لازمه درمان اون به صورت تهاجمی انجام بشه.

به گفته پزشکان، فیزیوتراپی در درمان مبتلایان به آرتریت روماتوئید کمک کننده س که شامل حرکت کششی، ورزش کردن، گرم و سرد کردن و استراحت های متعادل می شه. حرکت کششی در ماهیچه های دور و بر مفصل های آسیب دیده می تونه علائم این مریضی رو کم کنه.

علاوه بر حرکت های کششی، ورزش سبک هم کمک کننده س. ورزش های سبک مثل شنا کردن یا تمرینات بدنی عادی می تونه ماهیچه های دور و بر مفصل های آسیب دیده رو تقویت کنه.

دلایل پزشکی بحث برانگیزی در مورد تاثیر گرم و سرد کردن مفصل های آسیب دیده بر اثر آرتریت روماتوئید هست. هرچند بعضی افراد فکر می کنند گرم و سرد کردن نقاط آسیب دیده بدن به طور موقت آرامش دهنده س.

استراحت کردن روش درمانی مهمی واسه مفصل های آسیب دیده اما باید با ورزش کردن متوازن شه چون زیاد استراحت کردن هم می تونه درد مفاصل رو شدید شدن کنه.

هم اینکه از اونجایی که التهاب علامت اصلی آرتریت روماتوئیده رژیم غذایی ضد التهابی ممکنه در کم شدن نشونه های اثر داشته باشه. بررسی ها نشون می دهد رژیم غذایی پر از میوه و سبزیجات تازه در کنار مصرف غلات و خشکبار به کاهش التهاب کمک می کنه.

علاوه بر این، بعضی از مکمل ها دارویی و گیاهی مثل روغن ماهی، گیاه کندر، زردچوبه و حتی پروبیوتیک ها که خاصیت ضدالتهابی دارن واسه مبتلایان به این آسیب به درد بخور هستن با اینکه بعضی از مکمل هایی که واسه این منظور استفاده می شن حتما باید با مشورت دکتر مصرف شن.

در عین حال کارشناسان پیشنهاد می کنن که کاهش فشار جسمی و ذهنی در بهبود علائم این مریضی موثره.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، با اینکه دلیل دقیق آرتریت روماتوئید مشخص نیس اما فاکتورهای ژنتیکی، زیست محیطی و هورمونی در بروز اون نقش دارن.

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

ایسنا مفصل چیجوری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *