چگونه آرایشی جذاب داشته باشیم؟

شما از اون دسته آدمایی هستین که از دیدن تصویر خود در آینه حال می کنین؟ قبول دارم که جواب دادن به این سوال کمی مشکله؛ چون بسته به حال و هوا و وضعیتی که در اون قرار داریم ممکنه احساسات و نظرات متفاوتی نسبت به تصویر خود در آینه داشته باشیم.

مثلا من تو یه روز خوب، با عشق به چهره خودم در آینه نگاه می کنم و از دیدن چشمون مشکی و موهای پر پشت خودم و چال گونه ام به هنگام خندیدن حال می کنم. برعکس، ممکنه تو یه روز بد با این حس به خودم نگاه کنم که چه میشد اگه می تونستم بلایی سر این لبهای بیریخت بیارم و ای کاش قوز بینی ام کمی کوچکتر بود و صورتم فقط کمی گرد تر بود.

در روزای بدی مثل این روز شاید اسرار آرایش بتونن به ما کمک کنن. مهم نیس که چه عیبی در صورت خود می بینین، چون که اینجا ترفندهایی هست که می تونین این عیوب رو رفع کنین.

‏Lana Krizki مربی آکادمی میک آپ توضیح میده که چیجوری با روشن کردن و تیره کردن می تونیم ظاهر بینی و گونه ها رو تغییر بدیم. اینجوری خیلی راحت میشه ظاهر یه صورت تپل رو با کمی تغییر به یه صورت لاغر و قشنگتر تبدیل کنیم.

Makeup-Secret-Every-Woman-Needs-to-Know-salemzi-2012082.jpeg

‏Krizki هم اینکه در مورد رازهایی صحبت می کنه که در زمانهایی که با این جوری درگیریای ذهنی در مورد چهره خود مواجهم در خلاص شدن از این حالات به خود کمک کنیم. اون هم اینکه گفت که هنرپیشها هم از این حقهای گریم واسه بزرگتر یا کوچکتر نشون دادن خصوصیتهای شخصیتی که قراره بازی کنن استفاده می کنن.

۱. آرایش صورتهای گرد:

1-Makeup-Secret-Every-Woman-Needs-to-Know-salemzi-2012082.jpg

قدم اول – این قسمت از صورت رو -برابر تصویر میانی- سایه بزنین: زیر استخون گونه، در امتداد خط فک، شقیقها، دو طرف و نوک بینی و چینهای دور چشم.

قدم دوم – این بخشها رو روشن تر کنین: استخون زیر ابروها، پلکها، پل بینی و روی استخون گونه ها.

این نکات واسه اینه که توجه به مرکز صورت جلب شده و خطوط فک و گردی صورت کمتر دیده شه.

۲. آرایش صورتهای مربع:

2-Makeup-Secret-Every-Woman-Needs-to-Know-salemzi-2012082.jpg

قدم اول – این قسمت از صورت رو -که در تصویر وسط مشخصه- تیره تر کنین: زیر استخون گونه و دور و بر استخون فک (به چانه کاری نداشته باشین)، شقیقها، دو طرف بینی، نوک بینی و بالای پلک.

قدم دوم – این بخشها رو روشن کنین: پل بینی، بالای استخوانهای گونه و مرکز پیشونی.

۳. آرایش صورتهای قلبی شکل:

3-Makeup-Secret-Every-Woman-Needs-to-Know-salemzi-2012082.jpg

قدم اول – اول با برس زیرسازی شروع کنین و به قول معروف کمی صورتتون رو بتونه کاری کنین (به قول Napoleon Perdis مدیر آکادمی: «بتونه کاری صورت جرم نیس» و Krizki باور داره که این کار باعث می شه پوست صورتتون در آخر آرایش بسیار صاف و طبیعی تر به نظر برسه).

قدم دوم – از سایه ای که یه یا دو درجه از پوست طبیعی خودتون تیره تر باشه استفاده کنین و اونو دقیقاً زیر استخون گونه و روی شقیقها بمالید.

نکته: واسه اینکه مطمئن شید دقیقاً کجای استخون گونه رو باید سایه بزنین، بخش تراگوس گوش (لبه بخش مرکزی گوش) خود رو پیدا کنین و از اون نقطه با زاویه ای به سمت پائین حرکت کنین.

قدم سوم – دو طرف بینی، زیر نوک بینی و روی پلک رو سایه بزنین. Krizki میگه واسه سایه زدن بهتره از انگشتان خود استفاده کنیم چون که گرمای دست موجب گرم شدن سایه شده و باعث می شه بهتر روی پوست بشینه.

قدم چهارم – از سایه ای که دو درجه از پوست شما روشن تر باشه روی این بخشا استفاده کنین: پل بینی، بالای استخون گونه ها، چانه ( تا کمی گرد تر به نظر برسه)، بالای لبها (تا لبها بزرگ تر به چشم بیان) و در امتداد استخون فک.

نکته: مراقب باشین استخوانهای گونه رو زیاد روشن نکنین چون وقتی که لبخند می زنید این بخش بیشتر از بقیه اجزای صورت به چشم میاد.

۴. آرایش صورتهای تخم مرغی شکل:

4-Makeup-Secret-Every-Woman-Needs-to-Know-salemzi-2012082.jpg

قدم اول – زیر استخوانای گونه رو تیره تر کنین.

نکته: وقتی که استخون گونه رو سایه می زنید مراقب باشین سایه تا جایی کشیده شه که انتهای اون از انتهای ابرو بالاتر نرفته باشه.

قدم دوم – دو طرف بینی رو تیره تر و روی بینی رو روشن تر کنین.

نکته: اگه بینی بلندی دارین و می خواید اون رو کوتاه تر جلوه بدید، فقط پل بینی خود رو روشن تر کنین نه همه روی بینی.

قدم سوم – این بخشا رو روشن تر کنین: بالای لب، بالای استخون گونه و بالای پلک.

قدم چهارم – رژ گونه رو دقیقاً بین بخش تیره و بخشی از گونه که روشن شده بمالید.

چیجوری در پیری هم جوون به نظر برسیم؟

چیجوری با آرایش جوون شیم؟

آرایش صورت سالم زی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *