چگونه الکتریسیته مو را از بین ببریم؟

بازم زمستون. فصلی جادویی از سال که نسیمای پاییزی تبدیل به ابرهای مه آلودی می شن که در آسمون خاکستری رنگ، غوطه ورند. فصلی که جنگل با قطرات نورانی اشک، در چشمانش، به تابستون چشمک می زنه. فصلی که صبحا تنها کاری که می کنم، گذاشتن یه کلاه بزرگ و بدقواره روی سرم و بیرون رفتن از خونه س. کلاه هایی که همه سرشون می کنن. از شکلای جور واجور و اقسام جور واجور.

الکتریسیته ساکن مو

همه چیز خوبه تا وقتی که من داخل میام و کلاهم رو بر می دارم. یهو تبدیل به یه رسانای الکتریکی کوچیک شده و صدای ترق توروق الکتریسیته، بلند می شه. موهایم بلند شده و به آرومی به سمت سقف به رقص در میان و صدای الکتریسیته در دفتر کار ساکتم به گوش می رسه. خوبه، الکتریسیته رو دوست دارم!

الکتریسیته ساکن در هوای سرد، به خاطر کمبود رطوبت در طول زمستون نسبت به ماه های گرم سال ایجاد می شه. رطوبت، عاملیه که از تجمع بارهای الکتریکی که منتهی به الکتریسیته ساکن می شه، جلوگیری می کنه. به بیان دیگه، هوای سرد احتمال تجربه الکتریسیته ساکن رو در بدنتون یا نزدیک اون بالا می بره. اگه شمام مانند من از دست الکتریسیته ساکن در فصل زمستون خسته شدین، می تونین کارایی واسه جلوگیری از اون انجام بدین.

به هرحال، اگه فرصت کافی واسه راه حلی دراز مدت مانند استفاده بیشتر از نرم کننده رو نداشتید، چیکار می کنین؟ یا اگه سشوار یونی نداشتید چه؟ اگه در تموم مدت موهاتون الکتریسیته دارن و شما از دستشون واقعا خسته شدین چه می کنین؟

باید بگم ناامید نباشین. هنوز امیدی هست دوستان من! این ۵ راه حل جادویی رو امتحان کنین.

۱: با خودتون ورقای خشک کن (dryer sheet) داشته باشین

یه ورق خشک کن رو تا کنین و در کیف خود داشته باشین. در مواقع ضرورت، اونو بیرون آورده و به آرومی روی موها بکشین. دیگه از الکتریسیته خبری نیس! در کمتر از چند ثانیه موها به حالت طبیعی برگشته و علاوه بر این می تونین این محصول رو واسه لباس هاتون هم استفاده کنین. هم اینکه باعث می شه کیفتون هم خوشبو باشه.

۲: از اسپری مو استفاده کنین

یه ژل یا اسپری موی طبیعی و بدون الکل رو روی شونِه یا برس خود بزنین. به آرومی با شونِه اسپری شده، موهای الکتریسیته شده تون رو شونِه کنین. هم اینکه می تونین مقداری اسپری کف دست هاتون زده و به آرومی روی موهاتون بکشین. این یه راه حل بسیار موقتیه، هر چند بعضی از اسپریای مو باعث خشک شدن موها شده و الکتریسیته رو زیاد می کنن.

۳: لوسیون خود رو هم در نظر بگیرین

به اندازه یه سکه کوچیک، مقداری لوسیون کف دستا بمالید. دستای مرطوب خود رو به آرومی روی موها کشیده و با الکتریسیته خداحافظی کنین. این کار باعث می شه موهاتون چرب به نظر برسه، اما راه حل خوبی واسه مقابله با الکتریسیته ساکن موه. اگه از این نظر مشکلی ندارین و موهاتون زیاد چرب نیس، قبل از مالیدن دستا روی سر، از لوسیون بیشتری استفاده کنین.

۴: کلاه ۱۰۰ درصد پشمی بذارین

اگه کلاه دستبافی که منحصرا با عشق واسه شما بافته شده ندارین، برچسب داخل کلاه خود رو نگاه کنین. جنس کلاهتان اکریلیک یا پلی استره؟ یا کرک؟ (یه اشتباه واقعی!) اگه اینطور باشه باید به تموم مغازهایی که لباس زمستانه میفروشن سر بزنین، و کلاهی رو که ۱۰۰ در صد پشمی یا پنبه ایه انتخاب کنین.  الیاف طبیعی نسبت به الیاف مصنوعی، کمتر باعث ایجاد الکتریسیته ساکن می شن.

۵: شستشو با آب ولرم و خشک کردن موها در برابر هوا

موقع شستشوی موها و مصرف نرم کننده، موها رو با آب ولرم آب کشی کرده و تلاش کنین با جریان هوای طبیعی، اونو خشک کنین. آب داغ، موهای شما رو خشک می کنه و منتهی به الکتریسیته بیشتر موها شده و سشوار هم شرایط رو بدتر می کنه. یادتون باشه که گرما، بهترین دوست الکتریسیته ساکنه. آبکشی با آب ولرم، مخصوصا با جدا از حالتی که گرما به موها میده، به شما کمک می کنه که موهایی بدون الکتریسیته داشته باشین.

بهترین محافظ اشعه UV در رژیم غذایی چیه؟

راهنمای انتخاب برس مناسب موی شما

سرخاب سفیداب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *