چگونه از شر موخوره خلاص شویم؟

موخوره split-ends

واسه اینکه موهاتون بهترین ظاهرشون رو داشته باشن، پیشگیری از موخوره چیزی لازمه. اما بین شامپو زدن، شونِه کردن، و سشوار کشیدن مو، دوری از سفت کشیدن موها کار سختیه. به محض اینکه یه تیکه از موهاتون موخوره بگیره، راه واسه بقیه موهاتون صاف می شه.

لوسا بلندی، آرایشگر ارشد در سالن اسکار بلندی در نیویورک میگه: موخوره باعث ایجاد گره های بیشتری می شه، بنابران وقتی موهاتون رو شونِه می زنید، بقیه موها رو پاره می کنین و این کار فقط شرایط رو بدتر می کنه.

وقتی که این آسیب به موها وارد شه، یه دختر هیچ کاری نمی تونه بکنه، بجز اینکه دل به دریا بزنه و موهاش رو کوتاه کنه. به خاطر همین، خیلی با اهمیته برنامه ای داشته باشین که قبل از شروع موخوره، جلوی اونو بگیره.

شامپو کردن موهاتون رو محدود کنین

خشکی می تونه باعث شکستگی و موخوره شه، پس هرچقدر که می تونین شامپو کردن موهاتون رو کم کنین، مخصوصا اگه موهای فری دارین. میشلا بلیست، آرایشگر و مالک Brooklyn-based Salon 718 میگه: دخترائی که موهای فر دارن، نباید بیشتر از یه یا دو بار در هفته از شامپو استفاده کنن. بلندی میگه: شامپو نکردن زیادتر از اندازه، پایه مراقبت از موهای شماس.

تنها استثنا: بعد از شنا. شما واسه نابود کردن مواد شیمیایی مضر و خشک کننده استخر، باید از یه شامپوی پاک کننده مو (کلاریفایینگ) استفاده کنین و بعد از اونم حتما نرم کننده بزنین.

موهاتون رو نرم کنین

روال نرم کردن موهاتون رو گسترش بدین و یه ماسک مو به برنامه هفتگی تون اضافه کنین. امروزه اجناس مختلفی واسه همه شکلای جور واجور موها وجود دارن. این اجناس می تونن هر کاری واسه موهاتون بکنن، از حجم دادن به موها گرفته تا نورانی تر کردن موها و مرطوب کنندگی عمیق. بلندی میگه که اگه بیشتر شنا می کنین، مخصوصا در استخر کلردار، واسه دور نگه داشتن مواد شیمیایی و حفظ رطوبت، موهاتون رو با نرم کننده بپوشونین و اونا رو زیر کلاه شنا ببرین.

به موها با احتیاط مدل بدین

دخترهایی با موهای فرفری باید در زیر دوش و وقتی که نرم کننده هنوز روی موهایشانه، گره موهاشون رو با یه شونِه دندانه بزرگ باز کنن. همیشه از انتهای موها شروع به شونِه زدن کنین و بعد کم کم قسمتهای نزدیکتر به پوست سر رو شونِه کنین. دخترهایی که موهای فوق العاده فری دارن، باید به طور کامل شونِه زدن رو کنار بذارن و فقط از انگشتان واسه باز کردن گره موهاشون استفاده کنن. میشلا میگه که اگه موهاتون صافه، می تونین شونِه بزنین چون این کار به پخش چربیای طبیعی که از رشته های مو مراقبت می کنن، کمک می کنه.

به کار گیری وسایل گرمایی مانند سشوار می تونه موهای شما رو بیشتر مستعد شکستگی و موخوره کنه. در فصل تابستون از مزیت آب و هوای گرم استفده کنین و بجای سشوار کشیدن، اجازه بدین موهاتون در برابر هوا خشک شن.

بلندی میگه: خشک شدن مو درمعرض هوا، همیشه بهتره، مخصوصا واسه بافتای طبیعی. یه راه آسون واسه اینکه با موهایی قشنگتر از خواب بلند شید: موهای خیس رو ببافید و بخوابین. این کار بالای موها رو صاف می کنه و در انتهای موهای شما، فرهای شل بوجود میاره.

و اگه آمادگی ندارین که وسایل گرمایی رو به طور کامل از روال آرایش موهاتون خط بزنین، مطمئن شید که ازمحصولات مراقبت کننده در برابر گرما استفاده می کنین. اونا بین موهای شما و گرما مضر، یه سد ایجاد می کنن.

درمانای موضعی می تونن به مرتب نگه داشتن موها و هم اینکه حفظ درخشش اونا کمک کنن اما یادتون باشه که حتی سالم ترین موها هم باید در هر فصل، کمی کوتاه شن.

چیجوری شوره سر رو از بین ببریم؟ روش درمان شوره سر

خواص عسل واسه تقویت موی سر

زیبایی مو سرخاب سفیداب سلامت مو چیه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *