چگونه از همسرمان تشکر کنیم؟

couple

آدم امروزی واسه رسیدن به خوشبختی، تلاشهای زیادی رو انجام میده، که گاه ها منتهی به تحمل هزینه های سنگینی هم می شه، این در حالیه که دین روشن کننده اسلام روش های کم هزینه ای رو واسه رسیدن به خوشبختی و آرامش پیشنهاد کرده، و فقط کافیه آدم با به کار گیری مطالعه و یا مشاوره با این روشها آشنا شه.

یکی از مهم ترین و اثر گذار ترین روش واسه رسیدن به خوشبختی و آرامش ایجاد جو تشکر در خونواده هستش.

یکی از دلیلای نبود تشکر از همسر در زندگی نداشتن اطلاعات لازم در مورد آثار و برکات انجام این عمله. سپاسگذاری از افعال و گفتار طرف مقابل در زندگی می تونه رنگ و بوی نشاط و خوشبختی رو به زندگی هر زوجی وارد کنه.

در این جا تلاش شده به پاره ای از آثار و برکات تشکر در زندگی خانوادگی اشاره شه، تا خونواده ها با آشنا شدن به این موارد، خود رو مجبور به این نکته مهم اخلاقی، رفتاری “تشکر از همسر” در زندگی خود کنن.

به امید روزی که تماشاگر اختلاف بین هیچ زوجی نباشیم.

 1. رشد الهی

یکی از استادان برجسته اخلاق می فرمودن که، تشکر از همسر حتی در وقتی که کار ناقصی رو انجام داده باعث رشد الهی می شه. این به این معنا هستش که واسه رشد پیدا کردن در مورد معنویت جدا شدن از خونواده و جامعه کمک چندانی نمی کنه، بلکه بودن در کنار افراد دیگه و داشتن یه رابطه درست می تونه آدم رو در رسیدن به معنویت خیلی کمک کنه.

 1. خوشحال کردن طرف مقابل

یکی از نگرانی های زن و شوهر انجام دادن کاری واسه خوشحال کردن طرف مقابله. این کار بعضی وقتا منتهی به تحمل زمان و هزینه های زیادی هم می شه. اما یه راه ساده و کم هزینه به جهت خوشحال کردن طرف مقابل تشکر کردن از فعالیتای انجام شده در خانواده س. این روش می تونه با یه عمل یا گفتار ساده انجام بشه.

 1. جلب محبت

تلاش زن و مرد واسه جلب محبت همسر خود مهمه، خصوصا در زمونه ای که جلوه های بیرون از خونواده واسه زن و شوهر جور واجور و زیاد گشته.

تشکر از همسر به روش های جور واجور کمک می کنه تا آدم خیلی راحت بتونه محبت طرف مقابل رو به خود جلب کنه.

 1. ارضای نیاز به تشکر

هر انسانی نیاز به قدر دانی از فعالیتهایش رو داره که اگه این نیاز خوب در خونه بر طرف شه رابطه خونواده رو محکم انجام میده. ضمن اینکه برآورده نشدن نیازها عامل بوجود اومدن عقدها و افسردگیه.

 1. ایجاد گرمی و صمیمیت

تشکر کردن از همسر میتونه سردی روابط بین زن و شوهر رو گرما ببخشد.

 1. دلگرمی در کارای خونه و بیرون

داشتن این حس که فعالیتام در خونه و یا بیرون از منزل از چشم همسرم مخفی نبوده و اون به خاطر این فعالیتها ازم تشکر می کنه، این دلگرمی رو بوجود می آورد که شخص با تموم وجود به کار خود ادامه بده.

ضمن اینکه می توند در تکمیل کارای ناقص هم مۆثر باشه.

 1. ایجاد دلبستگی و علاقه

معمولا توجه به موقع و لازم می تونه یه علاقه خوب رو جفت و جور کنه و این مهم، با تشکر از کار همسر که همون توجه به موقعه حاصل می شه.

 1. اثر در رفتار و اخلاق

آدم بنده کسیه که به کار اون اهمیت دهد و احساس کنه زحماتش پیش اون ارزشمنده، بنابر این ایجاد حسن خلق و رفتار مطلوب رو به دنبال داره.

 1. امتیاز دادن به طرف مقابل

مرد وقتی که همسرش از اون تشکر کنه به همسر خود امتیاز داده و حس می کنه که اون رو دوست داره. چون مردها بیشتر از اینکه از زنها کار بخوان، میخوان اونا رو دوست داشته باشن و قدردان باشن.

 1. احساس مهم بودن

در تشکر در واقع پذیرش فعل انجام شده و قبول فی الجمله ای اون هستش، به این بیان که فرد خود رو مهم تلقی می کنه.

 1. احساس به درد بخور بودن

تشکر کردن از افعال بقیه این حس رو در شخص بوجود میاره که اون فردی به درد بخور و کارآمده در مقابل نبود تشکر فرد رو دچار توهم بی فایده بودن می کنه.

 1. احساس رضایتمندی

در خونواده کسی واسه انجام کارای خود مزد و یا حقوقی دریافت نمی کنه و تکرار بعضی کارا ممکنه خسته کننده شه که راه حل نبود ایجاد ملالت، تشکر از فعالیت انجام شده، و این تشکر احساس رضایتمندی رو در افراد تقویت می کنه.

 1. تحمل مشکلات

زندگی مشترک پر از مشکلات فراوانیه که باید زن و شوهر این مشکلات رو تحمل کرده تا زندگی شیرینی رو تجربه کنن.

تشکر از همسر این کمک رو می کنه که شخص در رویارویی با مشکلات در راه رفاه خونواده خود بیشتر و بهتر اقدام کنه، و این تشکر دادن دلگرمی به فرد رو در برخورد با مشکلات رو میده.

 1. آرامش

واسه آرامش عوامل زیادی برشمردن اما از دلیلای مهم و موثر میشه به تشکر اشاره کرد چون نبود این کار باعث ایجاد اضطراب و نگرانی از فعالیت انجام شده می شه.

به این بیان که وقتی از کار انجام شده تشکر نشه، فرد احساس میکنه کاری که انجام داده و زمان و پول و… رو که واسه این کار صرف کرده بی ارزش تلقی شده و یا نتونسته کار مناسب رو انجام بده. این خود سلب آرامش رو به دنبال داره.

اگه از اقدامات انجام شده به هر اندازه تشکر صورت پذیرد، به فرد این آرامش رو می بخشه که کارش بی ارزش نبوده و یا اینکه مورد قبول واقع شده.

 1. موندگاری فعالیتا

هر انسانی وقتی که بعد از انجام دادن یه کار تشویق شه مطمئنا به دنبال تکرار اون کار برمیاد. اما نبود تشویق و توجه باعث سردی در انجام دوباره کار شده و یا اگه مجبور به تکرار باشه از انجام اون لذت نبرده که هیچ، ممکنه رنج هم ببره.

امام صادق علیه السلام می فرمایند: سپاس گذاری کن از کسی که به تو احسانی کرده، این باعث پایداری احسان می شه و اگه سپاسگذاری نکنی احسان دووم پیدا نمی کنه.

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

تبیان زناشویی عشق چیجوری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *