چگونه از سردرد پیشگیری کنیم؟

به کمک سرتون بشتابید:

ممکنه هر روز دچار سردرد شید و یا خیلی با احتمال خیلی کم سردرد بگیرین ، به هر حال یه سردرد بد می تونه حتی بهترین و خوشترین روزای زندگی شما رو خراب کنه . اینجا به چند روش به درد بخور واسه جلوگیری از بروز سردرد می پردازیم.

 

غذاها و نوشیدنیای خود رو آگاهانه و با دقت انتخاب کنین:

بعضی غذاها مانند غذاهای دودی ، ترش ، خشک شده ، مونده و حتی بعضی مواد غذایی خوشمزه مثل پنیر و کالباس شامل سولفیت هستن . سولفیت موجود در این غذاا باعث می شه که رگهای خونی گشاد شن و باعث بروز سردرد شن. پس به جای به کار گیری این نوع مواد غذایی ، تا آنجایی که می تونین از میوه های تازه استفاده کنین.

نفس عمیق بکشین:

معمولا” وقتی که شما مضطرب هستین و استرس زیادی دارین کوتاهتر از همیشه نفس می کشید ، همین نفسه های کوتاه باعث می شه که بدن شما اکسیژن کمتری دریافت کنه و رگهای خونی شما تنگتر شن و درآخر دچار سردرد شید. پس واسه جلوگیری از دچار شدن به سردرد در اثر استرس ، آروم و عمیق نفس بکشین تا درد به سراغ شما نیاد.

کامپیوترتان رو خاموش کنین:

وقتی تموم روز به صفحه پر نور کامپیوتر خیره میشین به چشمون شما فشار زیادی وارد می شه و اصلا” تعجبی نداره که دچار سردرد میشین. علاوه بر این دیدن تصاویر چشمک زن باعث می شه که به شبکیه و اعصاب چشم شما زیادتر از اندازه فشار وارد شه و در آخر دچار سردرد شید. اگه بطور همیشه از کامپیوتر استفاده می کنین هر ساعت ۱۰ دقیقه استراحت کنین تا دچار سردرد نشید.

از بوهای سردرد آور دوری کنین:

خیلی از مرد به بوهای خاصی حساسیت و آلرژی دارن ، یکی از شایع ترین نشونه هایی که وجود این آلرژی رو در افراد جور واجور نشون میده اینه که اونا با استشمام بعضی بوها دچار سردردهای شدید می شن. بوی تنباکو ، بنزین و عطر ، عادی ترین بوهایی هستن که باعث سردرد و حساسیت در افراد جور واجور می شن.

موهاتون رو باز کنین:

نصف زنان بخاطر به کار گیری مدل موهایی که باعث کشیده شدن پوست سر می شن ، سردرد می گیرن. موهای بسته شده و درست شده بسیار قشنگتر هستن اما اگه باعث سردرد می شن فورا” اون رو باز کنین.

در سایه راه برید:

بدترین چیز ، سردرد گرفتن تو یه روز آفتابی زیباست اما واقعیت اینه که نور خورشید می تونه واسه تالاموس مغز شما مشکل بسازه . تالاموس همون یه تیکه از مغزه که پیغام درد رو واسه مغز شما می فرستد.

سردرد پرتال آفتاب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *