brain

واسه موفقیت در زندگی باید ذهنی قوی داشته باشین تا بتونین با افکار منفی روزانه خود مقابله کنین و اونا رو از راه ذهنی خود خارج کنین.

هر انسانی در طول زندگی خود اندازه مشخصی انرژی در اختیار داره این مقدار انرژی، در بین افکار جور واجور تقسیم شده و هر کدوم درصدی از نیروی ذهن رو به خود دادن.

طبیعتا بعضی از افکار در بخش مثبت و یه سریای دیگه در بخش افکار منفی قرار دارن هر چی شما به قلمرو منفی توجه بیشتری داشته باشین سهم بیشتری از انرژی خود رو به اون اختصاص دادین و از انرژی که باید در جهت تحقق خواسته های قلبی و تبلور اهدافتون قرار بگیره کم کردین.

اما انرژی موجود در قلمرو افکار مثبت، علاوه بر اینکه یه پشتوانه قوی واسه رسیدن به اهدافتانه، به دلیل فرکانس بالایی که داره مثل یه دیواره آتیش، ذهن رو در برابر ورود پالسای منفی در امان نگه می داره هرچه انرژی شما در این ناحیه بیشتر باشه سپر ذهنی قوی تری در اختیار دارین.

به گزارش آلامتو به نقل از سایت مردمون؛ هر کسی به تناسب زندگی خود در شرایط روحی تقریبا ثابتی هست و از دید انرژی، تعادلی بین دو بخش مثبت و منفی برقرار می کنه اما بعضی وقتا در زندگی شرایطی ایجاد می شه که این تعادل به هم می ریزه و حالات روحی آدم دچار تغییر ملموسی می شه.

این نبود تعادی به این دلیله که در اثر اتفاقات پیش اومده، یهو اندازه خیلی از انرژی به طرف ناحیه دیگه جریان پیدا می کنه. اگه این جریان انرژی به طرف افکار منفی باشه دو نتیجه بد به دنبال داره: اول اینکه در این شرایط افکار منفی قدرت بیشتری می گیرن و توانایی بیشتری واسه تحت تاثیر قرار دادن زندگی فرد به دشت می کنن، دوم اینکه به دلیل جریان پیش اومده، یه خلا انرژی در قلمرو افکار مثبت ایجاد میشه و سپر ذهنی رو ضعیف کردن می کنه. این خلا انرژی مثل یه چاله امنیتی راه رو واسه ورود بقیه افکار منفی صاف می کنه.

وقتی که ذهن توان دفاعی خود رو از دست دهد موجای افکار منفی می تونن از چاله ایجاد شده راه رو به مغز باز کنن. در اثر این خلا انرژی فرد کمبودی رو در زندگی خود احساس می کنه و در صدد جبران اون بر میاد اما معمولا راه حلایی که به ذهنش می رسه اصل گرفته از همون افکاری هستن که از راه چاله انرژی به ذهن اون راه پیدا کردن پس نمیشه توقع داشت که اقدامایی که فرد در همین زمینه انجام میده یافته های مطلوبی به بار آورد.

از مواردی که میشه مثال زد “دل به هرکی دادن واسه فرار از تنهایی، به کار گیری مواد روان گردان واسه احساس شادی، دست زدن به اعمال انتقام جویانه واسه آروم کردن حس نفرت” و بقیه کارای ناهنجاری که همه یافته های دست و پا زدن هایست که فرد در جهت بر طرف کردن خلا پیش اومده انجام میده اما هیچکدام از اینا درمان درد اون نیستن درمان درد اون در وجود خودش نهفتهه.

پس لازمه که تو یه همچین موقعیتی قبل از شروع هر اقدامی، به ذهن خود مراجعه کنین و درمان رو تو ذهن خود جستجو کنین نه در دنیای بیرون.

راه حل به تعادل برگردوندن ذهن اینه که در مرحله اول جلوی جریان انرژی به سمت افکار منفی گرفته شه چون با حرکت نیرو به این ناحیه، احساسات منفی مثل احساس خشم، احساس نفرت و احساس تنهایی می تونن شدیدا نیرو بگیرن، شما باید در اقدام اول مانع از قدرت گرفتن بیشتر این عوامل داغون کننده شید و در مرحله دوم باید قدرت رو از اونا بگیرین و نیرو رو به بخش افکار مثبت انتقال بدین تا خلا انرژی بوجود اومده در این بخش بر طرف شه.

چیجوری افکار منفی رو از بین ببریم؟

بدیش اینه در دنیای مدرن و پر هیاهو، آدما خودشون رو در شلوغی زندگی گم کردن و دست به کارایی میزنن که هیچ ارتباطی با خواسته قلبی و اهداف ذهنیشان نداره.

بهترین راه واسه رسیدن به سلامت روحی و کار کردن در جهت خواسته های قلبی اون هستش که راه رو به ذهن خود باز و با اون رابطه برقرار کنین در این حالته که میشه انرژی رو به صورت آگاهانه در اختیار افکاری قرار داد که در جهت اهداف ذهنی و راه خوشبختی ما هستن، وگرنه انرژی به صورت کنترل نشده در بین افکار جور واجور پراکنده می شه و چه بسا این وسط سهم افکار منفی بیشتر هم باشه.

بهترین راه واسه رابطه با ذهن به پیشنهاد خیلی از روانکاوان برجسته، انجام عمل سکوت ذهنیه در این روند که مغز به سطح آلفا می رسه یکی از موثرترین راه ها واسه آروم کردن ذهنه و در این حالته که شما می تونین به دور از آشفتگیا راه رو به طرف ذهن خود باز کنین.

واسه رسیدن به سطح آلفا شما باید روزانه حدود ۲۰ دقیقه در محلی ساکت و به دور از هر گونه سرو صدا و پریشونی مغز خود رو آروم نگه دارین. معمولا بهترین زمان واسه عمل سکوت ذهنی صبح به محض بیدار شدن از خوابه.

واسه انجام این تمرین، چشماتون رو ببندین و فارغ از هر اندیشه مزاحم، ذهن خود رو به دم و بازدمای خود متمرکز کنین. بعد از چند دقیقه که ذهنتون به آرامش عمیقی رسید اون وقت می تونین نیروی ذهن خود رو واسه دقیق شدن و فوکوس کردن روی یکی از افکارتون، به نظم در بیارین.

قبل از انجام این عمل لازمه که لیستی از اندیشه هاتون که به شما انرژی میدن و با اونا احساس شادمانی می کنین و یا لیستی از افکاری که در جهت خواسته های قلبی شمان جفت و جور کنین این اندیشه ها باید جون بگیرن تا زندگی دوباره ای واسه شما به ارمغان بیارن.

در طول این مدت تلاش کنین با ساختن تصاویر ذهنی مورد دلخواه، نیروی بیشتری رو به اندیشه های مثبت انتقال بدین.

با انجام این عمل نه فقط از کمتر شدن انرژی در قلمرو افکار مثبت جلوگیری کردین بلکه تونسته اید روند انتقال قدرتی رو به اجرا بذارین که دلیل تقویت هرچه بیشتر بخش افکار مثبتتون می شه.

چیجوری بر ذهن خود مسلط شیم؟

چیجوری ذهن خود رو خالی کنیم؟ بازسازی دوباره افکار

تقویت تمرکز تقویت مغز خبرهای داغ روز مردمون چیجوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *