چگونه از پوستمان مراقبت کنیم؟

چگونه از پوستمان مراقبت کنیم؟

پوست بسیار حساسه و مراقبت از اون محدود به ساعت یا روز مشخصی نیس باید در تموم طول سال مراقب اون باشین.

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛  در تابستون، کار آسونیه که مقدار زیادی کرم ضد آفتاب بزنین و تموم؛ و شاید در زمستون هم تلاش کنین که کمی بیشتر از مرطوب کننده استفاده کنین.

اما مراقبت از پوست در تموم طول سال مهمه، صرفنظر از اینکه آب و هوا چیجوری باشه. اینجا چند نکته مراقبت از پوست بیان می کنیم که در تموم طول سال موثر می باشن.

هیچوقت از کرم ضد آفتاب صرفنظر نکنین

ممکنه در زمستون این جوری بنظر برسه که چون فقط نوک بینی تون از بین کلاه و یقه ی لباستون پیداست، پس بسختی در برابر نور خورشید قرار دارین. اما اشعه های UV حتی در روزای ابری هم وجود دارن، پس مهمه که یادتون باشه همیشه از ضد آفتاب استفاده کنین.

اگه طرفدار کرم ضد آفتاب نیستین، شاید بتونین فقط با یه مرطوب کننده که شامل ضد آفتابه، یا به کار گیری یه SPF پایین تر، سر و ته قضیه رو هم بیارین. اما ضد آفتاب همیشه یه ضرورته، بدون توجه به اینکه در چه وقتی از سال قرار دارین، چون از مشکلات زیادی جلوگیری می کنه، از سرطان پوست گرفته تا نشونه های پیری.

از مرطوب کننده استفاده کنین

پوست خشک، یه مشکل شایع در طول زمستانه. شما در فضای بسته در برابر وسایل گرمایی قرار می گیرید و پوستتون در فضای باز در برابر عناصر محیطی جور واجور قرار داره. با به کار گیری مرطوب کننده بطور دائمی، از خشکی و زبری پوستتون پیشگیری کنین.

قبل از رفتن به تختخواب از یه مرطوب کننده قوی که می تونه موقع خواب جذب شه استفاده کنین. اگه دست ها و پاهای شما خشک و ترک خورده هستن، از یه مرطوب کننده ی عمیق یا کره بدن واسه جون دوباره بخشیدن به پوستتون استفاده کنین.

لب هاتون رو درمون بدید

لب های خشک و ترک خورده، یکی دیگه از مشکلات شایع زیبایی هستن. قبل از به کار گیری بالم لب یا وازلین واسه نرم و منعطف نگه داشتن اونا، لب هاتون رو لایه برداری کنین.

لایه برداری کنین

لایه برداری، شما رو از شر سلول های مرده ی پوست که روی سطح پوست جمع شده ان و باعث می شن که خشک و زبر بنظر بیاد، خلاص می کنن.

مطمئن شید که واسه جلوگیری از تجمع سلول ها که باعث زبری و خشکی پوستتون می شن، در تموم طول سال لایه برداری کنین. تجمع سلول ها باعث ایجاد چین و چروک ها هم می شه، پس مهمه که بطور منظم لایه برداری کنین.

هیدراته بمونین

هیدراته موندن، صرفنظر از اینکه در چه وقتی از سال قرار دارین، کلید داشتن پوستی نرم و انعطاف پذیره. واسه اینکه مطمئن شید پوستتون نرم و صاف باقی می موند، مقدار زیادی آب بخورین و از مکمل ها و ویتامین ها استفاده کنین.

این نکات واسه پوست های مستعد جوش هم به درد بخور هستن، چون وقتی که پوست زیادتر از اندازه خشک شه، در واقع ممکنه واسه جبران این خشکی، زیادتر از اندازه تلاش کنه و چربی بیشتری تولید کنه، که منتهی به جوش و جوش می شه.

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

واسه پیر نشدن چه کنیم؟

زیبایی پوست مجله تناسب اندام چیجوری