چوب حراج سوئد بر سر جنگنده گریپین + عکس

به گزارش مجله شبونه باشگاه خبرنگاران، سوئد از جمله کشورهابیه که تلاشای زیادی رو واسه ساخت لوازم نظامی انجام داده که از جمله اون جنگنده گریپینه. این جنگنده، هواپیمایی با وزن حدود ۶تن هواپیمایی بسیار سبک به حساب اومده و میتونه که در همه ارتفاعات با سرعت مافوق صوت پرواز کنه و مجهز به شکل های جور واجور سامانه ها و سلاحای مدرنه.

نام «گریپن» واقعا همون موجود افسانه ایه که نصف تنه اون بدن شیر و نصف دیگه تنش بدن عقابه که موضوعی معمولی در مورد نام گذاری هواپیماهاست، چون خیلی از شرکتای سازنده بزرگ نمایی بسیاری در لقب دهی هواپیماهای ساخت خودشون انجام میدن.

صادرات این جنگنده یکی از نگرانی های مهم این کشور بوده چراکه رقبای زیادی واسه فروش هواپیما وجود دارن که قدرت مالی و نظامی بیشتری نسبت به سوئد دارن اما سوئد هم ترفند جالبی واسه صادرات این جنگنده در نظر گرفته.

این کشور واسه حفظ منافع مالی مشترک خود با سوئیس، جنگندهای گریپین رو با تخفیف به این کشور می فروشه. سوئد هر فروند جنگنده گریپون رو با قیمت ۱۰۰ میلیون فرانک به سوئیس می فروشه. در واقع سوئد ۱۵ تا ۳۰ درصد به سوئیس تخفیف داده.

طرح خرید جنگندهای گیفون فردا در مجلس سوئیس مطرح می شه و اگه تصویب شد، اتفاقی مهم واسه صنایع نظامی سوئد و البته ارتش سوئیس حساب می شه.

باشگاه خبرنگاران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *