چگونه از ماهی قرمز نگهداری کنیم؟

fish

مسوول آبزیان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: رو سه یا چهار روز قبل از نوروز بخرین و پس از سیزده در آب های آزاد و رودخانه ها آزاد کنین.

«پگاه رستمی» با اشاره به این که امروزه ماهی ها زینتی و آکواریومی جزیی از حیوانات خانگیه و حتی نگهداری اونا واسه درمان بعضی مریضی های روحی پیشنهاد می شه، اعلام کرد: در عین حال باید توجه داشت این ماهی ها می تونن در انتقال مریضی های مشترک آدم و حیوان نقش داشته باشن.

: با اینکه نمی توان از جفت و جور ی ماهی قرمز واسه برگزاری آداب و رسوم نوروز گذشت، اما باید پیشنهاد های بهداشتی واسه نگهداری از این ماهی ها رو رعایت کرد.

به گفته ی مسوول آبزیان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، بهتره از دست زدن و تماس مستقیم دست با این ماهی ها دوری شه و در صورت ضرورت، پس از تماس، دست ها با آب و صابون شسته شه.

رستمی در مورد شرایط نگهداری ماهی قرمز هم اعلام کرد: بهترین دما واسه نگهداری این موجود بین ۲۰ تا ۲۵ درجه ی سانتی گراده و این ماهی ها در دمای بیشتر آسیب می بینن.

ایشون آب لازم واسه نگهداری هر قطعه ماهی رو هم یک تا دو لیتر شمرد و اضافه کرد: بهتره این آب کلرزدایی شده باشه و واسه حفظ تعادل گازها قبل از انتقال ماهی به اون، حدود ۴۸ ساعت در ظرف سر باز گذاشته شه.

مسوول آبزیان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: قبل از خرید ماهی باید توجه داشت که ماهی سالم باشه و از خرید ماهی هایی که باله تاخورده دارن و دور و بر دهن و روی بدن اونا لکه های سفید، خاکستری و یا قرمز باشه، دوری شه.

به گفته ی رستمی، ماهیانی که خوب شنا نمی کنن و یا شنای چرخشی دارن هم مریض هستن و نبایند خریداری شن.

ایشون گفت: ماهی های مریض نباید در محیط آزاد رها شن و بهتره معدوم شن.

شرایط نگهداری اصولی ماهی قرمز چیه؟

تحقیق درباره گرمایش زمین و نقش ماهیا در کاهش اون

ایسنا ماهی چیجوری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *