چگونه استخوان هایی فناناپذیر داشته باشیم؟

bone

به کار گیری خوراکیای جور واجور یا فعالیتای خاص می تونه به تقویت استخوانا یا ضعیف شدن اونا کمک کنه به خاطر همین شما می تونین با رعایت تعدادی نکته ساده به حل این موضوع پرداخته و از ضعیف شدن استخوانا جلوگیری کنین.

** به کار گیری ویتامین دی اولین گزینه واسه تقویت استخون هاست و این ویتامین همیشه هم در اختیار شما هستش. شما می تونین از نور آفتاب واسه دریافت این ویتامین استفاده کنین اما حواستون باشه که با در نظر گرفتن هوای گرم این روزا بهتره روزانه زمان کمی رو زیر افتاب باشین. ویتامین دی لازم بدن در ۲۰ دقیقه به حد نساب خود می رسه.

**آدمایی که به هر دلیلی لازمه داروی کورتونی مصرف کنن، حتما باید به متخصص تغذیه مراجعه کنن، چون مشکلات این داروها خیلی زیاده و الگوی غذایی ناجور می تونه این مشکلات رو شدید شدن کنه. علاوه بر مشکل در متابولیسم کلسیم و استخوانی، یکی دیگه از مشکلات داروهای کورتونی، دادن اشتهای کاذب به فرده که باعث می شه زیاد غذا بخوره و اینطوری مشکلات استخوانی و متابولیکش شدید شدن می شه، اما با برنامه غذایی مناسب میشه احتمال بروز این مشکلات رو به کمترین اندازه برسونه.

** به کار گیری کافئین رو تاحد زیادی کم کنین. چای و قهوه در تنظیم سیستمای جور واجور بدن به درد بخور هستن اما باید حواستون باشه که استفاده بیشتر از اندازه از اونا می تونه پوکی استخون و هم اینکه شکنندگی اونا رو به همراه داشته باشه. در کنار چای وقهوه نوشابه های انرژی زا هم منابعی از کافئین هستن که باید تا حد زیادی مصرف اونا رو کم کنین.

** مشکلات تغذیه از هر جهتی که باشن واسه استخوانا نابود کننده هستش. استفاده زیادتر از اندازه ازخوراکیا چاقی رو داره هم اینکه کم خوردن غذا باعث نرسیدن ویتامین نیاز به سلولای استخوانیه. همیشه وزن خود رو تو یه حد مجاز نگه دارین تا بشه استخوانا فشار زیادی رو تحمل نکنن.

** چربیای اشباع، جذب کلسیم رو که یکی از املاح لازم واسه استخون سازیه، کم می کنه پس فرد، مستعد دچار شدن به پوکی استخون می شه.

** خورد و خوراک خود رو به سمت امگا-۳ حرکت بدین و کمی به فکر سبزیای خوشمزه و ماهی و گردو باشین. این خوراکیا می تونن به سرعت استخوانا رو تقویت کرده و از شکستگی جلوگیری میکنه.  هفته ای یه وعده از ماهی و به کار گیری زیتون در کنار غذا می تونه راهی عالی واسه تقویت استخوانا باشه.

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

بازنشر باشگاه خبرنگاران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *