چگونه استراحت کنیم؟ استفاده بهینه از وقت استراحت

چگونه استراحت کنیم؟ استفاده بهینه از وقت استراحت

how-to-make-your-leisure-time-productive

فقط نیم ساعت وقت استراحت واسه شروع دوباره کارای روزانه خود دارین و در این مدت اصلاً نمی تونید استراحت کنین؛ با ما در این مقاله همراه شید تا روش استفاده بهینه از زمان استراحت خود رو یاد بگیرین.

به گزارش آلامتو و به نقل از سایت چیجوری؛ امیلی هانتر (Emily Hunter) و سیندی وو (Cindy Wu) استادان مدیریت دانشکده ی بازرگانی دانشگاه بِیلور (Baylor) وضعیت ۹۵ کارمند ۲۲ تا ۶۷ ساله رو در طول یه هفته – پنج روز کاری – بررسی کردن. در طول این هفته، همه ی کارمندان تموم زمان های استراحت خود رو ثبت کردن. یافته های مهم زیر از این بررسی به دست آمده.

اواسط صبح، بهترین زمان واسه استراحته

به جای اینکه مثل بیشتر افراد کل طول روز رو با تموم توان کار کنین تا واسه ناهار یا استراحت کوتاهِ عصرانه زمان داشته باشین، بهتره در میونه ی صبح یکم استراحت کنین. این استراحت به شما کمک می کنه انرژی، دقیق شدن و فوکوس کردن وانگیزه ی خود رو تقویت کنین.

بهترین فعالیتی که می تونید در زمان استراحت تون انجام بدین، کارهاییه که به اونا علاقه دارین

بهتره به جای سر و کله زدن با مسئولیت هایی که به شما محول شده، کارایی رو انجام بدین که به اونا علاقه دارین. اگه زمان استراحت تون رو به این شکل بگذرونین، راحت تر استراحت می کنین و بعد از اون با تمرکز بالاتری به کارتون مشغول می شید.

با اینکه استراحت های طولانی مفیدن، اما استراحت های کوتاه و تکراری به درد بخور تر هستن

تحقیقات نشون داده که استراحت های کوتاه و تکراری تاثیر بیشتری بر کیفیت فعالیت کارمندان دارن و به خاطر همین به اونا پیشنهاد می شه در طول روز استراحت های کوتاه و تکراری داشته باشن.

استراحت بهتر در طول روز می تونه موجب بهتر شدن وضعیت سلامت و افزایش رضایت شما از کارتون شه

یافته های نظرسنجی ای که بین کارمندان انجام شد، نشون داد که تقویت انرژی، دقیق شدن و فوکوس کردن وانگیزه ی اونا پس از یه «استراحت خوب» (در میونه ی روز و با انجام فعالیت دلخواهشون) موجب می شه کمتر دچار مشکلات فیزیکی مثل سردرد و کمردرد شن، رضایت شغلی و تعلق و تعهد کاری در اونا زیاد شه و پریشونی های روانیِ اونا با کم شدن مواجه شه.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

چیجوری