چگونه اجتماعی شویم؟

اگه احساس می کنین دارای کاراکتر شخصیتی هستین که از دید روابط اجتماعی، مهارت چندانی نداره یا می خواین وارد گفتگوهای جمعی شید، اما خجالتی هستین، نباید نگران باشین و یا تصور کنین که این وضعیت قابل اصلاح نیس چون که شما می تونین زندگی اجتماعی و حرفه ای خود رو خیلی راحت تغییر بدین و به طرف اجتماعی بودن قدم وردارین.

راه های تقویت مهارتای اجتماعی

راه های تقویت مهارتای اجتماعی

به گزارش مجله آلامتو به نقل از lifehack؛ در واقع با پیروی از ۱۲ روش هدف دار که در قسمت پایین عنوان شده، شما می تونین مهارتای اجتماعی خود رو بهتر کرده و در اسرع وقت، با اعتماد به نفس هر چی بیشتر،وارد گفتگوهای اجتماعی شید. پس نگران نباشین.

  1. مثل یه شخص اجتماعی رفتار کنین

شما می تونین مانند یه موجود اجتماعی رفتار کنین، حتی اگه اینجور حسی در درون خود نداشته باشین. اجازه ندین اضطراب شما رو به طرف عقب بکشونه. با خود تصمیم بگیرین که با افراد جدید صحبت کنین و حتی اگه احساس عصبی بودن و یا خجالت زدگی به شما دست داد، بازم وارد گفتگو شید و این روند رو کنار نذارین . با گذشت زمان، این کار واسه شما آسون تر می شه و مهارتای اجتماعی شما به سرعت و یکی پس از دیگری بهبود پیدا می کنن.

  1. اگه لازمه ازکارهای کوچیک شروع کنین

اگه رفتن به یه مهمانی یا صرف وقت در میان یه جمع براتون واقعا عذاب آور و استرس زاست بازم خودتون رو نبازید و وارد اون جمع شید. به فروشگاه مواد غذایی برید و از کارمندی که براتون کارای لازم رو انجام داده تشکر کنین یا به رستوران برید و غذای مورد علاقه تون رو سفارش بدین و پس از اون از گارسن تشکر کنین. تمرین همین صحبتای کم می تونه شما رو به موجودی اجتماعی مبدل سازه..

  1. سوالات خیلی زیاد خود رو مطرح کنین

اگه می خواین تو یه گفتگو به شما توجه خاص ای شه، سوالات باز و زیادی رو که پاسخشان بیشتر از یه کلمه س مطرح کنین و بقیه رو تشویق کنین تا در مورد مسئله ای که مطرح کردین صحبت کنن و بیکار و یا ساکت نمانند. سؤالاتی رو مطرح کنین که به جوابی بیشتر از یه بله یا خیر معمولی نیاز داشته باشن و پس واسه به دست آوردن جواب مورد نظرتون می تونین بقیه رو تشویق کنین که وارد مباحثه شن.

چیجوری یه فرد اجتماعی تر باشیم؟

  1. بقیه رو تشویق کنین که درباره خودشون صحبت کنن

بیشتر مردم واقعا از صحبت کردن در مورد خودشون حال می کنن. پس از اونا درمورد مسائل شغلی، سرگرمی یا خونواده شون سوال کنین. این کار به مردم نشون میده که شما علاقه مندید تا به صحبتای اونا در مورد بیوگرافی و زندگی خانوادگی شون گوش بدین. واسه ایجاد رابطه با بقیه لازمه بدونین که چیجوری با شخصی رابطه عمیق تری رو از نظر روحی برقرار کنین.

  1. اهداف کوچیک و بزرگی رو واسه خودتون مشخص کنین

اهداف کوچیک و بزرگی رو واسه خودتون مشخص کنین. این اهداف می تونن کسب یه مهارت خاص یا شاید شروع یه فعالیت اجتماعی در جامعه باشن. هدف خود رو مشخص کنین و بعد روی استراتژیایی که زندگی اجتماعی شما رو بهتر می کنن کار کنین. حتی بهتره، به کار گیری اهداف هوشمندانه رو واسه ایجاد رابطه بهتر فرا گیرید.

  1. از اسلاح تعارف استفاده کنین

تعارف می تونه یه راه عالی واسه باز کردن دربای گفتگو باشه. در جلسه ای که با همکاران خود دارین به اونا خوشامد بگید و یا از خودروی جدید همسایه تون تعریف و تمجدید کنین چون که همه این کارا باعث باز شدن سر صحبت بین شما و بقیه افراد می شه. تعریف و تعریف می تونه به بقیه نشون بده که شما یه دوست هستین و شما رو به فرد جذابی مبدل سازه که همه دوست دارن با اون در رابطه باشن.

  1. کتابای مربوط به مهارتای اجتماعی رو بخونین

کتابای زیادی در بازار هست که می تونه به شما در یادگیری مهارتای اجتماعی خاص و راه های شروع گفتگو با بقیه کمک کنن. با این حال، یادتون باشه که خوندن و مطالعه این مهارت ها، شما رو به یه متخصص تبدیل نمی کنه. بلکه تنها تکرار و تمرین مداومه که شما رو به یه متخصص مهارتای اجتماعی بدل می سازه.

مهارتای اجتماعی شدن

مهارتای اجتماعی شدن

  1. رفتارای خوب رو با خود تمرین کنین

رفتارای خوب در بهبود مهارتای اجتماعی تاثیر زیادی دارن. تمرین رفتار با ادب، نشون دادن تشکر خود و به کار گیری راه های رفتاری پسندیده در روند اجتماعی شدن بسیار موثر هستن و می تونن تا حد زیادی در بهبود اخلاق ما موثر باشن.

  1. توجه به زبون بدن خود

رابطه غیر کلامی، یکی از ابتدایی ترین و مهم ترین گونه های ارتباطیه پس باید همیشه به زبون بدن خود به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین. تلاش کنین موقع مواجه با طرف مقابلتون آرامش خود رو حفظ کنین و هیچوقت تماس چشمی رو یادتون نره. چون که تماس چشمی از اهمیت زیادی در ارتباطات غیر کلامی برخورداره و باعث می شه که مخاطبتان خیلی راحت به شما اعتماد کنه.

  1. به گروه های پشتیبانی مهارتای اجتماعی ملحق شید

در خیلی از جوامع، گروه های پشتیبانی از مهارتای اجتماعی هست. این گروه های پشتیبانی به آدمایی که احساس می کنن در روبرو شدن با اجتماع، خجالتی و مضطرب هستن و همیشه دلهره دارن کمک می کنن تا مهارتای جدیدی رو یاد بگیرن و به فردی اجتماعی تبدیل شن. در این گروه ها شما مهارتای اجتماعی جدیدی رو فرا میگیرین و ممکنه دوستان جدیدی پیدا کنین که مشکلاتتون رو درک می کنن.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

اختصاصی خبرهای داغ روز موفقیت چیجوری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *