چگونه از نظر روانی قوی باشیم؟

چگونه از نظر روانی قوی باشیم؟

قوی بودن از نظر روانی

به گزارش آلامتو به نقل از آی بانو؛ آدمایی که دارای روحیه قوی هستن عادات سالمی هم دارن. اونا احساسات ، افکار و رفتار خود رو طوری تحتِ کنترل می گیرن که منتهی به موفقیت اونا در زندگی می شه. به این نکاتی که این افراد رعایت می کنن توجه کنین تا شما هم بتونین از دید روانی قوی تر شید.

۱۳ کاری که افراد باروحیه قوی انجام نمی دن:

 1. اونا معمولا وقتشون رو با بیان تاسف به حال خود تلف نمی کنن.

این افراد معمولا نمی شینن تا بخاطر شرایط نامساعد و یا چگونگی برخورد بقیه با خود احساس تاسف کنن. درعوض، مسئولیت کلیه کارای خود رو برعهده گرفته و این رو به طور کامل درک می کنن که زندگی همیشه راحت و منصف نیس.

 1. اونا اختیار قدرت خود رو از کف نمی دن.

اونا اجازه نمی دن که بقیه کنترلشان کنن و نمی ذارن تحت سلطه بقیه باشن. اونا جمله هایی مثل ” احساس خوبی به رئیسم ندارم ” رو نمی گن واسه اینکه می دونن احساسات خود رو تحتِ کنترل دارن و این اختیار رو دارن که چیجوری به احساس خود عکس العمل نشون بدن.

 1. اونا از انعطاف پذیربودن خجالت نمی کشن.

افراد قوی از تغییرات نمی ترسن هم اینکه از تغییرات مثبت استقبال کرده و دوست دارن منعطف باشن. اونا می دونن که تغییر پیشگیری ناپذیره و باور دارن که استعدادهای خود رو باید با تغییرات وفق بدن.

 1. اونا انرژی خود رو روی مسائلی که خارج از کنترلشان باشه هدر نمی دن.

شما معمولا نمی ببینن که این ادما از ترافیک و یا به خاطر گم شدن چمدون شکایت کنن. عوضش، تمرکزشون روی چیزهاییه که توسط خودشون قابل کنترل باشه. اونا می دونن که بعضی وقتها تنها چیز قابل کنترل ، نگاه خود اوناس.

 1. اونا احتیاجی نمی بینن که همیشه موافق بقیه باشن.

این افراد قوی می دونن که احتیاجی نیس همیشه پذیرای رای بقیه باشن. از ” نه” گفتن و یا در مواقع ضرورت مخالفت کردن با بقیه هول و هراسی ندارن . اونا واسه عادل بودن و مهربون بودن تلاش می کنن اما می تونن در وقتی که بقیه باعث ناراحتی می شن ،اونا رو کنترل کنن.

 1. اونا از خطرات پیش بینی شده هول و هراسی ندارن.

اونا معمولا به آب و آتیش نمی زنن و کارای احمقانه نمی کنن اما درمورد نتیجه های پیش بینی شده بی پروا هستن. این افراد قبل از تصمیم گیریای بزرگ در مورد اون به طور کامل بررسی و تموم حولوحوش اونو سبک و سنگین می کنن و قبل اینکه اقدامی بکنن همه جنبه های بالقوه کار رو در نظر می گیرن.

 1. اونا به گذشته نمی چسبن.

اونا حسرت گذشته رو نمی خورن و آرزو نمی کنن که ای کاش شرایط فرق می کرد. اونا با به کار گیری اتفاقات گذشته به تجربیات و دونسته های خود اضافه می کنن. در هر صورت، اونا تجربیات تلخ رو معمولا فراموش نکرده و واسه روزای باشکوه خیالبافی نمی کنن. درعوض در زمان حال زندگی کرده و واسه آینده خود برنامه ریزی می کنن.

 1. اونا معمولا یه اشتباه رو بارها تکرار نمی کنن.

این افراد مسولیت کارا و رفتاراشون رو به طور کامل برعهده گرفته و از اشتباهات خود درس می گیرن. در نتیجه، یه اشتباه رو بارها تکرار نمی کنن. هم اینکه با به کار گیری تجربه حاصل از اشتباه در آینده تصمیمات بهتری می گیرن.

 1. اونا از موفقیت بقیه بیزار نیستن.

این افراد موفقیت بقیه رو جشن می گیرن و به اونا شادباش می گن. اونا حسود نیستن و یا با دیدن موفقیت بقیه احساس باخت نمی کنن. عوضش، به طور کامل می فهمن که موفقیت در اثر تلاش فراوون بدست میاد و دوست دارن که واسه رسیدن به موفقیت سخت تلاش کنن.

 1. اونا با دیدن اولین شکست دست از تلاش نمی کشن.

این افراد شکست رو بهونه ای واسه ترک تلاش نمی بینن. عوضش، شکست رو یه شانس واسه رشد و بهبود می دونن. اونا اونقدر تلاش می کنن تا نتیجه بگیرن.

 1. اونا از تنها بودن هول و هراسی ندارن.

افراد قوی تحمل تنها موندن رو دارن و از سکوت هول و هراسی ندارن. از این هول و هراسی ندارن که با افکارخود تنها باشن و هم اینکه از زمان تنهابودن به صورت به درد بخور استفاده می کنن. از خلوت کردن با خود حال می کنن و واسه سرگرم شدن وابسته به حضور بقیه نیستن و می تونن به تنهایی هم خوشحال باشن.

 1. اونا حس نمی کنن که دنیا به اونا بدهکاره.

این افراد خود رو طلبکار از زندگی نمی دونن. اونا با این تصور بزرگ نمی شن که بقیه باید مراقب اونا باشن و یا دنیا باید چیزی به اونا بده. عوضش ، به دنبال شانسایی براساس شایستگیای فردی خود هستن.

 1. اونا به دنبال نتیجه گیری فوری نیستن.

هرچند این افراد واسه مشاغل جدید و یا بهبود سلامت خود تلاش می کنن اما توقع ندارن که سریع به نتیجه برسن. عوضش، از تواناییا و وقت خود واسه بهترین نتیجه استفاده می کنن و می دونن که ایجاد تغییرات واقعی وقت گیره.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری بر ذهن خود مسلط شیم؟

آی بانو روانشناسی چیجوری