چگونه از جوش زدن جلوگیری کنیم؟

یه فرد بزرگسال هستین اما هنوزم جوش می زنید ؟ جوشها و آکنه های بزرگسالی خیلی عادی هستن اما واسه جلوگیری از رو شدن این دانه هادر صورتتون ، فقط کافیه چند قدم ساده وردارین .

 

غذای مناسب بخورین:

غذای چرپ باعث نمی شه که صورت ما چرب شه اما بعضی غذاها می تونن باعث التهاب و تحریک شدن پوست شن.

اندازه استرس خود رو کم کنین:

استرس اندازه التهابات پوستی که باعث بروز جوش در بزرگسالان می شه رو زیاد می کنن . اگه شمام دارای جوشهایی هستین که در اثر استرس ایجاد شدن با به کار گیری لوسیون شامل سالیسیلیک اسید و یا یه حل کننده باکتری مثل بنزوئیل پراکسید ، پوستتون رو صاف کنین.

هیچ وقت با آرایش نخوابید :

حتما” هر شب قبل از خواب صورتتون رو با آب ولرم و یه پاک کننده ملایم بشوئید. چون لوازم آرایشی منافذ پوست رو می بندن و مانع از نفس کشیدن پوست می شن.

از محلول پاک کننده ای که شامل سالسیلیک اسید باشه استفاده کنین:

از مصرف ژله های پاک کننده ای که شامل الکل هستن و اسکرابهایی که دارای دانه های ریز هستن دوری کنین چون این مواد چربی پوست رو از بین می برن و در آخر باعث می شن که پوست واسه جبران این چربیهای از بین رفته چربی بیشتری تولید کنه.

اگه سالسیک اسید جواب نداد از محلولهایی استفاده کنین که ترکیبی از رتینوئید با بنزوئیل پراکسید باشن .محققان به این نتیجه رسیدن که رتینوئید التهابات پوستی رو کم می کنه و بنزوئیل پراکسید باکتریهایی که باعث بروز جوش و جوش می شن رو از بین می برن .

سلامت پوست پرتال آفتاب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *