چگونه از یک حمله قلبی جان سالم به در ببریم؟ + علایم

چگونه از یک حمله قلبی جان سالم به در ببریم؟ + علایم

 

به گزارش ایسنا، درد به وجود اومده از طریق حمله قلبی معمولا چند دقیقه زمان میبره و این حمله معمولا با احساس سنگینی در قفسه سینه، درد و فشار در این ناحیه و گه گاه با احساس سوزش در قفسه سینه همراه س.

براساس این گزارش علایمی مثل تنگی نفس، حالت تهوع، احساس سرگیجه و عرق سرد هم تشخیص حمله قلبی رو تو ذهن دکتر تایید می کنن.

حمله قلبی معمولا به دنبال یه فعالیت سنگین یا یه استرس شدید اتفاق میفته و در بیشتر موارد، پس از چند دقیقه استراحت و به کار گیری قرص زیرزبانی نیتروگلیسیرین از بین میره.

ریشه حمله قلبی رسوبات چربی یا لختهای خونیه که جلوی خون رسانی به قلب رو می گیرن و اجازه نمی دن غذا و اکسیژن کافی به عضله قلب برسه و این موارد در آخر منتهی به بروز درد قلبی می شه.

خیلی از مردم، وقتی که با حمله قلبی مواجه می شن، تنها و بدون کمک هستن. شخصی که ضربان قلب اون نامنظمه و کسی که شروع به احساس ضعف می کنه، تنها حدود ۱۰ ثانیه قبل از دست دادن هوشیاریش، وقت داره.

این افراد می تونن با سرفه های تکراری و شدید به خود کمک کنن، ولی چیجوری؟ قبل از هر سرفه باید نفس عمیق کشیده و سرفه عمیق و کش دار بکنن طوری که خلط سینه رو از عمق سینه بسازه.

توالی یه نفس و یه سرفه باید حدودا هر دو ثانیه یه بار بدون توقف تکرار شه، تا کمک برسه و یا ضربان قلب دوباره به حالت عادی برگرده.

نفسای عمیق، اکسیژن رو به داخل شش ها میکشه و حرکتای سرفه، موجب فشار به قلب و موندگاری جریان گردش خون از راه اون می شه.

براساس گزارش دفتر آموزش و پیشرفت سلامت وزارت بهداشت، این فشار فشرده کننده روی قلب، موجب بازیابی ریتم نرمال ضربان اون می شه. بدین روش، قربانیان حملات قلبی می تونن تا رسیدن به بیمارستان زندگی خود رو حفظ کنن.