چگونه از آدم هایی دوری کنید که نمی خواهید با آنها حرف بزنید

چگونه از آدم هایی دوری کنید که نمی خواهید با آنها حرف بزنید

Alamto.com-Avoid-People-You-Don't-Want-to-Talk-To

اختصاصی آلامتو ؛ وقتی که یه روز بد داشتین، معمولا نمی خواین اصلا با آدما صحبت کنین. شاید هم از افراد خاصی بدتون میاد و دوست ندارین با اونا وقت بگذرونین. در هر حالت، این مقاله به شما کمک می کنه مشکل خود رو حل کنین. ما در چند قدم راه حلی واسه فاصله گرفتن از آدما رو به شما نشون می دیم.

۱ – مطمئن شید مکانی که در اون هستین واسه این کار مناسبه. اگه اهمیت می دید که آدمای دور و بر واقعا در مورد شما چه فکری می کنن، پس بهتره دنبال جای مناسبی واسه برخورد و انجام مراحل بعدی بروی فردی باشین که با اون مشکل دارین. بهترین موقعیت ممکن، با فرد مورد نظر تنها بودن، یا در میان جمعی از دوستان بودنه.

۲ – جای خلوتی رو انتخاب کنین. تلاش کنین اینکار رو در جایی نکنین که دور و بر شما شلوغ باشه. چون که اگه حواس شما در بین صحبت پرت شه، این فوت وفن می تونه خراب شه. مثلا، اگه که آدمای زیادی در دور و بر شما مشغول تردد هستن و ممکنه با شما برخورد کنن، اجرا کردن این فوت وفن سخت می شه.

۳ – با شخص مورد نظر چشم در چشم شید. این به اونا حالی میکنه که بحث شما جدیه. به هیچکی یا هیچی دیگه در محیط دور و بر نگاه نکنین و تمرکز خود رو به طور کامل بروی طرف صحبت خود بذارین.

۴ – با هیچکی صحبت نکنین. با دوستای خود، کسائی که تلاش می کنن با شما صحبت کنن و هیچ شخص دیگری صحبت نکنین. تموم مدت ساکت باشین. اگه که صحبت کنین، ممکنه اونا تصور کنن که در آخر کوتاه میاید و با اونا صحبت می کنین.

۵ – بیریخت ترین قیافۀ ممکن رو به خود بگیرین. شاید بخواین قبل از عملی کردن این قدم، جلوی آینه کمی تمرین کنین. واسه بعضیا پیدا کردن تسلط بر حالت صورت خود ممکنه کمی سخت باشه. هدف اینه که به اونا نشون بدید که از صحبت کردن با شما لذت نمی بره.

۶ – نخندید. لبخند هم نزنین. خندیدن یا لبخند زدن در حالی که این کار رو انجام می دید باعث خراب شدن همه چیز می شه. اگه بخندین یا لبخند بزنین، کسی که تلاش می کنه با شما صحبت کنه تصور می کنه که وقتی قیافۀ گرفتید فقط شوخی می کردین. این ممکنه باعث شه که اونا حتی بیشتر از صحبت شما لذت ببرن و این آخرین چیزیه که شما می خواین.

۷ – تا وقتی که فرد آزاردهندۀ شما رو ترک کرد حالت صورت خود رو حفظ کنین. اگه بتونین تا آخر هم قیافۀ خود رو حفظ کنین، کسی که با اون صحبت می کنین در آخر شما رو تنها می ذاره. هرچقدر که طرف شما مصرتر باشه، زمان بیشتری باید حالت خود رو حفظ کنین. شما می تونین مشخص کنین که طرف چقدر می خواد با شما صحبت کنه. هرچقدر که شخص مقابل بیشتر حالت صورت شما رو تحمل کنه، بیشتر دوست داره که با شما صحبت کنن. اگه که صورت بیریخت شما رو واسه بیشتر از ۲ دقیقه تحمل کرد، چیزی که میخوان بگه می تونه مهم باشه و شاید بد نباشه به حرفش گوش بدید و حتی جواب اون رو هم بدین.

۸ – اگه که موضوع بحث جدی نبود و طرف شما رو ترک کرد، به کاری که قبل از اون می کردین ادامه بدید. وقتی که فرد مورد نظر تعداد ا ترک کرد، بدون این دست اون دست کردن می تونین قیافۀ خود رو عادی کنین و به فعالیت قبلی خود برگردین. چه این کار نشستن و وقت گذرانی باشه، چه رقصیدن با دوستان، دوباره به اون برگردین. اگه که این فوت وفن واسه شما انجام داد، که در بیشتر مواقع هم می کنه، می تونین از اون در هر شرایطی استفاده کنین، چه در مدرسه، چه مهمانیای خانوادگی یا ….

اما به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که روشای بالا ممکنه شخصیت شما رو در میان افراد دیگه عوض کنه پس اگه واقعاً دوست ندارین با شخص خاصی وقت خود رو بگذرونین و قدرت حرف زدن به صورت مستقیم رو دارین و البته از این موضوع که شخص مورد بحث آدمی انتقاد پذیر و منطقیه پس بهترین کار اینه که به صورت خیلی با احترام و بدون خجالت حقیقت رو با شخص مورد نظر خود مطرح کنین و خیال خودتون رو راحت کنین.

اختصاصی