چگونه الکل را در منزل ترک کنیم؟

چگونه الکل را در منزل ترک کنیم؟

release

الکلیا به سه دسته تقسیم می شن: اونا که در مرحله ابتدایی اعتیاد هستن، اونا که در مرحله میانی و اونا وضعیت طولانی دارن. بااینکه درمان دو دسته اول خیلی آسونه ولی درمان اونایی که اعتیاد طولانی به الکل دارن و در مرحله پیشرفته هستن کمی زمان می بره و البته غیرممکن نیس.

به گزارش آلامتو و به نقل از مردمون؛ این دسته از الکلیا نشونه هایی مثل نوشیدن مرتب و همیشگی مشروبات الکلی و ویرانی عصبی و شک به بقیه و مثل این دارن. اگه تصور می کنین به این مرحله رسیدین، خیلی مهمه که هر چی زودتر درمان ترک اعتیاد الکل رو شروع کنین.

اگه به الکل اعتیاد دارین، باید بدونین که این می تونه استرس شدیدی نه فقط به خودتون بلکه به دور و بریا و خونواده تون وارد کنه. چیزی که باعث بدتر شدن وضعیت می شه وقتیه که درمانی که واسه این اعتیاد روی شما انجام می شه جواب نده.

دلیل اصلی اون اینه که بعضی از مراکز ترک اعتیاد الکل فقط مراکزی واسه پول گرفتن هستن و درواقع هیچ درمان درستی ارائه نمی دن.

فوراً سراغ خدمات درمانی برید:

اگه تصور می کنین اعتیاد شما به الکل از نوع زیاد و مزمنه، هیچ زماین واسه صبر کردن ندارین. باید بدون این دست اون دست کردن به دنبال کمک پزشکی برید. چندیدن داروی موثر در بازار هست که به شما واسه ترک کامل این اعتیاد کمک می کنن، البته به شرط اینکه خودتون اراده لازم واسه این کار رو داشته باشین.

سم زدایی از بدن:

درمان اعتیاد به الکل با سم زدایی از بدن شروع می شه. پزشکان داروهایی رو واسه پیشگیری از ارز، توهم و مثل این تجویز می کنن.

اعتیاد به الکل یه نوع بیماریه:

خیلی مهمه که بدونین اعتیاد به الکل یه بیماریه. درمانای روانشناسی هم در بهبودی این افراد بسیار موثره. این درمان شامل گروه درمانی، مشاوره و سخنرانی می شه. علاوه بر اینا، متخصصین درمانی تغییراتی در سبک زندگی رو به این افراد و خونواده شون پیشنهاد می کنن.

مشاوره خانوادگی:

خیلی مهمه که اعضای خونواده فرد هم از مهم بودن این مشکل بدونن. درنتیجه، کل خونواده واسه یه بحث و مشاوره خانوادگی دعوت می شن تا در این جلسه اهمیت موضوع و روشای برخورد و کمک با فرد به اونا آموزش داده شه.

ادامه درمان:

بدیش اینه بیماران مختلفی در اواسط راه درمان رو قطع می کنن یا واسه درمانای پیگیری مراجعه نمی کنن. هدف فرد باید درمان کامل این مشکل باشه. علاوه بر این، درمانای پیگیری پیشرفت فرد رو در روند درمان نشون میده. و اگه مریض دوباره به سمت الکل رفته باشه، پزشکان به اون کمک می کنن.

بهبودی یه روند تدریجیه:

آخر اینکه خیلی مهمه که یادتون باشه که درمان اعتیاد به الکل زمان می بره و یه روند تدریجیه. پس، اگه شما و خونواده تون به دنبال یه تغییر یهویی هستین، مطمئناً ناامید میشین. هم اینکه، اونایی که به دنبال ترک اعتیاد به الکل هستن باید اراده و قدرت لازم واسه این کار رو هم داشته باشن.

ترک نوشیدن الکل و شروع کردن دوباره اون واقعاً کاری الکی هستش. هزینه های این درمانا هم بالا هستش و به خاطر همین اگه فرد دوباره به نوشیدن روی آورد هم پول و هم زمان خود رو تلف کرده.

اگه باوجود توجهات درمانی و پزشکی، مشکل بازم ادامه داشته باشه، پیشنهاد می شه فرد واسه ترک کامل به مراکز ترک اعتیاد مراجعه کنه و در اونجا بستری شه.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

مردمون چیجوری