چگونه از شر عرق زیر بغل خلاص شویم؟

چگونه از شر عرق زیر بغل خلاص شویم؟

عرق زیر بقل underarm_sweating

هر چند که عرق فرایندی طبیعی واسه پوست و بدن شماس، اما بوی بد همراه عرق می تونه در خیلی از موقعیت ها شخصیت شما رو خراب و زیبایی تون رو کمرنگ کنه. وقتی که در محل کار، کنفرانس، جلسه ی عمومی، یا حتی در اولین قرار ملاقات با دوست خود یا در هر موقعیت دیگری هستین، احتیاج دارین تا تمیز بنظر برسین و بوی خوش بدید.

به گزارش آلامتو به نقل از سرخاب سفیداب؛ تا حالا به شکست مفتضحانه ای که ممکنه با تعریق بدبوی زیر بغل هاتون بدست بیارین فکر کرده اید؟ بسیار ، حالا خوبیش اینه واسه این منظور راه های درمانی خونگی ساده و سالمی هست که می تونید واسه نابود کردن عرق زیر بغل و بوی بد بدن به اون ها روی بیارین.

راه های درمانی خونگی تعریق زیر بغل، به شکل کلی به دو شاخه ی داخلی و خارجی تقسیم می شن. راه های داخلی بیشتر به رژیم غذایی و هورمون های شما در رابطه ان. راه های خارجی هم تشکیل شده از تاثیرگزاری اجناس طبیعی یا ساخته ی کارخانجات هستن می باشه.

راه های درمانی خارجی عرق زیر بغل

 1. اولین و مهم ترین راه حل واسه بوی بد زیر بغل اینه که تا حد ممکن اون ناحیه رو تمیز و خشک نگاه داریم. اگه شما مستعد اینجور مشکلی هستین، حتماً دو بار در روز دوش بگیرین و هر بار که حموم می روید لباس هاتون رو تعویض کنین. هم اینکه کمی پودر ضد قارچ هم به زیربغل هاتون بزنین تا از رشد باکتری در اون محل جلوگیری کنه.
 2. یه بسته دستمال مرطوب کودک، می تونه به شما کمک کنه تا عرق زیر بغلتون رو با اون جذب کنین. به شکل منظم زیر بغلتون رو پاک کنین تا همیشه تمیز و با تازگی بمونه.
 3. armpit
 4. اجناس ضد تعریق و دئودورانتا ممکنه واسه یه مدت زیر بغلتون رو با تازگی نگاه دارن، اما راه های درمانی خونگی دیگری هم هستن که بهتر از این اجناس ساخت کارخانجات براتون عمل میکنن. سرکه ی سفید بوی بد بدن رو متوقف می کنن. یه پنبه ی توپی شکل رو به سرکه سیب آغشته کنین و بدون این دست اون دست کردن پس از حموم به زیر بغلتون بمالید تا بوی زیر بغلتون از بین بره.
 5. هم اینکه می تونید به دور و بر زیر بغلتون جوش شیرین بمالید، تا به جذب عرق کمک کرده و به مدت زیادی زیر بغلتون رو خشک نگاه داره. مخلوط جوش شیرین با چند قطره آبلیمو رو به زیر بغلتون مالیده و ده دقیقه صبر کنین. بعد این منطقه رو با آب ولرم بشورید تا بوی بد بدنتون از بین بره.
 6. قبل از به کار گیری دئودورانت، برشی متوسط از سیب زمینی رو به دور و بر زیر بغلتون بمالید تا تعریق زیر بغل به کمترین حد ممکن برسه. می تونید به خاطر همین منظور از آب شلغم هم استفاده کنین.
 7. رزماری مخلوط شده در آب رو می توان به عنوان یه دئودورانت طبیعی استفاده کرد. رزماری دارای خواص ضد باکتریاییه، از این رو بوسیله خیلی از حرفه ایا پیشنهاد می شه.
 8. بجای لباس هایی با شکل های جور واجور پارچه، لباس های نخی استفاده کنین. چون که نخ، عرق رو جذب کرده اما پارچه های ساخته شده از الیاف مصنوعی عرق رو گیر انداخته و از انتشارش جلوگیری می کنه.

راه های درمانی داخلی تعریق زیر بغل

 1. چاقی یکی از عوامل تعریق زیر بغل و بوی نامطبوعه. تلاش کنین تا کالری اضافه ای که دریافت می کنین رو کم کنین تا تغییر محسوسی رو در تعریق زیر بغل هاتون فهمیده باشین.
 2. برنامه ی غذایی شما نقش مهمی رو در بوی بد بدن بازی می کنه. تغییراتی ساده در رژیم غذایی تون می تونه تغییر زیادی در بوی بدنتون ایجاد کنه. ادویه جات به بوی بد بدن کمک می کنن، پس پیشنهاد می کنیم تا به کار گیری ادویه جات رو محدود کنین. اضافه کردن مقادیر زیاد غذاهای فیبری بدن شما رو به دفع سموم تحریک می کنن.
 3. تلاش کنین سبزیجات سبز بیشتری مانند جعفری به برنامه غذایی خود اضافه کنین. چون که کلروفیل موجود در سبزی ها بوی بد بدن رو خنثی می کنن. ۵۰۰ گرم سبزه ی گندم رو با آب مخلوط کرده و هر روز صبح مصرف کنین تا بوی بدنتون کاهش پیدا کنه. سیج چای هم واسه به کاهش رسوندن تعریق زیر بغل کارسازه.

، با امید به اینکه این راه ها شما رو واسه کاهش تعریق زیر بغل و نابود کردن بوی نامطبوع اون کمک کنن. اگه شمام با راه های درمانی خونگی دیگری آشنا هستین، لطفاً اونو با ما و خوانندگان دیگه به اشتراک بگزارید.

چیجوری همیشه قشنگتر به نظر برسیم؟

چیجوری در عکس قشنگتر باشیم؟

جذابیت سرخاب سفیداب مجله تناسب اندام