چگونه از مشکلات سخت زندگی عبور کنیم؟

writing

سختی و مشکل جزئی از زندگیه و شاید بدون اون زندگی در آرامش واسه هیچ کسی معنا پیدا نکنه؛ تلاش کنین راه درست گذر از سختیا رو یاد بگیرین.

به گزارش آلامتو و به نقل از دکتر کرمانی؛ هممون آرزوی داشتن زندگی بدون درگیری و مشکل رو داریم. اما اینو هم میدونیم که مشکلات، قسمت جدا نشدنی زندگی هستن. ابزاری هست که می تونه کمکتون کنه از قسمتای سخت زندگی عبور کنین و به جاهای خوب برسین. می دونیم زندگی ایده آلمون یه شبه به دست نمیاد اما باید قوی بمونیم و تلاش کنیم هر روز از روز دیگه بهتر بشیم.

آماده داشتن یه زندگی آرومتر هستین؟ اگه جوابتون بله س، می خوام شما رو با پنج وسیله لازم واسه رسیدن به این آرزو آشنا کنم.

۱. داشتن روابط قوی

زندگی بدون داشتن کسائی که برامون اهمیت دارن، با یه زندگی کامل فاصله زیادی داره. اگه می خواید زندگی بهتری داشته باشین باید به اونایی که دوسشون دارین کمک کنین، چه خونواده و چه دوستان. پس مطمئن شید که واسه قوی کردن روابط، به اندازه کافی زمان و انرژی میذارید.

به خاطر یه دوستی نزدیک اذیت شدید یا آسیب دیدید؟ دیگه وقتشه عصبانیت و دلخوری رو کنار بذارید و راه دوست داشتن رو دنبال کنین. به دوستان، پدر و مادر، بچه، همسر و هر کسی که باعث می شه زندگی تون خوشحال تر بشه بیشتر نزدیک بشین. چون هیچی به اندازه حضور آدمایی که برامون مهم هستن آرامش بخش نیس. آرامش داشتن کمکتون می کنه راحت تر به اهدافتون برسین.

۲. نوشتن خاطرات زندگی

وقتی به خاطراتتون نگاه می کنین و می بینین وقتی با یه عادت بد زندگی می کردین و حالا کنارش گذاشتین، متوجه پیشرفت تو زندگی میشین. همه اینا رو تو سرتون نگه ندارین و تو یه دفترچه یادداشتشون کنین.

اشتباهاتتون، هر چیزی که بدست آوردید و چیزی که فکر می کنین درگیرش هستین رو توی یه دفترچه بنویسین. با نوشتن این اطلاعات، می تونین راحت تر راه پیشرفتتون رو ببینین و اشتباهاتتون رو پیدا کنین و چیزایی که بدست آوردید رو بشمارید.

تا حالا به صورت جدی این کارو نکردید؟ مشکلی نیس، از همین امسال شروع کنین. بعد یه مدت می بینین چقدر واسه رسیدن به اهدافتون می تونین از این دفترچه کمک و انگیزه بگیرین.

۳. قدردان بودن

اول اینکه باید به خاطر کسی که هستین و زندگی ای که دارین قدردان باشین. می دونید به چه دلیل؟ چون از خیلیای دیگه بهتر هستین!

شاید به اندازه ای که یه معامله میلیون دلاری انجام بدین پول نداشته باشین اما انقدری پول دارین که قبض هاتون رو پرداخت کنین. شاید هنوز عشق زندگی تون رو پیدا نکرده باشین اما دوستایی دارین که کمکتون می کنن. همه اینا واسه قدردان بودن کافیه.

دوم اینکه باید به کسائی که لیاقتش رو دارن، قدردان بودنتون رو نشون بدین. از کسی که انتظارش رو نداشتید خوبی دیدید؟! پس بهش نشون بدین که سپاسگذارید حتی اگه چیز خیلی بزرگی دریافت نکردید. مهم اینه که چیزی گرفتید پس باید قدردان باشین.

۴. دقیق شدن و فوکوس کردن روی یه هدف

بعضی وقتا زندگی رو واسه خودمون سخت می کنیم. نابود کردن عادات بد، یادگیری چند زبون، سفر به دور دنیا و یاد گرفتن حرکات سنگین ورزشی توی یه هفته سخته، می خواید تو یه سال به اهدافتون برسین؟ پس این کارا رو امتحان کنین:

  • اهدافتون رو لیست کنین.
  • یه برنامه عملی واسه خودتون بریزین. ( نقشه ای که می خواید واسه گرفتن هرکدوم از اهدافتون دنبال کنین. )
  • مناسب ترین هدفی که تو لیست نوشتید رو انتخاب کنین.
  • خودتون رو به رقابت رسیدن به اون هدف، قبل از یه زمان خاص دعوت کنین.

وقتی واسه خودتون اهداف واقع گرایانه قرار می دید و روی هر کدوم تو یه زمان خاص تمرکز می کنین، رسیدن به تک تک اونا براتون ممکن میشه.

۵. مطالعه زیاد

از خوندن کتابا، مجلات و بلاگا بدتون میاد؟ پس اطلاعات زیادی رو ممکنه از دست بدین، اطلاعات حیاتی و مهم. وقتی مطالعه می کنین چیزای جدید زیادی یاد می گیرین و با حقایقی از زندگی آشنا میشین که کمتر شناخته شده هستن.

مطالعه کمک می کنه انتخاب درستی داشته باشین، کمک می کنه زندگی تون رو پیشرفت بدین و تبدیل به یه فرد بهتر بشین. پس واسه رسیدن به رویاهاتون باید عاشق مطالعه باشین.

از همین حالا شروع کنین و تو زندگی خودتون تغییر بسازین. فقط کافیه از ابزاری که همین حالا هم دارین درست استفاده کنین.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

خوشبختی دکتر کرمانی چیجوری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *