“ابراهیم ب” آگوست سال گذشته از خواب خرگوشی بیدار شد و متوجه واقعیت ترس انگیز زندگی تحت حاکمیت داعش شد. این آلمانی-تونسی اهل ولفسبورگ، وقتی که تو یه سلول آلوده به لکه های خون در یکی از “مراکز اعدام” این سازمان تروریستی در جایی در سوریه زندانی بود، مجبور بود که به صدای ذبح شدن زندانیان دیگه گوش کنه.

به گزارش فرادید، اون می گوید: “مثل صدای گربه ای بود که ماشین از رویش رد می شه.” بعد، زندانبانان، جسد مثله شده و بی سر همسایۀ سلول بغلی رو در داخل سلول اون انداختن. سر بریده شده روی تنه قرار داده شده بود. زندانی بینوا، مثل ابراهیم ب به جاسوسی از داعش متهم شده بود.

ابراهیم ب هم در صف قرار داشت تا نوبتش برسه و بلایی مشابه بر سرش بیاد. اما به شکل معجزه آسایی تونست فرار کنه. اون به آلمان فرار کرد. جایی که چند ماه قبلتر از اونجا به عنوان یه رزمندۀ علاقه مند عضو داعش شده بود. اون خودشو تسلیم مسئولان آلمانی کرد. اون امروز در مقابل دادگاهی در آلمان حضور پیدا می کنه تا در مقابل اتهام عضویت تو یه سازمان تروریستی از خود دفاع کنه.

ابراهیم ب، در مصاحبه ای با نشریۀ سادویچه زایتونگ، گفته: “من زندان در آلمان رو به “آزادی” در سوریه ترجیح می دهم. داعش هیچ ربطی به اسلام نداره.” ابراهیم ب وعده داده تا همۀ بلاهایی که داعش بر سرش آورده رو در این هفته افشا کنه.

تخمین زده می شه که ۷۰۰ جوون فقط از آلمان واسه پیوستن به داعش کشور رو ترک کرده باشن. پروفسور نیومان، از مرکز تحقیقات خشونت سیاسی از کینگز کالج لندن، می گوید: “تموم اروپا منتظره تا این فرد برگشته به رسانه ها بره و پرده از این به اصطلاح جنگ مقدس برداره.”

داستان ابراهیم ب شباهت بسیاری به داستان جوانان آلمانی دیگری که واسه پیوستن به داعش رفته ان داره. والدین تونسی اون در دهۀ هفتاد میلادی به ولفسبورگ اومدن تا در فولکس واگن مشغول به کار شن. وقتی که در یکی از بهترین مدارس آلمان پذیرفته شد، امیدوار بود که یه شغل رویایی بدست آورد.

اما ابراهیم ب موفق نشد که نمرات لازم رو بیاره. و در آخر سر از یه مدرسۀ دولتی نه عالی درآورد. اون مسلمون خیلی مقیدی هم نبود. اون مواد مصرف می کرد، سیگار می کشید، الکل می نوشید و در آخر ماساژور شد. ضمن اینکه به حزب سوسیال دموکراتیک آلمان هم ملحق شد. و در واقع همین حزب بود که انگار به اون کمک کرد تا فرار کنه.

ولفسبورگ یکی از شهرهاییه که تعداد خیلی از اعضای اروپایی داعش از اونجا می آیند. ابراهیم ب تنها یکی از جوون بسیاری بود که بوسیله یاسین اوصیفی در این شهر جذب داعش شدن. یاسین اوصیفی الان در سوریه س و قاضی شریعت داعش شده. در اون زمان، اوصیفی مامور جذب داعش در مسجد دیتیب ولفسبورگ بود.

زندان داعش در تل عبید

ابراهیم ب اون رو یه “موعظه گر دروغین” توصیف می کنه. اون مدعیه که اون با وعدۀ یه خودروی گرون و چهار همسر اغفال کرده ان. اون در مصاحبه اش این سوال رو مطرح کرده: “راستش رو بگید، چه کسیه که دلش چهار تا زن نخواد؟” اون می افزاید: “اگه با این وعده ازم می خواستن که عضو یه گروه راک جاماییکایی یا “هلز اینجلز” در آمریکا هم بشم، با اونا می رفتم.”

در اوایل تابستون سال گذشته، ابراهیم ب مثل بسیاری دیگری از راه ترکیه خود رو به سوریه رساند. در اونجا جهادی های داعش اون رو در مرز ترکیه سوار کردن و به اردوگاه اعضای تازه در شهر جرابلس انتقال دادن. اما قبل از اینکه تمریناش شروع شه، رهبران داعش به خاطر عضویتش در حزب سوسیال دموکراتیک به اون مشکوک شدن و از ترس اینکه جاسوس باشه اون رو واسه بازجویی بردن.

اون از سلولش در زندان داعش، صدای ذبح شدن زندانی سلول بغلی رو می شنید. اون مدعیست که دلیل زنده ماندنش تنها اینست که اوصیفی، مسئول جذب داعش در ولفسبورگ، از اون دفاع کرده. اون هم اینکه مدعیه که وقتی از اون خواستن که یکی از جنگجویان زخمی داعش رو واسه درمان به بیمارستانی در ترکیه منتقل کنه، فرصت رو غنیمت دونسته و فرار کرده س. ابراهیم ب می گوید که می خواهد دادگاهش به درس عبرتی واسه جهانیان بدل شه و بگه که چیجوری بوسیله داعش گول خورده. اون می گوید: “من گول خوردم”.

فریب داعشیا با مانکن!+عکس

جوآنا پالانی؛ دختری که داعش واسه سرش جایزه گذاشت+عکس

داعش فرادید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *