چگونه از سردرگمی و بی حوصلگی رها شویم؟

چگونه از سردرگمی و بی حوصلگی رها شویم؟

خسته و بی حوصله exhausted

مریضی و بی حوصلگی، یکی از حالتای ناراحت کننده س که در موارد شدید، گاه به به کار گیری دارو، مصرف الکل و مخدر، رفتارای وسواسی منجر می شه.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، محققان میگن:هنوز دلیل واقعی واسه این حالت که معمولا در طیف خیلی از شرایط و محیط خارجی یا داخلی، اتفاق می افته، پیدا نشده.

گروهی از روانشناسان دانشگاه یورک کانادا یه نظریه جدید در این مورد مطرح کردن که براساس اون تموم شکلای جور واجور ملالت و بی حوصلی از اختلاف میان توجه و توجه غیرمتمرکز، نشأت میگیره و تعامل رو دچار مشکل می کنه.

در بعضی موارد، چیزای مهمی واسه جلب توجه هست در حالیکه این اندازه در موارد دیگه بسیار کمه. اگه بی حوصلگی خیلی به بخش توجه در رابطه باشه، می تونه راه رو واسه دستکاری از قصد خستگی و حتی کاهش اون صاف کنه.

محققان حالا در حال کار روی یه تحقیق تجربی واسه آزمایش رابطه دقیق میان بی حوصلگی و توجه هستن.

محققان اول تصور می کردن که این حالت کسلی بیشتر در میان بیماران گرفتار به افسردگی شایعه؛ اما با آزمایشات و آزمایشای روان شناختی به این نتیجه رسیدن که این دو حالت به طور کامل جدا از هم هستن.

اونا به این نتیجه رسیدن که یه عامل عادی، افسردگی و ملالت رو به هم در رابطه می کنه.

روانشناسان با بررسی متون الان به این نتیجه رسیدن که چه به روشنی در آزمایشات اومده یا نیامده باشه، توجه با مریضی رابطه داره. وقتی که افراد نمی تونن توجه خود رو به کار در حال انجام معطوف کنن، کم کم بی حوصله می شن.

انجام کارای بسیار ساده که به تمرکز احتیاج نداشته هم می تونه منتهی به کسلی فرد شه. از طرف دیگه تلاش واسه پردازش یه محیط غیر قابل تحمل با توجه کم هم می تونه باعث بی حوصلگی شه چون که توجه اونا در جهات جور واجور گسترده می شه.

درک بی حوصلگی و توجه به شکل در رابطه، می تونه در ارتقای چگونگی برخورد با اونا اثر داشته باشه.

براساس این تحقیق، وقتی افراد متوجه شرایط محرک کسلی شن، می تونن با تنظیم این شرایط به بهتر شدن شرایط کمک کنن.

یافته های این تحقیق در مجله Perspectives on Psychological Science منتشر شده.

رفع پریشونی و گیجی و بی حوصلگی با دارچین

«دارچین»، درخت کوچکیه که در هند، سریلانکا، اندونزی، برزیل، ویتنام و مصر رشد می کنه.

این گیاه یکی از قدیمی ترین چاشنیای شناخته شده و واسه مصرف اون پوست درخت دارچین رو خشک کرده و به صورت چوبای کوچیک و باریکی در میارن.

عطر و طعم دلپذیر دارچین حاصل ترکیب موجود در روغن اصلی موجود در پوست درخت اون موسوم به «سینا مدنال دی هاید» است.

در طب سنتی چین از دارچین واسه درمان سرماخوردگی، تهوع، اسهال و دردهای عادت ماهانه استفاده می شه.

این ادویه هم اینکه واسه بهبود انرژی و چرخش خون خوبه و مخصوصا واسه آدمایی قابل استفاده س که بالا تنه گرم، اما پاهای سرد دارن. در مواردی دیگه از دارچین واسه بهبود دیابت و گوارش هم استفاده می شه.

کارشناسان طب جایگزینی و مکمل میگن: علاوه بر این اثرات به درد بخور، دارچین هم اینکه در بهبود افت خلق و بالا بردن روحیه نقش زیادی داره.

به گزارش شبکه خبری تورنتو نیوز، این کارشناسان خاطرنشان کردن که مصرف روزانه نصف قاشق چای خوری دارچین، کلسترول خون رو پایین می آورد و هم اینکه خاصیت ضد لختگی خون داره.

مصرف دارچین با عسل واسه کاهش دردهای آرتروز خوبه و کارکرد حافظه و ذهن رو هم تقویت می کنه. دارچین هم اینکه منبع غنی از منگنز ، فیبر، آهن و کلسیمه.

راه های افزایش هورمون شادی

چیجوری یه زندگی سالم داشته باشیم؟

آموزش طب سنتی ایسنا دارچین