چه کتابی بخوانیم؟ ۲۰ کتاب ارزشمندی که باید خواند

چه کتابی بخوانیم؟ ۲۰ کتاب ارزشمندی که باید خواند

پیدا کردن کتابایی که ارزش خوندن داشته باشن کار سختی نیس و مسئله اصلی خوندن کتابه.

کتاب خوانی فضیلتیه که امروزه خیلی ها از اون محروم هستن. اما به اون دسته از آدمایی که قصد پیشرفت در زندگی دارن، پیشنهاد می شه این کتاب ها رو از دست ندن.

به گزارش آلامتو به نقل از زومیت؛ کتاب دانایی و خردی واسه خوانندگان به ارمغان می آورد که اگه بخوایم خودمون اون رو به دست بیار، باید سال ها عمرمون رو تلف کنیم. بین سن ۲۰ تا ۳۰ سالگی، همه ی ما درگیری های زیادی پشت سر می گذاریم و شک ها و دودلی های زیادی داریم. در زیر ۲۰ کتاب رو معرفی می کنیم که راه زندگی شما رو روشن تر، امید بخش تر و راحت تر می کنن.

ترسو: بسته شدن شکاف بین شغل روزانه و شغل رؤیایی – جون اکاف

آدم بی وفا

جون اکاف از راه آموختن و تجربه، ما رو به سفری می برد که در طول اون، شغل فعلی منفور شما به شغل رؤیایی تون تبدیل می شه. اکاف به ما می آموزد که خیلی سریع یا خیلی دیر چیزی رو رها نکنیم و این راه درست زندگیه.

ترسو، کتابی بسیار باحال و به درد بخور واسه اون دسته افرادیه که می خواهند در زندگی جهش کنن و رؤیاهای خود رو به واقعیت تبدیل کنن.

قدرت عادت – چارلز داهیگ

ناشر این کتاب چارلز داهیگ با به کار گیری یه سری تحقیقات علمی با جزئیات دقیق بیان می کنه که عادات چیجوری ایجاد می شن و چیجوریه که ما نمی توانیم در زندگی و کسب وکار عادات رو کنار بذاریم و از این روش عشق به کارش رو بیان می کنه.

قدرت عادت یه کتاب عالی واسه افرادیه که می خوان عادات بد خود رو کنار بذارن و عادات بهتری جانشین اون ها کنن تا به موفقیت برسن.

کار پول و تغییر – دیو رمزی

بازسازی پول

بیشتر از ۲۰ ساله که دیو رمزی مشاور مالی شخصی و گوینده ی رادیو، مشاوره های فوق العاده ی خود رو به صورت یه راهنمای ساده و راحت در اختیار مردم قرار می دهد. قدم های کوچیک و ساده ی ایشون واسه ایجاد یه سرمایه ی اضطراری واسه روز نکنه، به طور کامل رایگان در اختیار مردم قرار گرفته ان.

مرزها: چه موقع بگیم بله و چیجوری بگیم نه تا کنترل زندگی خود رو به دست بگیریم – هنری کلاود و جون تاونسند

مرزها

با آدمایی که در حریم شخصی شما فضولی می کنن مشکل دارین؟ اگه خواهان کمک احساسی، فیزیکی یا ذهنی هستین، کتاب مرزها همون چیزیه که نیاز دارین.

ناشران این کتاب هنری کلاود و جون تاونسند واسه شما طرح و نقشه ای ارائه میدن تا بتونین در هر قسمت از زندگی خود که می خواهید، مرز مشخصی بذارین.

کار و کاسبی ۱۰۰ دلاری – کریس گویلباو

کار و کاسبی ۱۰۰ دلاری

کریس گویلباو هم شباهت زیادی به تیم فریز داره و یه نویسنده ی جهانگرده. در کتاب کار و کاسبی ۱۰۰ دلاری، ناشر پشت سر هم نمونه هایی از آدمایی که کار خود رو با سرمایه ی کم شروع کردن و اون رو به یه کسب وکار بزرگ تبدیل کردن ارائه می دهد.

این کتاب یه منبع الهام عالی واسه اون دسته افرادیه که می خواهند یه کسب وکار جانبی شروع کنن.

کارتون رو انجام بدین – استیون پرسفیلد

پرسفیلد بیشتر به خاطر سبک نویسندگی تخیلی اش(افسانه ی بگر ونس) و اولین کتابش در مورد کار(جنگ هنر) معروفه و ما رو راهنمایی می کنه تا هر چیزی که لازمه واسه انجام هر پروژه ای که می تونه به درد بخور باشه، انجام بدیم. یه کتاب کوتاه و ساده، «کارتون رو انجام بدین» باوجود اینکه خیلی ساده است واسه اون دسته آدمایی که مدت ها هستش کاری خارج از علاقه و توان خود انجام میدن یه منبع الهام بزرگه.

پرسفیلد می نویسد:

مقابل ترس، عشق قرار داره – عشق به رقابت، عشق به کار، اشتیاق و لذت محض واسه مبادرت به رسیدن به رؤیاهایمان و اینکه ببینیم اصلا شدنیه یا نه.

هدیه ی مسافر: هفت تصمیم که موفقیت شخصی شما رو تعیین می کنن – اندی اندروز

هدیه مسافر

اندی اندروز پس از اینکه ۵۰ انتشاراتی دست رد به سینه اش زدن، در آخر این کتاب رو در سال ۲۰۰۵ منتشر کرد. این کتاب به صورت تخیلی نوشته شده، اما یه کتاب انگیزشی و تاریخی است؛ داستان در مورد دیوید ۴۶ ساله س که بعدِ از دست دادن شغلش یه تصادف وحشتناک می کنه. دیوید وقتی در بیمارستان و در حالت اغماه، به زمان گذشته سفر می کنه و با لینکلن، ترومن و ۵ نفر دیگه از رهبران بزرگ تاریخ دیدار می کنه.

اندروز می نویسد:

اونایی که به اهداف و آرزو های من معترض هستن؛ هدف والایی رو که قصد رسیدن به اون دارم، درک نمی کنن.

برونین: حقیقت اعجاب انگیز در مورد چیزی که موجب انگیزه ما می شه – دنیل پینک

برونین

دنیل پینک به ما نشون می دهد در قرن ۲۱ علم و کسب وکار در بخش های متفاوتی قرار دارن. علم به ما نشون می دهد در حال حرکت و پیشرفت به سمت اون طرف سبک و روش های مدیریت(محرک ۲.۰) و به سمت اختیار و انگیزه خود هستیم و اینجا هستش که کارمندان همه کار خود رو باهدف، تسلط و به طور کامل حرفه ای انجام میدن(محرک ۳.۰).

این کتاب کمک بزرگی واسه اون دسته افرادیه که تلاش دارن هدف ما رو بفهمن.

تئوری ضرورت و پیشرفت – گرگ مک کیون

تئوری ضرورت و پیشرفت

هر چی کمتر، بهتر؛ همین. این روشی عالی است که گرگ مک کیون مورد استفاده قرار می دهد و فیلتری واسه انتخاب کارهاییه که در زندگی خود انجام می بدیم. اگه انتخابی که قراره انجام بدین، نمره ای بین ۹ یا ۱۰ نداره (۱۰ چیزیه که حتما باید انجام بدین)، پس اون کار رو انجام ندین.

من خیلی زیاد پیشنهاد می کنم واسه جمع وجور کردن زندگی خود و ایجاد یه نظم و ترتیب مناسب تو کاراتون حتما این کتاب رو بخونین.

۴۸ روز مونده تا کاری که عاشقین – دن میلر

مشاور شغلی و ناشر، دن میلر، یکی از معتقدان سرسختیه که مردم رو به درک اینکه همه دارای مهارت ها، توانایی ها و شوق و استعداد هایی هستن، وا می داره. این کتاب به ما کمک می کنه بفهمیم که راه منتهی به خوشبختی همون راه پیدا کردن یه کار عالی و سودده س. ۸۵٪ پروسه جستجوی شغل مبنی بر درک و فهمتان از خودتونه و ۱۵٪ دیگه پیدا کردن شغلیه که واسه شما مناسب باشه.

این کتاب به شما کمک می کنه شغل مناسب خود رو پیدا کنین و به این صورت در هزاران دلار هزینه ی وام های دانشجویی ناخواسته صرفه جویی کنین.

هفته ی کاری ۴ ساعته – تیم فریز

هفته کاری ۴ ساعته

اصل این کتاب در سال ۲۰۰۹ منتشر شد و تیم فریز کسب وکار سبک زندگی رو به جهان معرفی کرد. فریز بعد از اینکه در سفرش به اسپانیا دچار حمله ی اضطراب شدید شد، چگونگی ی ایجاد کسب وکاری رو معرفی کرد که می توان اون رو در هر جای دنیا اداره کرد. علاوه بر این، ایشون نشون داد چیجوری می توان در شهرهای دور و بر دنیا به خوبی زندگی کرد.

با اینکه من نمی گویم چیزی که تیم انجام داد واسه همه مناسبه، اما طرح ها و ایده های اون ارزش خوندن دارن.

آبی مثل آرامش – دونالد میلر

آبی مثل آرامش

در این کتاب مسیحی، دونالد میلر ما رو در سفر باحال خود در راه پیدا کردن اعتقادش به مسیح همراه می کنه، دونالد از وقتی علم آموز بود، در اواخر دوران نوجوونی اش و اوایل سن ۲۰ سالگی، توجه و علاقه اش به پیدا کردن باور در شهری که مشهور به بی دینیه (پورتلند) جلب شد.

سبک نویسندگی صحبت ای دونالد باعث شده این کتاب واسه هر شخصی که می خواد راه باور رو طی کنه؛ باحال و لذت بخش باشه.

چیجوری دوست پیدا کنیم و بر مردم تاثیر بذاریم – دیل کارنگی

چیجوری دوست پیدا کنیم

این کتاب «کمک به خود» سنتی از سال ۱۹۳۰ تا الان منتشر شده. این کتاب براساس درس های کارنگی از مصاحبه های انجام شده با غول ها دنیای کسب وکار اون روز (از جمله اندرو کارنگی و توماس ادیسون) نوشته شد. این مؤلف روش هایی رو واسه بیشترین حد سازی پتانسیل از راه درک چگونگی رفتار و تقابل با بقیه معرفی کرده.

این کتاب با اینکه بیشتر از ۷۰ سال پیش نوشته شده، اما واسه دنیای امروز هم صدق می کنه.

اتوبوس انرژی – جون گوردون

اتوبوس انرژی

این کتاب با سبک علمی تخیلی الهام بخشی نوشته شده. این کتاب فوق العاده، در مورد اوقات و روزای سخت یه رهبر تیم بازاریابیه که نزدیکه شغلش رو از دست بده. پس مجبور می شه سوار اتوبوس انرژی شه، چون اتومبیلش نیاز به یه تعمیر بلندمدت داره. در این سفر، نویسنده ی ما ۱۰ قانون ایجاد لذت و انرژی مثبت در کار و زندگی خانوادگی اش رو یاد می گیرد.

این یه کتاب سریع و قوی واسه هر شخصیه که می خواد موقعیت فعلی خود رو به یه موقعیت مثبت تبدیل کنه.

جستجوی آدم واسه معنا و دلیل – ویکتور فرانکل

جستجو

فرانکل پس از نجات پیدا کردن از ۴ کمپ مرگ نازی ها و مشاهده ی مرگ تعداد خیلی از اعضای خونواده اش، تبدیل به یه روان دکتر شد. ایشون با این نظریه ی فروید که بیان می کنه روح آدمی فقط لذت رو می طلبد، مخالف بود، فرانکل ادعا کرد چیزی که واقعا آدم در جستجوی اون هستش، معنا و معنی و دلیل زندگی اونه.

با اینکه کمی به زمان گذشته برمیگرده؛ اما جستجو واسه معنا و دلیل، ارزش خوندن داره.

بزرگترین فروشنده ی جهان – اوگ ماندینو

اجازه ندین تیتر کتاب شما رو بترسونه. این کتاب، با اینکه به فروش و فروشندگی هم مربوط می شه؛ اما بیشتر در مورد زندگی یه سر پیشخدمته.

بزرگترین فروشنده یه کتاب کوتاهه؛ اما شما رو به ذوق و شوق و خوشحالی می آورد.

اعترافات یه شوهر افتضاح: درس های یه مربی تنبل – خوب پاولیدیس

اعترافات

درسته امروزه خیلی ها دیگه به شوهر شدن فکر نمی کنن؛ اما خوب پاولیدیس در این کتاب داستانش رو در مورد تبدیل شدن از یه فرد خودآزار به یه شوهر دوست داشتنی تعریف می کنه.

ساکت: قدرت خودمون گرایان در جهانی که نمی تونه سکوت کنه – سوزان کاین

ساکت

این کتابیه که همه باید بخونن تا بفهمن به چه دلیل وقتی با یه گروه از مردم صحبت می کنن، احساس خستگی به اون ها دست می دهد. از راه تحقیقات روانشناسی و عصب شناسی، سوزان کایل به زیبایی هرچه تموم تر توضیح می دهد چیجوری یه سوم از ما (خودمون داران) باید با بقیه ی افراد برون گرا تطبیق یابیم.

نتیجه

اگه هر سال بیشتر از یه کتاب بخونین، از توده ی مردم بسیار جلوتر هستین. وقتی رو صرف خوندن هر کدوم از این کتاب های عالی کنین. بعد چیزی که رو که می آموزید به کار ببندین. مطمئن باشین از نتیجه ی اون حیرت می کنین.

فواید خوندن رمان چیه؟

امتیازات خوندن کتاب واسه افزایش طول عمر

خبرهای داغ روز زومیت موفقیت کتاب