Marriage proposal,استرس خواستگاری

هفته آینده قراره خواستگار به منزل تون بیاد و از همین الان استرس دارین؟ مدیریت کردن استرس واسه روز خواستگاری یکی از بهترین مهارت هاییه که شما باید یاد بگیرین.

به گزارش آلامتو و به نقل از سپیده دانایی؛ بیشتر افراد در جلسهٔ خواستگاری دچار استرس و اضطراب می شن. همین موضوع موجب کاهش توانایی پسر در گفت وگو با خونواده دختر می شه و خیلی از صحبت های اون نگفته می موند.

بعضی از پسران در برابر این استرس تسلیم می شن و سراسر جلسهٔ خواستگاری سکوت اختیار می کنن و به تماشای صحبت های اعضای خونواده شون با خونواده دختر می شینن. این روش مناسبی واسه شکست دادن استرس روز خواستگاری و داشتن یه جلسهٔ پربار نیس.

باید اصول علمی کاهش استرس این روز رو یاد بگیرین تا در این جلسه با اولین سؤال از طرف پدر دختر، رنگ از روتون نپرد و با روشنی و اعتماد به نفس جواب بدید. این اصول عبارتند از:

اصل اول: انتخاب درست

اولین و از مهم ترین اصول کاهش استرس و اضطراب لحظهٔ خواستگاری، رعایت اصول انتخاب درست همسر آینده س. اگه فرد در انتخاب همسر اشتباه کنه و بعد از جلسهٔ خواستگاری، یا خود و خونواده اش یا دختر و خونواده اون نظر منفی داشته باشن و جواب منفی بدن، یه خواستگاری غیرموفق رو تجربه کرده.

علاوه بر اینکه ممکنه از خواستگاری های ناموفق دچار ضربهٔ روحی شه، همیشه این خاطرهٔ تلخ به همراهش هستش و خود همین موضوع بذر استرس رو در خواستگاری های بعدی می کارد. از این رو همیشه خواستگاری اول خود رو براساس یه انتخاب درست بذارین.

تناسب سنی، خانوادگی، تحصیلی و اعتقادات مشترک در کنار تفاهم اولیه قبل از شناخت کامل و حتی مقداری تناسب ظاهری، از اصولیه که باید در انتخاب همسر آینده بدون توجه داشت. در این صورت دلیلی واسه استرس و اضطراب وجود نداره.

اصل دوم: هماهنگی های قبل از خواستگاری

از چند روز قبل از مراسم خواستگاری همه چیز رو بررسی کنین، حتی راه رفتن به منزل دختری که انتخاب کرده اید هم اهمیت داره.

وقت شناسی رو خیلی جدی بگیرین؛ چراکه در اولین برخورد واسه خونواده دختر خیلی مهمه که خواستگار به موقع در مراسم حاضر شه.

آشنایی با حساسیت های خونوادهٔ دختر به کاهش اضطراب شما کمک بسیاری می کنه. این حساسیت ها رو می تونید قبل از رفتن به خواستگاری بدون هیچ تعارفی از دختر موردنظرتان سوال کنین و اون هم باید این واقعیت رو درک کنه که دادن این اطلاعات نه تنها بد نیس، بلکه به شناخت شما از خونواده ایشون کمک می کنه.

البته در خواستگاری هایی که حالت سنتی دارن و دختر و پسر قبل از خواستگاری همدیگه رو ندیده ان، نمی توان خیلی از این اطلاعات رو گرفت؛ اما بازم راه چاره ای در این مواقع هست و اونم تحقیقیه که خونواده پسر باید قبل از مراسم بکنن تا بعضی از این حساسیت ها رو دریابند.

در هر صورت شایسته س هماهنگی های قبل از خواستگاری با دقت زیادی صورت بگیره تا زمینه های ایجاد استرس و اضطراب به کمترین حد ممکن ممکن کم بشه.

اصل سوم: مدیریت استرس

آموختن روش هایی که می تونن استرس رو کم کنن، در این روز بسیار به درد بخور هستش. اینجا به بعضی از این روش ها اشاره می کنیم.

آرامش. این روش که اثرات مثبت اون به اثبات رسیده، بر تنفس و آرامش بدن متمرکزه. همونطور که نشسته اید، اعضای بدنتون رو از حالت پیچیدگی خارج کنین و آروم بشینین. چند نفس عمیق بکشین و تلاش کنین دم و بازدم رو با ریتمی برابر انجام بدین. به تنفستون فکر کنین. از جابجاشدن و حرکت تند پا یا دست دوری کنین. بعد از ۵ دقیقه می بینید که استرستون کم شده و از بی قراری خبری نیس.

ذهنتون رو متوجه یکی از اشیای داخل خونه کنین. به دقت به رنگ و طرح اون نگاه کنین. پرت شدن حواس از موضوعی که موجب استرستون شده، روش موثری واسه دراز مدت نیس؛ ولی ممکنه به شما کمک کنه که تا آخر جلسه خواستگاری استرس کمتری داشته باشین.

درمان استرس با دکتر اوز

تاثیر استرس بر تیروئید چیه؟

خواستگاری سپیده دانایی مقاله در مورد استرس کاهش استرس کاهش اضطراب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *