چهار دلیل این‌که همیشه گرسنه‌اید

میل و اشتها بخشی از زندگیه .شکم ،چاله ای بی انتهاست و گرسنگی ،تهدیدی واقعی و همیشگی! و اما دلایلی که باعث می شه همیشه گرسنه باشین :

۱. سوخت و ساز سریع دارین

بعضی از آدما به سختی کار می کنن ، ماهیچه می سازند و متابولیسم شون رو این گونه زیاد می کنن. و البته هرچه سرعت سوخت و سازتان بیشتر باشه ، تغذیه بیشتری هم لازم دارین.تحقیقات نشون می دهد تقریبا ۳۲درصد افراد متابولیسم شون کمتر یا بیشتر از سایرینه.پس داشتن متابولیسم سریع تر یعنی ۱۰۰ تا ۴۰۰ کالری سوزی بیشتر در روز.ممکنه این اندازه اون قدر که فکر می کنین نباشه اما می تونه دوباره شام خوردن تون رو توجیه کنه.

۲. غذاهای فرآوری شده می خورید

غذاهای فرآوری شده مثل نون سفید،کلوچه و شکل های جور واجور سس سالاد ، قند خون رو دچار اختلال کرده و به شما احساس گرسنگی بیشترازقبل می دهد.تحقیق ها نشون داده مواد خوراکی پرچرب و شیرین روی عناصر تنظیم کننده مغز اثر گذاشته و منتهی به بروز نشونه هایی چون افسردگی و پرخوری می شه. قند فرآوری شده به خاطر تاثیر شدیدش روی بخش جایزه مغز، باعث می شه اشتهای فرد در طول روز بمونه. خوردن غذاهای فرآوری شده رو محدود کرده و از غلات کامل استفاده کنین.

۳. هورمون های تون تنظیم نیستن

بعضی از مشکلات هورمونی می تونه همیشه به شما حس گرسنگی بده.پرکاری تیروئید ، رایج ترین دلیل گرسنگی های مداومه.وقتی اندازه هورمون های تیروئید بالا باشه ، عملکردهای حیاتی بدن سرعت می گیرند و شما زیادتر از اندازه لازم انرژی مصرف می کنین.مریضی های مشکل روی ترشح تیروئید اثر گذاشته وباعث پرکاری تیروئید می شه.علاوه بر این ،پرقندی خون و دیابت مخفی و دیابت هم می تونه باعث گرسنگی همیشگی شه.اگه فکر می کنین هر کدوم از این مشکلات ممکنه در شما باشه به دکتر مراجعه کنین تا ازاز نظر هورمونی امتحان شید.

۴. گرسنگی رو با اشتها اشتباه می گیرید

خیلی از آدما که ” همیشه گرسنه ان ” ، در واقع فقط همیشه می خواهند که بخورند! گرسنگی یه میل بیولوژیکی و حیاتیه که علائم فیزیکی هم داره مانند : سردرد، ضعف و انقباضات روده ای که صدای غار و غور در شکم بسازه. اما اشت ها ، یه میل روانیه که شما هوس غذایی رو می کنین و به دنبالش می روید و البته اگه اشتها و گرسنگی همزمان باشن هم نرمال و طبیعیه.

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

دلیل کم نشدن وزن چیه؟

کاهش وزن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *