چه کسی در کنفرانس حسن روحانی شعار سر داد؟+ عکس

اولین نشست خبری رئیس جمهور منتخب مردم با رسانه های گروهی حاشیه هایی به همراه داشت که از جمله اون می توان به حضور محمد نهاوندیان برنامه ریز اقتصادی علی اکبر ولایتی از رقبای روحانی در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری در این نشست و تلاش عنصر جریان انحرافی واسه بر هم زدن اولین نشست خبری رئیس جمهور منتخب اشاره کرد. در این مراسم چهره هایی مثل محمدرضا نعمت زاده، محمد باقر نوبخت، محمد نهاوندیان، محمود واعظی، حجت الاسلام علی عسگری، محمد سلطانی فر، عبدالحسین مختاباد، یاسر هاشمی، حسین فریدون، محمد رضا صادق، یدالله خانجانی و بچه محسن هاشمی حضور داشتن.

قبل از ترک نشست خبری از طرف روحانی، یکی از آدمایی که قبلا موقع ثبت نام کاندیداها در وزارت کشور از همراهان اسفندیار رحیم مشایی و طرفدار ایشون بود و در پشتیبانی از مشایی با خبرنگاران اصولگرا و مخالف مشایی در ستاد انتخابات کشور درگیر شده بود فریاد «روحانی یادت باشه میرحسین باید باشه» سر داد و تلاش کرد به سرعت سالن رو ترک کنه، ایشون که خود رو خبرنگار یه مجله پتروشیمی معرفی کرده بود با عکس العمل خبرنگاران مواجه شد و همه اون رو عامل جریان انحرافی واسه بر هم زدن اولین نشست خبری رئیس جمهور منتخب مردم معرفی خوندن.

این تصویر رو سایت قانون منتشر کرده

سایت قانون هم در درباره حاشیه های نشست خبری روحانی نوشت: روزهایی که واسه پوشش خبری روزای داغ ثبت نام انتخابات در وزارت کشور حاضر شده بودیم اونقدر دوستی میان اصحاب رسانه بالا بود که بچه ها چهره های یه دیگه رو به خاطر سپرده بودن. روز آخر که جوانفکر و مشائی واسه ثبت نام حضور پیدا کرده بودن از صبح اون روز چهره جدیدی در میان ما پیدا شده بود که واسه هممون ناشناس بود و هیچ نشانی از مشخصات یه خبرنگار نداشت.

شعار دهنده حامی مشائی و جوانفکر!

این داستان ادامه داشت تا جاییکه جوانفکر بعد از ثبت نام در انتخابات، پشت تریبون رفت و خبرنگاران ایشون رو به نقد کشیدن. وقتی که یکی از خبرنگاران دلسوز خطاب به جوانفکر که خود رو از اهالی رسانه می دونست، فریاد زد “ما از شما بیزاری می جوییم” اون فرد بی هویت که از صبح در میان خبرنگاران با چراغ خاموش حرکت می کرد، با چهره ای برافروخته و صدایی بلند خطاب به اصحاب رسانه فریاد کرد: از طرف ما حرف نزنین و حرف خودتون رو بزنین. داستان بازم ادامه داشت و پیش می رفت. تا وقتی که مشائی واسه ثبت نام اومد و همون فرد بی هویت به تشویق کردن و هورا مشغول شد. مشایی اومد و رفت. قدیری ابیانه که از مخالفان سیاست مشائی بود و ناگفته هایی بریا رو کردن اسرار مشائی داشت پشت تریبون رفت و در جایگاه یکی از نامزدها که از حق سخنرانی بهره مند بودن شروع به صحبت کرد.

ایشون در حال نقد مشائی بود که کم کم وزرات کشور صدا و نور ایشون رو قطع کرد و در آخر هم شخصی از طرفداران مشائی با حمله به سمت ابیانه و شکستن میکروفن های خبرنگاران مانع از افشای حقیقت شد. فرد مهاجم به سرعت محل رو ترک کرد و خبرنگارانی که متضرر شده بودن و میکروفن هاشون شکست به دنبال ایشون رفتن ولی این وسط همون فرد بی هویتی که از صبح در ستاد انتخابات می پرید با خبرنگاران دست به یقه شد. اون روز با وساطت حراست وزارت کشور تموم شد و رفت.

طرفداران انحراف مخالفان میونه روی

روزگار در گذر بود تا مردم ایران حماسه آفریدند و پای صندوق رفتن. رئیس جمهور منتخب، حسن روحانی انتخاب شد. حسن روحانی بعد از تجدید پیمان با امام راحل و مقام عظمای ولایت به میان خبرنگاران اومد تا به سوالات اون ها جواب دهد. از فارس، ایسنا و کیهان گرفتته تا بی بی سی و ان بی سی و الجزیره سوال کردن. همه چیز آروم بود تا اون بی هویتی که روزای ثبت نام رو به هم ریخته بود دوباره سر و کله اش پیدا شد. ایشون که خود رو خبرنگار رسانه های بی هویت تر از خودش معرفی کرده بود و وارد نشست خبری شده بود در میان روند آروم نشست شروع به سر و صدا کرد. فرد مورد نظر بدون نوبت و اجازه از بین حضارخطاب به رئیس جمهور منتخب مردم فریاد کرد: «شما به خاطر این شعار های ما که سر دادیم و گفتیم: روحانی یادت باشه میر حسین باید باشه. رئیس جمهور شدید و باید به قولتون عمل کنین.»

درایت روحانی

روحانی بی توجه به فرد نامعلوم به نشست ادامه داد و مسئول نوبت دهی به خبرنگاران خطاب به اون گفت: اگه شما سوالی دارین بیاد پشت تریبون و از اینجا بگید. واسه یه مدت فرد بی هویت که در ستاد انتخابات از مشایی و جوانفکر طرفداری می کرد ساکت موند و باز با چراغ خاموش به سمت تریبون رفت. لحظات آخر نشست خبری بود که با جنجال شروع به فریاد کرد که: نمی گذارن حرف بزنم، وقتی این ها نمی خواهند من که نمی توانم کاسه داغتر از آش شوم. در همین نزدیک بود که فریاد سر داد: روحانی یادت باشه میرحسین باید باشه و بعد با ضربه زدن به خبرنگاران که در صف بودن با دستپاچگی محل رو ترک و فرار کرد.

noindex

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *