چگونه از درون، زیبایی خودتان را بازسازی کنید؟

زیبایی

پوست با تازگی و سرحال، نشون دهنده اون هستش که در درونتون چه می گذره.

به گزارش آلامتو به نقل از ؛ شاید چشما پنجره هایی به روحمون باشن، اما پوست ما پنجره ای به درون ماست. بزرگترین عضو بدن ما، یه درخشش کامل از چیزهاییه که در درونمون می گذره. پوستی که زیاد نورانی نباشه، به معنی یه بیدار باش واسه بدنمونه. به این اخطار توجه کنین و با این نکات پاکسازی ساده، بدنتون رو دوباره بکار بندازین.

غذای پاک

یه رژیم غذایی متعادل با شاخص قند خون پایین، تشکیل شده از غذاهای کاملی شامل سبزیجات تازه و میوه، هم به کاهش اندازه کمر شما کمک می کنه و هم واسه داشتن پوستی که از درون بدرخشه لازمه.

غذاهای پر از ویتامین، واسه پوست امتیازات زیادی بهمراه دارن و تولید آنتی اکسیدانای ترمیمی پوست رو زیاد می کنن. در مقابل، غذاهای پر از قند باعث « گلیکوزیله شن» می گردن. این روند به کلاژن و الیاف الاستین پوست که باعث استواری و انعطاف پذیری پوست می شن، آسیب میرسونه و هیچکی همچین چیزی رو دوست نداره.

سم زدایی

اگه رژیم غذایی شما غلطه، سم زدایی، یه قدم بزرگ واسه شروعه. کبد، کلیه ها و روده های ما همه روزه، زیر فشار دائمی واسه تصفیه غذاهایی که می خوریم و دور ریختن مواد زائد هستن.

وقتی که این روند، بیشتر از اندازه انجام شه، مواد سمی در سیستم بدن تولید می شن. یه سم زدایی سریع، مواد زائد رو از بدن دفع می کنه و در آخر اثر مثبتی در حالت پوست داره. تموم غذاهای فراوری شده مانند شکر، الکل، کافئین، گندم، گوشت و لبنیات رو واسه چند روز کنار بذارین.

اونا رو با رژیم غذایی جانشین کنین که فقط از میوه و سبزیجات، چای گیاهی و آب تشکیل شده باشه. ممکنه احساس خستگی کنین اما، این فقط نشونه سم زدایی بدنه و به زودی انرژی بیشتر و پوست نورانی تری دارین.

یادتون باشه، اگه فقط یه بار به رژیم معمولی تون برگردین، سم زدایی تموم میشه.

مقدار زیادی آب بخورین

به ما گفتن واسه اینکه بدن و پوستمون رو هیدراته نگه داریم، باید روزی حداقل۶ تا ۸ لیوان آب بخوریم. پوستی که کمبود رطوبت داشته باشه، نازک، خشک و پیرتر بنظر می رسه چون خطوط نازک و چین و چروک، بیشتر مشخص می شن. علاوه بر مصرف آب، به فکر مقابله با اثرات کم آبی (دهیدراته) کافیین و الکل هم باشین.

سیگار رو ترک کنین

خطرات سیگار واسه سلامتی، بخوبی ثابت شده. اما اینجا یه دلیل دیگه واسه ترک این عادت میاریم، این عادت، پوست شما رو پیرتر می کنه.

دود سیگار به الیاف کلاژن که پوست شما رو پر نگه می دارن، آسیب میرسونه. هم اینکه سیگار، مقدار زیادی رادیکالای آزاد تولید می کنه که باعث آسیب سلولی و در نتیجه تغییر رنگ، آویزون شدن و چین و چروک پوست می شه. پس اونو ترک کنین.

به مقدار زیاد بخوابین

از نظر تکنیکی، این کار یه روش پاکسازی نیس اما یه ذهن و بدن آروم، واسه داشتن پوستی سالم لازمه. کمبود خواب روی ظاهر و باطن ما اثر منفی میذاره و به شکل چشمون پف آلود، رنگ پریده و لکه خود رو نشون میده.

بدن شما به وقتی نیاز داره که خودشو بازسازی کنه و این کار رو وقتی که خوابین انجام میده. پس تلاش کنین که هر شب دست کم ۶ تا ۸ ساعت بخوابین.

استرس رو با تنفس از بین ببرین

ما به نفس کشیدن، زیاد اهمیت نمی بدیم. با این حال، تنفس آگاهانه، یه راه ساده واسه نابود کردن استرس درونیه. ما وقتی مضطرب هستیم، بیشتر وقتا نفسمون رو نگه می داریم که این کار باعث ایجاد فشار می شه.

در ظاهر به شکل قرمزی، تعریق یا حرکت صورت تکراری خودشو نشون میده (که یعنی ایجاد چین و چروک) واسه نابود کردن اضطراب، یه نفس آروم بکشین، بطوریکه بازدم شما بیشتر از دم باشه.

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

مجله سلامت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *