چگونه امسال را به شادترین سال زندگی تبدیل کنیم؟

چگونه امسال را به شادترین سال زندگی تبدیل کنیم؟

به گزارش آلامتو و به نقل از ما؛ شاید واسه تون کمی تکراری به نظر برسه که برنامه ریزی واسه شروع یه سال جدید بتونه در روند زندگی موثر واقع شه اما آدمایی که در این مورد تجارب زیادی دارن نوشتن برنامه های مدونی رو واسه شروع سال جدید لازم و به درد بخور می دونن.

با این کار به خود نشون خواهید چقدر در پیشبرد موفقیتای خود و روشای رسیدن به اونا موفق عمل کردین. با به کار گرفتن این راهکارها شاید شمام در گروه آدمایی باشین که بتونن تحولات بزرگی رو در سال ۱۳۹۶ واسه خود به وجود بیارین.

با ما در رسیدن به زندگی خوشحال تر و خوب تر همراه باشین:

خود رو واسه رسیدن به موفقیت آماده کنین

می تونین برنامه هایی چون از سال جدید میوه و سبزیجات بیشتری می خورم و دیگه هیچوقت شکلات نمی خورم رو بذارین. پیشنهاد می شه که در رسیدن به اینجور اهدافی حتما از پشتیبانی بقیه هم بهره مند شید.

اگه در این راه از دوستان یا بستگان خود کمک بگیرین، شانس رسیدن به موفقیت در شما افزایش داره.

معتقد شید که صبحا با انرژی مثبت از خواب بلند شید

«کریستی لینگ» نویسنده کتاب «تولید شادی» در این مورد میگه: “هر روز صبح رو با عادات مثبت شروع کنین. با گذشت زمان می بینین که این کار چقدر در اندازه شادمانی و رضایت شما تاثرگذار هستش.”

اون پیشنهاد می کنه واسه اول صبح بهتره بعضی از متون پرانرژی یا صدای ضبط شده اونو بشنوین. به بدن تون با غذاهای سلامت و آب کافی انرژی لازم رو بدین. ۵ دقیقه مدیتیشن کنین یا ۶۰ ثانیه نفس عمیق بکشین.

لینگ میگه: “صبحای پرانرژی و مثبت می تونن پایه اصلی سرحالی افراد باشه.”

از فریز کردن مواد غذایی دوری کنین

«ربکا لوئیس» از متخصصین تغذیه در مصاحبه ای با HelloFresh میگه بشقاب خود رو از مواد غذایی تازه و غیرفرآوری شده پر کنین. این مواد تعادلی از میوه، غلات، سبزیجات و پروتئینای بدون چربی باشه.

میوه ها و سبزیا شکلای جور واجور ویتامینا، مواد معدنی و آنتی اکسیدانا رو دارن. همه اینا باعث افزایش سیستم ایمنی بدن می شن. تا اونجا که می تونین از مصرف غذاهای بسته بندی شده دوری کنین که بیشتر هم فرآوری شده هستن.

به خودتون زیاد سخت نگیرید

تلاش کنین که در سال جدید کمتر به خود سخت بگیرین. ما در خیلی از موارد به خودمون سخت می گیریم.

یکی از کارایی که در سال جدید انجام می دید این باشه که با خود مثل فردی که به اون احترام زیادی می ذارین برخورد کنین. خودتون رو عزیز بدارین و رفتار مهربانه ای با خود داشته باشین.

با گذشت زمان به روشنی به اثرات مثبت این کار پی میبرین.

به چیزای مورد علاقه خود هم بپردازید

مهم نیس که چه کاری اما بعضی وقتا اونقدر با زندگی روزمره، کار و خونواده درگیر هستین که فرصت پاسخگویی به نیازای روحی خود رو ندارین.

زمانایی رو با کارایی مثل پیاده روی، کوهنوردی، بازی و تفریح با دوستان، آشپزی و یا هر کار دیگری که از اون حال می کنین بپردازید. واسه اینکه بتونین این کارا رو هم انجام بدین، به تقویم خود مراجعه کرده و بعضی از کارای غیرضروری رو حذف و این مورد رو جانشین کنین.

به منطقه ای دورافتاده سفر کنین

یکی از متخصصین روابط عمومی میگه در صورت امکان مکانی دورافتاده رو انتخاب کرده و به اون سفر کنین. با آداب و رسوم و فرهنگ مردم اون منطقه آشنا شید و خاطرات خوبی رو واسه خود رقم بزنین.

ایشون عقیده داره چیزی که می تونه شما رو پولدار کنه سفر به نقاط گوناگونه.

از شر چیزای اضافه نجات پیدا کنین

با اینکه تقریبا در تموم نقاط جهان قبل از شروع سال نو مردم به تمیز کردن خونهای خود مبادرت می کنن اما شاید در هیچ فرهنگی به اندازه ما این روند مفصل و کامل نباشه.

وقتی که این کار رو انجام می دید بعضی از چیزای تزئینی که اضافه هستن و از نظر چشمی دید شما رو به خطر میندازن رو از جای قبلی اون وردارین.

در واقع شما باید بتونین از فضایی که دارین بیشترین استفاده رو بکنین به خاطر همین هم می تونین یواش یواش بعضی از این وسایل اضافه رو از تزئینات منزل خط بزنین.

حتی می تونین این کار رو در مورد ایمیلا و بقیه پیامای شبکه های اجتماعی انجام بدین.

طرز تفکر شادی رو شروع کنین

یکی از کارشناسان و برنامه ریزان تکنیکای شادی واسه رسیدن به این شادی پیشنهاد می کنه که یه سال پر از دقایقی خوب و پر از شانس رو واسه خود تصور کنین.

عادات جدیدی رو در زندگی خود به وجود بیارین. مثلا نوشته هایی رو به طور روزانه مبنی بر خوشحال زیستن با کاغذهایی به یخچال بچسبونین. با این کار الگوی خوشحال و سلامتی رو در زندگی واسه خود رقم میزنین.

این کاغذها رو جمع آوری کنین و در آخر سال مروری بر چالشای سالی که گذشت داشته باشین.

نواختن یه ساز رو بیاموزید

واسه اینکه بتونین از بعضی از نقطه نظرهای انتقادی خود رها شید، اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنین، صبورتر شید و در کارای گروهی به توفیق بیشتری دست پیدا کنین نواختن یه آلت موسیقی رو شروع کنین. با این کار می تونین مهارتای زندگی خود رو به سمت خلاقیت بیشتر گسترش بدین.

یکی از متخصصین این عقیده داره که آموختن موسیقی می تونه تواناییای شناختی رو به دنبال داشته باشه و می تونه به زندگی هیجان و شادی بخشه. با نواختن یکی از آلات موسیقی، ضربان قلب و فشار خون هم کم میشه.

وقتی هم که بتونین از پس زدن یه آهنگ سخت برآیید احساس غرور می کنین. این متخصص بر اون باوره که اصلا مهم نیس که چند سال دارین. در هر وقتی می تونین نواختن موسیقی رو شروع کنین.

با این کار با افراد و محیطای جدیدی هم آشنا میشین.

از لحظات تنها بودن با خود لذت ببرین

یکی از راهکارهایی که می تونه به شما در ایجاد شادی در سال جدید کمک کنه، اینه که بتونین کمی با خود تنها باشین و خودتون رو شماره یه زندگی خود بذارین.

واسه این کار با ۲۰ تا نیم ساعت شروع کنین. وقتی که هر چیزی رو که در دور و بر هست رو کنار بذارین، حس خوب جدیدی از خود رو تجربه می کنین و اندازه تولید و خلاقیت تون هم با این تمرکز افزایش پیدا می کنه.

معتقد شید که بر تناسب اندام خود تمرکز کنین

یکی از مربیان ورزشی در این باره میگه که واسه این کار یه گروه خوب به همراه یه برنامه ورزشی مناسب رو انتخاب کنین. با این کار هم می تونین با افراد جدیدی دوستی کنین و انگیزه شما واسه گوش دادن به موسیقی هم زیاد میشه.

کنترل امور مالی خود رو در دست بگیرین

بعد از پایان تعطیلات، شاید کمی بدهکار شید یا ممکنه بخواین واسه خرید یه چیز مهم در سال جدید برنامه ریزی کنین.

یکی از کارشناسان مالی در این باره میگه، در سال جدید واسه کارایی که قراره انجام بدین بودجه بندی کنین، به حسابای خود نظری بندازین و شروع به برنامه ریزی مالی کنین. با این کار رضایت بیشتری رو در زندگی دارین.

به فرزندان خود به طور غیرشرطی عشق بورزید

والدین نباید به تغییر هویت فرزندان خود مبادرت کنن. اگه شما فرد درونگرا و بافرهنگ ای هستین و عوضش بچتون علاقه داره که به کاری در مورد ورزش بپردازه به اون این اجازه رو بدین.

یا اگه می خواد به بیزنسی به غیر چیزی که در خونواده رایجه مبادرت کنه به اون اجازه این کار رو بدین. با تموم کارایی که اونا انجام میدن و ممکنه که مورد علاقه شما نباشه، دوست شون داشته باشه و این علاقه رو بدون هیچ قید و شرطی بگید.

حساب کتاب کردن در برخوردهای رفتاری رو در رابطه زناشویی کنار بذارین

رابطه یه جور رقابت به حساب نمیاد. تا همه برنده نباشن هیچکی برنده نیس. این همون چیزیه که موسس و بنیانگذار «یه سال زندگی مهربانه» به اون اشاره میکنه.

واقعا این قدر مهمه که کی تماس گرفته باشه؟ وقتی که دائم در زندگی مشترک خود حساب همه چیز رو داشته باشیم، لذت زندگی از بین میره. اجازه بدین ذهن تون از اینجور اندیشه های داغون کننده ای به دور باشه.