چگونه از همسرمان حمایت کنیم؟

Couple

آرامش در زندگی زناشویی بهترین نعمته اما بعضی وقتا به دلایل جور واجور ممکنه همسرتون کم بیاره و آرامش اون دچار اختلال شه …

به گزارش آلامتو و به نقل از مردمون؛ واسه اون روزهایی که همسرتون دیگه قادر به ادامه دادن نیس.

اینجور زن هایی رو همه جا می ببینن: در میوه فروشی، محل کار، زمین بازی یا جلو مدرسه ابتدایی.

زن هایی که اشک های فرزندشون رو از روی صورتشون پاک می کنن، زن هایی که بدون کوچیکترین خودخواهی هر روز رو بدون هیچ چشمداشت تشکر یا تشکر خدمت می کنن، اونایی که کار بیرون و تربیت بچه ها رو همزمان اداره می کنن، زن هایی هم شوهراشون رو می پرستند، زن هایی که حواسشون به خواسته ها و نیازای همه به جز خودشون هست. اونا زن هایی هستن که با آرامش در حال گرداندن جهان ان.

و اگه شما که این مقاله رو می خونید یه زن هستین، منظورمون خود شمائید.

نگاه چشماتون رو عالی می شناسم. می دانم چه معنی داره وقتی همه چیزت رو می دهی و هیچوقت تصور نمی کنی که کافی بوده. می دانم چه حسی داره وقتی بیدار شی و به این فکر کنی که تا آخر روز رو با این حجم کار چیجوری باید سپری کنی. فقط باید بدونین که شما تنها نیستین.

شوهرها با شما هستم. ما به شما نیاز داریم. ما می دانیم که نمی توانیم راه زندگی رو به تنها طی کنیم. وقتی بیفتیم، به شما نیاز داریم که بلندمون کرده و کمکمون کنین که سر پا بایستیم. به شما نیاز داریم که اشک رو از روی گونه هامون پاک کنین و اونقدر سفت در آغوشمان بگیرین که دیگه حتی نفس کشیدن برامون سخت شه. به شما نیاز داریم که قوتی تحمل کردن زندگی سخت شد، آراممان کنین.

شاید واسه مردها سخت باشه که بدونن چه باید بکنن. می دانم که بعضی وقتا پیدا کردن جملات درست کار سختی می شه. ما می خواهیم به شما کمک کنیم که کمکمون کنین.

به خاطر همین از زنان سراسر دنیا خواستم که تصورشون رو درمورد اینکه چیجوری شوهراشون می تونن در زمان های سختی و استرس کمکشون کنن، بگن. امیدوارم که این ایده ها واسه شمام به درد بخور باشه.

 1. از مسئولیت های اون بدونین.

چه همسرتون سر کار بره و چه خونه دار باشه، می دونین که روزش رو چیجوری سپری می کنه؟ اگه نمی دونین از اون سوال کنین. برنامه کاری روزانه اون مطمئناً پر از انبوه کارایی فرای زمان و انرژی اونه. حواستون به نیازای اون باشه و ازخودگذشتگی هاش رو قدردان باشین.

 1. قبل از عصبانی شدن خودتون رو وارد جریان کنین.

بهترین زمان واسه کمک کردن به همسرتون همین الانه. نباید منتظر بشینین که ناامید و ضایع و خیت و درهم شکسته شه تا به دادش برسین.

 1. شرکت کننده ای فعال باشین.

واسه بچه دار شدن به دو نفر نیازه. واسه خوب بودن یه ازدواج هم به مشارکت هر دو نفر نیازه. اداره خونه هم دو نفر می خواهد. تلاش کنین در هر مرحله از زندگی خونواده اید فعال باشین. کار کردن سخته ولی وضعیت کاری تون به شما این اجازه رو نمی دهد که از بار مسئولیت های خونه شونِه خالی کنین.

 1. تلاش نکنین مشکلاتش رو حل کنین.

فقط گوش کنین. این تنها کاریه که لازمه انجام بدین. و اگه بخواد راه حلی براش پیدا کنین، مطمئن باشین که خودش از شما می خواهد.

 1. در آغوشش بگیرین.

بچه ها رو به کاری سرگرم کنین و بعد همسرتون رو در آغوش بگیرین و به اون بگید که چقدر دوستش دارین. اون رو محکم در آغوش بگیرین و بذارین اگه خواست در آغوشتان گریه کنه.

 1. بذارین تا وقتی که می خواهد براتون حرف بزنه.

بعضی وقتا اوقات بهترین راه واسه انگیزه پیدا کردن دوباره یه زن اینه که همه افکارش رو بیرون بریزه. بذارین همسرتون درمورد احساسات و مشکلات خود با شما حرف بزنه. با اون همدلی کنین. خوب به حرف هاش گوش دهیداز اون سوال کنین و به طور کاملً فعالانه با اون گفتگو کنین.

 1. شریکش باشین.

ازدواج یعنی شریک شدن یه زندگی با هم. یعنی به دوش کشیدن سختی های زندگی همدیگه. یعنی گریه کردن با هم، خندیدن با هم. یعنی پشتیبانی کردن از همدیگه در مواقع سختی. ازدواج یعنی دوست، پشتیبان و عاشق هم بودن. شما فقط دو آدم که با هم زندگی می کنن نیستین، شما یه اتحاد قشنگتر از دو انسانی هستین که می خواهند تا آخر عمر همدیگه رو دوست داشته باشن.

 1. به اون امید بدین.

تشویقش کنین. به اون بگید که چه ویژگی هاش رو دوست دارین. کاری کنین نقاط مثبت رو هر موقعیتی ببینه. وقتی ناامید و خسته س، به اون امید و انگیزه ی دوباره بدید.

 1. به درد بخور باشین.

عادت کنین همیشه چشمتون به دور و بر خونه باشه تا چیزی که نیاز به تعمیر داره رو درست کنین. ظرف شویی پر از ظرفه؟ لازمه سگتان رو واسه پیاده روی بیرون ببرین؟ لامپ های لوستر سوخته س؟ نباید صبر کنین تا همسرتون به شما بگه، خودتون زودتر دست به کار شید!

 1. بذارین یه روز رو فقط مختص خودش داشته باشه.

هیچی بیشتر از یه مانیکور، پدیکور، اصلاح موها، ماساژ و یه لباس جدید به خانوم ها حس خوب نمی دهد. بذارین یه روز دیرتر از خواب بیدار شه، یه حموم داغ بکنه و تا آخر روز رو فقط به کارایی که خودش دوست داره بگذرونه. از اون پشتیبانی کنین و تلاش کنین کارای روزانه اش رو اون روز به گردن بگیرین تا اون بتونه بدون نگرانی به خودش برسه.

 1. براش دعا کنین.

درست قبل از خواب، با هم کنار تختتون زانو بزنین و دست در دست های همدیگه دعا کنین. به خدا بگید چقدر همسرتون رو دوست دارین و بذارین بدونه که چه چیزایی رو در اون تشویق می کنین. از خدا کمک بخواین. از اون بخواین که نشونتون دهد که چیجوری می تونه همسر بهتری باشین و از خدا واسه همسرتون آرامش بخواین.

 1. از اون سوال کنین که چیجوری می تونید به اون کمک کنین.

همسرتون می دونه که شما واسه کمک کردن به اون چه می تونید بکنین. مطمئن باشین خیلی بیشتر از چیزی که فکر می کنین خوشحال می شه. چون می دونین به چه دلیل؟ اون هم شما رو خیلی دوست داره و هر روز واسه کمک هایی که به اون می کنین قدردانتان هستش.

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

چیزایی که نباید به همسر گفت

زناشویی مردمون چیجوری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *