virus ویروس پاپیلوم انسانی

واسه خیلی از مردم رایانه به عنوان یه وسیله سرگرمی و رابطه حساب می شه و به خاطر این امروزه در بیشتر خونه ها رایانه هست و مردم عادی خیلی راحت اون رو مورد استفاده قرار میدن اما در همین دنیای بر اساس رایانه که جذابیت جعبه اسرارآمیز تلویزیون در مقابل جذابیت اینترنت کمرنگ شده، نسل جدید ویروس نویسان متولد شده ان.

به گزارش ایسنا، نوجوانان عاشق رایانه و خرابکاری معمولاً خودشون نویسنده ویروس نیستن، چون تولید یه ویروس نیاز به مهارت و هنر برنامه نویسی داره. عوضش اون ها تیکه برنامه های آماده ای به نام اسکریپت رو به دست می بیارن و اونا رو روی ماشینهای مورد نظرشون اجرا می کنن. به خاطر همین به اونا نوجوانان اسکریپتی هم میگن.

به هر حال، فقط تعداد کمی از افراد واقعاً با استعداد هستن که کمبود های نرم افزارهای عادی رو کشف می کنن و از اون ها سوء استفاده کرده و کدهای فرصت طلب ایجاد می کنن.

این افراد اسکریپت های خود رو در اختیار طرفداران علاقه مند که همون نوجوانان اسکریپتی هستن، قرار میدن. نوجوانان نامبرده این اسکریپت ها رو اجرا کرده و اون ها رو در سطح جامعه گسترش میدن.

دلایلی که پشت ویروس نویسی هست وسعت بزرگی رو می پوشاند، اما باعث تهدیدهای مشترکی می شن. همونجوریکه گفتیم ویروس نویسان، افراد باهوشی هستن و از اینکه رایانه ها رو به انجام کاری که دوست دارن وامی دارن، لذت می برند.

براساس گزارش مرکز امداد و هماهنگی رایانه یی (ماهر)، در طبقه بندی ویروس نویسان سه گروه وجود دارن: ویروس نویسان مدرسه ای یا همون نوجوانان اسکریپتی که به داده های فنی مانند کدهای برنامه یا بررسی سیستم ها علاقه مند هستن.

این گروه علاقه مند به درگیر شدن در تحصیلات عالیه مربوط به علوم رایانه هستن و علاوه بر انتشار تفریحی ویروس ها و اسکریپت ها، معمولاً اطلاعات خود رو در مورد وسایل حفاظت از شبکه مانند فایروال ها و هم اینکه وسایل ضدویروس، به روز نگه می دارن. افراد این گروه به احتمال زیاد در آینده به عنوان کارشناسان امنیتی شرکت ها درمی آیند و به درد بخور واقع می شن.

گروه دوم ویروس نویسانی هستن که به مجرمان شباهت بیش تری دارن. اونا در فضای وب می گردند و واسه اثبات خودشون به سایت ها و نرم افزارهای عادی نفوذ می کنن و موضوع ساز می شن. تازگیا این گروه تعدادشون اضافه شده و این موضوع حالت تفریح رو واسه اون ها داره.

اون ها وسیله خود رو بوسیله روش ها و اسکریپت هایی که از منابع غیرقانونی، مانند وب سایت هایی که به نفوذ و ویروس نویسی تخصیص یافته ان، به دست می بیارن. این افراد واسه جامعه امنیتی امروز موضوع ای جدی حساب می شن.

این مطلب را هم بخوانید :  چه کفشی برای خانم باردار مناسب است؟

گروه سوم مجرمان حرفه یی هستن؛ افراد این گروه بیشتر اهداف مالی دارن. اون ها مهارت دسترسی به سیستم های مورد نفوذ و شناسایی چاله های امنیتی و سوءاستفاده از اون ها و یا آدمایی با این توانایی رو دارن.

براساس این گزارش در فرهنگ ویروس نویسان، یه آیین هست که واقعا مجموعه ای از قوانین نانوشته ایه که فعالیت های اون ها رو هدایت و هدف شون رو تعیین می کنه. مهمتر اینکه، این مجموعه به تایید فعالیت های انجام شده بوسیله اون ها کمک می کنه. معمولاً هر گروه واسه خود یه آیین داره که از اون پیروی می کنه.

به گفته مرکز امداد و هماهنگی رایانه یی (ماهر)، برابر با دیدگاه افراد جور واجور، ویروس نویسان یا به درد بخور و به عنوان جزء لازمی واسه اینترنت هستن، یا اینکه تهدید حساب می شن. بسیاری احساس می کنن که اون ها وظیفه دارن شکاف های امنیتی رو پیدا و از اون ها استفاده کنن تا توجه لازم رو به موضوع معطوف دارن.

به هر حال باید روی دیگه سکه رو هم دید. همون ابزاری که واسه اهداف خوب استفاده می شه می تونه هم اینکه باعث زیان یا سوءاستفاده های شخصی بوسیله افراد دیگه شه. هم اینجور به این روش هزینه های اینترنت با در نظر گرفتن ضرورت افزایش امنیت روی وب، افزایش می یابد.

امروزه در دنیایی زندگی می کنیم که اینترنت بخش مهمی از اون رو تشکیل می دهد. خیلی از خریدها آنلاین انجام می گیرد و سیستم های تجاری خیلی از این روش به هم در رابطه هستن. ظهور رایانه های رومیزی و افزایش اون ها در خونه ها، رایانه رو در دسترس گروه های خیلی از مردم قرار داده.

این، زمینه رو واسه فعالیت ویروس نویسان و نفوذگران هم گسترش داده. از طرف دیگه تعداد بسیار خیلی از کاربران رایانه دارای ماشین های خونگی بدون هیچ محافظی هستن و به اینترنت بدون هیچ روش هدف دار یا وسیله دفاعی (فایروال و نرم افزارهای آنتی ویروس) وصل می شن.

این بی توجهی باعث می شه اسکریپت ها به آسونی به رایانه ها حمله بیارن و در این صورت نوجوانان اسکریپتی در مدت زمان کوتاهی تعداد زیادی زامبی دارن که از اون ها واسه حمله های رد سرویس بر علیه افراد یا سایت هایی که دوست ندارن یا حتی وب سایت های مهم دولتی، استفاده می کنن. بنابر این آدمایی که از امنیت رایانه خود خوب مراقبت نمی کنن، هم انگار کمک دهنده ویروس نویسان هستن.

جمع آوری : آلامتو

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

بازنشر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *