چگونه از دوران مجردی لذت ببریم؟

لذت بردن از دوران مجردی

حسرت روزای مجردی واسه آدمایی که ازدواج کردن یه موضوع رایجه البته نه به خاطر اینکه مجرد بودن بهتره بلکه به خاطر این که در دوران مجری تجاربی در دسترسه که با وجود همسر ممکنه محدودیتایی در اونا وجود داشته باشه.

به گزارش آلامتو به نقل از مردمون؛ مجرد بودن فوق العاده است. درست نمی گویم؟ بااینکه ممکنه وقتی مجردین، احساس تنهایی بیشتری کنین ولی کلا تجربه ای عالیه.

مجرد بودن نه فقط به شما این امکان رو می دهد که کمی تفریح کنین، بلکه امکان آشنا شدن با نفر اول زندگی تون رو هم در اختیارتون قرار می دهد: خودتون. در زیر به ۱۵ راه اشاره می کنیم که کمک می کنه زندگی مجردی تون رو به بهترین نوع زندگی تبدیل کنین.

 1. یهویی تصمیم بگیرین.

وقتی کسی تو زندگیتون نیس، لازم نیس واسه اینکه کاری انجام بدین از قبل با کسی هماهنگ کنین. مثلاً فرض کنین می خواهید یه حیوان خونگی بیارین: هیچکی جلویتان رو نمی گیرد. نکته اینجاس که می تونید تصمیم هایی یکدفعه ای بگیرین و از اونا لذت ببرین چون کسی نیس که مجبور باشین با اون مشورت کنین.

 1. سفر کنین.

سفر تجربه ای فوق العاده س. جایی برید که قبلاً نرفته اید، چه با اعضای خونواده و چه با جمعی از دوستانتون. مطمئن باشین خیلی خوش می گذرونین. مسافرت کردن با همسر رو واسه بعدا بذارین. اصلاً ماه عسل رو به خاطر همین گذاشته ان!

 1. با کسائیکه براتون مهم ترن وقت بگذرونین.

روابط عاشقانه می آیند و می روند اما خونواده و دوستانتون همیشه کنارتون هستن. مجرد بودن شما وقتیه واسه گذروندن وقتی باکیفیت کنار کسائی که در زندگی تون بیشترین اهمیت رو دارن. مطمئناً نمی خواهید وقتی به عقب نگاه می کنین، افسوس بخورین که چقدر با اونا کم وقت گذراندید.

 1. کتاب بخونین.

کتاب خوندن یکی از بهترین راه های سرگرم کردن خودتون و در عین حال بالا بردن معلوماتتانه. هممون بهونه مشابهی داریم: کاش وقت بیشتری واسه مطالعه داشتم. خوب، وقتی کسی در زندگی تون نیس که وقتتون رو بگیره، اون وقت اضافه رو با یه کتاب بگذرونین.

 1. خیلی با جدیت و تلاش زیاد کار کنین و زیاد تفریح کنین.

الان که وقت و انرژی لازم واسه خوشحال بودن و زندگی کردن دارین، لذت ببرین. اجازه ندین چیزی جلو راه لذت بردن شما رو بگیره، چه درس باشه، چیکار یا حتی تفریح. از همین امروز شروع کنین.

 1. فکر کنین.

بین همه اون کار کردن ها و تفریح کردن ها، حتماً به خودتون و انتخاب هاتون فکر کنین. از کاری که امروز کردین خوشحال شدید؟ جایی واسه پیشرفت هست؟ خیلی انتقادی با خودتون برخورد نکنین اما یادتون باشه واسه فکر کردن به خودتون و زندگی تون وقت بذارین. این افکار می تونه در راه زندگی هدایتتان کنه.

 1. یه سرگرمی جدید پیدا کنین.

چیزی هست که تازگیاً دوست داشته باشین امتحان کنین؟ مثلاً یوگا یا بافتنی؟ پس دست به کار شید. زندگی مجردی فقط واسه خود شماس، پس یه چیز جدید امتحان کنین و حسابی از اون لذت ببرین.

 1. ایام تعطیل تا دیروقت بیرون بمونین و تا ظهر بخونین.

هیچکی در خونه منتظر شما نیس و به خاطر همین لازم نیس سر یه ساعت مشخصی خونه باشین. ایام تعطیل تا بعدظهر بخوابین و تنبلی کنین. هیچکی نمی فهمد!

 1. یاد بگیرین چیجوری تنها باشین.

بااینکه مجرد بودن خیلی خوبه اما بعضی وقتا ممکنه با افکارتون تنها شید. اینکه یاد بگیرین چیجوری تنها باشین خیلی مهمه. نه فقط باعث می شه در بیشتر موقعیت ها احساس راحتی کنین، می تونید به خودتون هم ثابت کنین که جداگونه هستین و احتیاجی نیس واسه خوشحال بودن به کس دیگه ای تکیه کنین.

 1. اون «چیز» رو واسه خودتون پیدا کنین.

واسه هر کسی چیزی هست که واقعاً از انجام اون لذت می برد. اون چیز واسه شما هر چی که هست، وقتیه که هر چقدر می خواهید روی اون تمرکز کنین. واسه خودتونه و احتیاجی نیس اون رو با کسی تقسیم کنین.

 1. بله بگید.

به فرصت هایی که سر راهتون قرار می گیرند، بله بگید. این فرصت ها کوچیک باشن یا بزرگ، هر زمان که تونستید، جواب مثبت بدید. مطمئن باشین درهای زیادی رو به روتون باز می کنن.

 1. بفهمین که هستین.

این وقتیه که خودتون رو بیشتر بشناسین و با ارزش ها و افکارتون رابطه برقرار کنین. از این فرصت واسه آزمایش اون استفاده کنین. بعدا که همسرتون وارد زندگی تون می شه. به این اطلاعات درمورد خودتون نیاز پیدا می کنین.

 1. خودتون رو بیرون بکشین.

خودتون رو بیرون بکشین. مهم نیس چیجوری و به چه دلیل، اما از این دوران واسه قرار دادن خودتون در برابر فرصت های جور واجور واسه هر چیز و هر کار استفاده کنین. هیچ زمونه ای مثل دوران مجردی نیس.

 1. از آزادی تون لذت ببرین.

هر کاری که دوست دارین می تونید انجام بدین به شرط اینکه به کسی ضرری نرسونه، پس ببینین اون کار چیه و انجامش بدید. از این دوران و آزادی های اون استفاده کامل رو ببرین.

 1. مجرد باشین.

بهترین راه واسه لذت بردن از مجردی اینه که یه وقتی رو مجرد باشین. با عجله به دنبال عشق نرید. عشق خودش راهش رو به سمت شما پیدا می کنه و وقتی این اتفاق بیفته، واسه اون آماده هستین.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

خبرهای داغ روز خوشبختی خوشحال بودن مردمون چیجوری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *